незалежний спостерігач

Херсон зібрав Форум громадських організацій в день спонтанності

16 березня в Херсоні відбувся Форум громадських організацій, в день, коли «Все, що ти робиш – правильно!» Також в цей день відзначають День без селфі, День спонтанності, День свободи інформації  і День кольорових олівців. Також в цей день у 2014 році відбувся незаконний референдум у Криму, організований російськими окупантами, а в 2022 році в цей день росія скинула надпотужну бомбу на Драматичний театр у центрі Маріуполя. Знаменитий видався деньок! 
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Невипадкове співпадіння. Окупанти готують мобілізацію херсонців

На тимчасово окупованій території Херсонської області у часі співпало дві події: Подія перша. Малозрозуміла для невійськових. Росіяни включили наші окуповані території до свого південного військового округу. Для довідки: Військовий округ в росії - це ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Колонки » Катерина Пономаренко » Херсон та Луганщина обмінялися досвідом щодо використання механізмів демократії участі

Херсон та Луганщина обмінялися досвідом щодо використання механізмів демократії участі

Голова Правління ГО "Громадська ініціатива Луганщини" Тетяна Кіріллова сказала, що цікаво буде обмінятися досвідом, адже в умовах ситуації, що склалася в країні, і Херсонщина, і Луганщина є територіями, які межують з тимчасово окупованими регіонами і непідконтрольними Україні районами.

«Вперше ми проводимо такий захід в форматі телемосту між регіонами та обговорюємо практичні аспекти використання механізмів впливу на місцеву владу. Потрібно чітко розуміти, коли і чи завжди корисна «вулична» демократія, нам потрібні професіонали або «аматори» демократії, чи можливі «стартапи» від демократії», - зазначила Тетяна.

Як розповів координатор Громадської ради при голові міста Херсон Олександр Мошнягул, до Майдану в Херсоні механізми демократії участі не користувалися популярністю, вважалися неефективними. А зараз ситуація змінилася – вільний досвід у міськраду, на сесію, хоча раніше для того, щоб попасти туди, потрібно було за 5 днів до сесії написати заяву на ім'я секретаря міськради.

"Люди просто заходять до сесійної зали, навіть часто заважають роботі. Нещодавно нашого екс-мера облили червоною фарбою, роздавали свинячі вуха", - розповідає Олександр Дмитрович.

Прості громадяни так і не почали користуватися механізмами демократії участі, але є група активних громадян, які входять в Громадську раду при мері, і не мають проблем з винесенням питань на сесію. Але останнє слово все одно залишається за депутатами.

Депутат Сєвєродонецької міськради, голова правління ГО "Кризовий медіа-центр "Сіверський Донець" Олена Ніжельська в свою чергу розповіла, що зараз в міській раді вперше нема монополії однієї політичної сили, є представники фракцій «Опозиційного блоку», «Нашого краю», «Солідарності», «Батьківщини». Але політична ситуація нестабільна – то депутати «Опозиційного блоку" вирішили припинити повноваження міського голови, то вирішили призначити нового секретаря, не звільнивши попереднього. Сесії не проходять в нормальному режимі, вже накопичилось 150 нерозглянутих питань. За словами депутатки, тільки нещодавно сесія вперше відбулася в приміщенні, розрахованому на велику кількість людей, але воно в основному було заповнене працівниками бюджетних установ. Робота сєвєродонецької Громадської ради на сьогоднішній день заблокована.

Експерт Ресурсного центру сприяння розвитку місцевої демократії Володимир Молчанов зазначив, що схожа ситуація в місті Каховка Херсонської області, де також нещодавно обрали секретаря, що святкував «Опозиційний блок». Але в цілому ситуація в Херсонській області краще, ніж в Луганській.

Член Громадської ради (м. Старобільськ), представник ГО «Вікторія» Віра Флят розповіла, що в Старобільську сесії та комісії відкриті для активістів, але з механізмами демократії участі також є проблеми – після громадських слухань на скандальну для міста тему їх оголосили нелегальними, підмінивши відповідні положення в Статуті. В громадській раді також криза, люди просто не приходять на засідання.

Олександр Мошнягул зазначив, що Громадська рада в Херсоні була створена за ініціативи міського голови, тому, наприклад, спірні земельні питання за рекомендацією ГР були зняті, хоча все ж далеко не всі пропозиції підтримуються, все-таки революційні рішення конструктивне керівництво ще не готове приймати.

Керівник ОСН № 28 в Херсоні Андрій Щербаков розповів, що районний виконком ніяк не може змиритися з тим, що ОСН – самостійний орган.
Як розповіли колеги з Луганщини, у них теж діють ОСН, але здебільшого вони виконують функції контролю за наданням послуг ЖКГ. Частина ОСН навіть створено формально, була спроба їх політизувати, використати як механізм роботи з електоратом. У Старобільську ОСН нема, але є ОСББ, розповіла Віра Флят.

Перша спроба телемосту між Херсоном та Сєвєродонецьком вдалася, спікери залишились задоволені та вирішили обов’язково повторити подібний обмін досвідом.

Захід відбувся в рамках проекту «Ресурсній Центр сприяння розвитку місцевої демократії на сході України, або 50 відтінків місцевої демократії Луганщини» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica