» » » Пенсіонер з Миколаїва приїхав за правдою до херсонського губернатора

Станіслав Білий,
громадський журналіст

Пенсіонер з Миколаїва приїхав за правдою до херсонського губернатора

На табличці напис: "Падлюки Яценюк, Аваков і Порошенко не дають інваліду пенсії, мучають голодом щоб взяв паспорт з російським язиком". Після короткої бесіди протестувальник-одиночка розповів яка біда змусила його приїхати з міста-сусіда до Херсону. 

Публікуємо його грунтовне пояснення ситуації:

"Я з Миколаєва – нашим чхати що напишуть на президента. Взагалі, сказати як казали в Радянському союзі – там навіть радянської влади нема. Там дикість. Миколаїв багатомовний, Херсон суржикомовний – отже тут середовище краще.

В чому річ – я пенсіонер, інвалід. У мене стаж є – я працював 32 роки. Був закон, прийнятий ще в УРСР, де було сказано, що паспорт оформляється українською і російськими мовами. Ну, був закон і був. Я отримав паспорт по такому закону. Але в 2012 році прийнятий був закон Ківалова-Колісніченко Закон «Про засади державної мовної політики». Дуже сильно протестували, голодували – оті от, Свобода і Фаріон. Ну, я, почитавши закон, побачив що не такий він і страшний, що тим законом мову можна захищати. І я багато мовних позовів подавав і вигравав в Миколаєві. Але там вказано, що паспорт громадянина України виконується державною мовою і однією з регіональних мов або мов меншин України за вибором особи. В січні 2013 року я подаю заяву за місцем проживання, з просьбою видати паспорт українською і німецькою мовою, або тільки українською. В законі вказано, що мовою меншин теж можна, а меншин всього  17 і вони стосуються всієї країни, а не окремого регіону. Ну, я обрав німецьку.

Мені дає відповідь міграційна служба тільки російська. Ну, тут порушення мого права на вибір мови.

У законі про Єдиний демографічний реєстр (прийнятий у 2012 році), ст.17, і ще якась, говорить що паспорт громадянина України виконується українською мовою.

Мені видали паспорт з російською мовою, хоча я просив в 2013 році, коли вже діяв закон що тільки українською можна. Ну, я все російське замалював, повністю затушував. Міграційна служба  - не дійсний, і знову «Ми вас оштрафуємо». Я їм – ви мені видали такий недійсний, він не відповідав вимогам закону. Вони мене зрозуміли і не оштрафували. Але потім я подав позив до суду, який зобов’язав відділ міграційної служби видати мені паспорт, оформлений українською мовою в обмін на паспорт, оформлений українською і російською мовами.

Я подав виконавчий лист до виконавчої служби, відкрито виконавче провадження. Скажу – воно вже закрите без виконання рішення суду. Паспорт оформлений без російської мови мені не виданий. Вони написали замість російської мови – ще раз українською. Я кажу: «навіщо?». Це вже не передбачено процедурою.

Що каже Путін – «там де російська мова, там мої і я буду їх захищати». Я не хочу щоб він мене захищав, бо в мене в паспорті російська мова. Хоча б для того, щоб Путін мене не захищав.

Але чому я у вас. Я сподіваюсь що ваші звернуться до кабміну що інвалід, сидить і голодує. Я ж 22 травня здав паспорт на обмін. А мені не видали інший. А 8 червня у мене пенсія в ощадбанку – мені не видали. І 8 липня ще одна і мені не дали і я залишився без засобів для існування. І я звертався в нашу Миколаївську ОДА багато разів, а там чхали. І ніхто зі мною не говоре, ніхто до мене і не вийшов. Тут, принаймні, до мене вийшли, я їм сказав що можна робити щоб ситуацію виправити.

А те що я написав – так це не для образи, це щоб увагу привернути. Губернатор повинен захищати честь і гідність президента. Я думаю що це погано, так. І я думаю що ваш голова ОДА щось зробить. Щоб не було такого – щоб на президента, прем’єра та й на міністра не писали такого.

Я так порівнюю Херсон і Миколаїв. Як кажуть – Херсон вище Миколаєва по своєму.. Культурі, інтелекті і поведінці! Хоча я і у вас тут падлюк бачив сьогодні (про комуністів, що мітингували на площі Свободи). Тож, у вас теж є падлюки, але менше!"

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 1008191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый