незалежний спостерігач

Херсон зібрав Форум громадських організацій в день спонтанності

16 березня в Херсоні відбувся Форум громадських організацій, в день, коли «Все, що ти робиш – правильно!» Також в цей день відзначають День без селфі, День спонтанності, День свободи інформації  і День кольорових олівців. Також в цей день у 2014 році відбувся незаконний референдум у Криму, організований російськими окупантами, а в 2022 році в цей день росія скинула надпотужну бомбу на Драматичний театр у центрі Маріуполя. Знаменитий видався деньок! 
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Невипадкове співпадіння. Окупанти готують мобілізацію херсонців

На тимчасово окупованій території Херсонської області у часі співпало дві події: Подія перша. Малозрозуміла для невійськових. Росіяни включили наші окуповані території до свого південного військового округу. Для довідки: Військовий округ в росії - це ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Колонки » Володимир Молчанов » Проблеми та перспективи роботи Цюрупинської міської ради

Проблеми та перспективи роботи Цюрупинської міської ради

Експерти провели також попередній аналіз нових партійних передвиборних обіцянок на місцевих виборах 2015 року. Велике зацікавлення викликали рекомендації експертів ХОО КВУ новій майбутній владі місцевого самоврядування. 

Політичний склад ради спочатку за волевиявленням у 2010, потім за первісним фракційним розподілом, і нарешті – на сьогодні: Партії регіонів, що мала половину мандатів, і більшість з комуністами (з яких двоє з трьох йдуть за списками "Опозиційного блоку") вже не залишилось у раді, її депутати розподілились у списках до нової ради між "Опозиційним блоком" (5 чоловік), "Нашим краєм" (2 чоловіки), «Сильною Україною» (2), і як не дивно, «Батьківщиною» (2) та «Соціалістами» (1), а "Батьківщина" вкотре наступила на старі граблі, залучивши до списків кандидатів, схильних до політичних міграцій.

Дисципліна. 7 депутатів пропустили понад 40% пленарних засідань, 1 з яких помер, а ще троє намагаються потрапити до нового складу ради за списками "Опозиційного блоку", «Батьківщини» і «Відродження». Чемпіонами по пропусках сесій та депутатських комісій виявились депутати з таких суб’єктів висування як "Фронт змін", Партія регіонів, "Батьківщина" та КПУ, а найбільш дисциплінованими по відвідуванням сесій та комісій стали депутати від партії "УДАР".

Активність. Найбільша активність в роботі сесій зафіксована за Вячеславом Бєтєвим ("Фронт змін") (9 виступів на кожній з 10-ти сесій). Також слід відмітити непогану активність комуніста Посрєднікова, звісно, в перервах між пропусками пленарних засідань.

Цільові програми Цюрупинської міської ради усі були підготовлено виконкомом без активної участі депутатських комісій. Більшість із них не мали визначеної мети і не передбачали досягнення конкретного очікуваного результату. 22% із цих програм не передбачають окремого фінансування. Із відкритих джерел неможливо зробити висновки про успішність виконання міських програм. Депутати в кращому разі «приймають до відома звіт виконкому», в гіршому – визнають виконання незадовільним або навіть припиняють програму.

Разом з тим, виконком при підготовці програм не виявив притаманної обласній адміністрації схильності до прожектерства: де є фінансування, там воно переважно конкретно прописано за кошти місцевого бюджету, без залучення міфічних «інвесторів» з мільярдами гривень. З іншого боку, програми навіть в порівнянні з розробленими колегами з інших міст обласного підпорядкування, виглядають досить формальними задля якоїсь галочки в Казначействі з наступним фінансуванням.

Медіа присутність. Завдяки газеті «Вісник Олещщя» пріоритет має діючий міський голова м. Цюрупинська. Але для прихильників онлайн-медіа згадки про мера будуть переважно негативними.

Скандали. Останніми новинами для міста є довга інтрига щодо зняття з перегонів Воронова і Плотнікова, і лише формальна підстава (на день пізніше подана скарга) дозволила різним порушникам виборчої процедури висування уникнути зняття з мерських перегонів.

Обіцянки минулого скликання та їхнє виконання. Вимірюваними та конкретними передвиборними обіцянками, які можна потім перевірити на виконання, нашими експертом визнано приблизно 40% обіцянок Партії регіонів і "Батьківщини", і лише по одній обіцянці від "Батьківщини" та КПУ – остання є спільною на всі ради – збереження безкоштовних перевезень. Партія регіонів, КПУ, "Батьківщина", "Фронт змін" давали обіцянки, УДАР – нічого не обіцяв. Неконкретні обіцянки давали такі партії: Партія регіонів (13 обіцянок), Фронт змін (2), КПУ (14), "Батьківщина" (16).

Обіцянки наступних виборів 25 жовтня 2015 року та перспективи їх виконання. Партії намагаються уникати конкретики, не писати програм, обмежуючись обіцянками з зовнішньої реклами (які цілком можливо, малюють PR-консультанти без жодного узгодження з кандидатами по суті). «Наш край», проводячи регулярні зустрічі з виборцями, робить акцент на критику загальнодержавної економічної політики на ще привабливіших, але розташованих поза компетенцією самоврядування, популістськими гаслами про «обґрунтовані» тарифи, виведення з тіні податків.

Нормотворчість. Цюрупинськ – єдине місто Херсонщини, де Статутом міста не регулюється проведення закритих/відкритих сесій. Пропонуємо змінити певні пункти Статуту.

Резюме. В новому складі ради жодна партія не матиме більшості, і поки цікавим моментом залишається те, що фаворитами мерських перегонів, попри відсутність активної кампанії і партійної підтримки, залишаються самовисуванці, що конкурують між собою білбордами і скандалами.

Активне обговорення всіх виявлених експертами ХОО КВУ нікого не залишило байдужим – кожен учасник круглого столу (це депутати, журналісти, кандидати в депутати на виборах 2015 року) висловив свої думки щодо почутого матеріалу та свої побажання експертам на майбутній моніторинг. 

Т. Деркач запевнила, що всі програми міста, підготовлені виконкомом, потім передаються на обговорення депутатським комісіям, але цього не будо зафіксовано в Протоколах їхніх засідань, тому про це неможливо було дізнатися експертам з відкритих джерел – це сайт міської ради Цюрупинська та газети. Тому рекомендація майбутнім депутатам була такою: вести більш змістовні протоколи засідань депутатських комісій.

А. Дзюбенко наголосила на дуже багатьох добрих справах депутатів міської ради, котрі, однак, ніяким чином не буди відображені у місцевих ЗМІ: освітлення вулиць у селах в межах міста Цюрупинська, придбання меблів в бібліотеку, дитячі площадки, лавочки, громадські туалети в усіх пляжних зонах, допомога виборцям згідної їхніх звернень, нові автобусні маршрути, автономні котельні в дитячих садочках, відкриття нового дитячого садка, початок вирішення проблем зі сміттєзвалищем тощо. Рекомендація експертів: налагодити постійне та активне інформування мешканців міста про добрі справи депутатів через місцеві ЗМІ – електронні, паперові та інтернет-видання, інакше про це не зможуть дізнатись ані експерти, ані самі виборці.

О. Яковчук висловив думку про активність депутатів на сесіях, яку прорахували експерти ХОО КВУ, як про їхній певний непрофесіоналізм та піар, тому що всі питання вирішуються під час обговорень на депутатських комісіях. В протоколах засідань депутатських комісіях дійсно не відображаються дискусії та обговорення.

Н. Джантемірова пояснила, що пропустила таку велику кількість сесій ради через проживання довгий час у Києві під час своєї каденції, але незважаючи на це, вона запевнила, що виконала всі свої передвиборчі обіцянки, навіть на великій відстані від Цюрупинська, забезпечивши закриття люків, обрізку дерев, допомогу ветеранам тощо. За це її дуже поважають виборці. Експертам КВУ запропонували в майбутніх дослідженнях проводити соціологічне опитування серед виборців щодо виявлення громадської думки про міських депутатів, і ми спробуємо це зробити.

В. Гаврилов пояснив, що в роботі міської ради Цюрупинську немає систематичної роботи у складання програм життя та розвитку міста через відсутність грошей у Казначействі. Тому різні форми роботи по благоустрою міста проводяться спонтанно, несистематично, коли з’являються гроші. Так було проведено пішохідну доріжку серед болотної місцевості, тротуари, поставлені мусорні баки та забезпечено вивіз мусора з приватного сектору.

Секретар міської ради та заступник голови теж активно виступали при обговоренні роботи ради, які запропонували експертам ХОО КВУ відвідувати регулярно засідання депутатських комісій та пленарних засідань ради, що самим побачити ту живу роботу депутатів, яка не відображається у протоколах цих засідань. Вони запевнили, що всі депутати Цюрупинської міської ради – це просто дуже хороші люди, місцеві авторитети, вони проводять кропітку роботу на благо міста та все роблять за законом, за ними тягнуться виборці.

Всі також підкреслювали велику значимість для успіхів в роботі ради особистий внесок міського голови Цюрупинська.

Таким чином, тема круглого столу ви явилась надзвичайно важливою не лише для роботи над помилками діючих депутатів, але і для просвіти виборців, їхньої активізації та сприяння їхньому свідомому вибору 25 жовтня 2015 року, що є основою розбудови нової демократичної України. Експерти ХОО КВУ будуть продовжувати свій моніторинг роботи місцевих рад та дослухаються до побажань самих депутатів у майбутньому.

ДОДАТКИ

Міська рада Цюрупинська: Статистичні дані щодо аналізу передвиборчих програм 2010 року

 

 Таблиця 3. Перелік неконкретних передвиборчих обіцянок у 2010 році

партія

Соціальна сфера

Економічна сфера

ЖКГ

Інше

1

Партія Регіонів

- допомога ветеранам у доставці дров;

- дитячі майданчики;

-залучення інвестицій;

 

-освітлення на темних вулицях міста;

- ліквідація багато численних звалищ сміття як біля будинків так і на проїжджій частині

- ремонт та заміна ліфтів у багатоповерхових будинках;

-благоустрій місць відпочинку для мешканців міста та його гостей;

-влаштування нормальних тротуарів для пішоходів;

-облаштування зручних зупинок та місць для паркування;

-патріотичне виховання молоді;

-співробітництво з Фондом місцевого самоврядування;

-ремонт дитячих садків, ФАПів, шкіл;

-боротьба з корупцією, розкраданнями;

 

Фронт змін

 

-                     створення умов для розвитку малого та середнього бізнесу, залучення інвестицій;

-                     підтримка та розвиток с/г;

 

 

 

 

Батьківщина

-                     припинення будь-яких спроб підняти пенсійний вік;

-                     фінансування ремонту та побудови сучасних фельдшерсько-акушерських пунктів на селі;

 

-                     повернення у державну власність промислових і сільськогосподарських підприємств;

-                     за рахунок наповнених місцевих бюджетів із залученням місцевих підприємців створення робочих місць, особливо у сільських районах;

-                     кінець тіньової зарплати;

-                     ефективне використання зрошувальних систем та подальше їх розширення;

-                     розвиток малого і середнього підприємництва;

-                     створення належних умов роботи сільськогосподарських підприємств, кооперативів, фермерських господарств.

-                     надання якісних і дешевих житлово-комунальних послуг,

 

-                     -припинення незаконних оборудок із землею;

-                     -включення місцевих рад і судів у боротьбу з рейдерським захопленням наших прибуткових підприємств;

-                     припинення захоплення мисливських угідь;

-                     прозорість місцевої влади;

-                     створення в області потужного морегосподарського комплексу, розгалуженого залізничного та автомобільного сполучення;

-                     прийняття на законодавчому рівні гарантій збереження української мови як єдиної державної;

-                     на основі відбудови сільських клубів, бібліотек активне відродження українських народних традицій і звичаїв;

 

КПУ

-                     захист прав громадян в питаннях комунальних тарифів, цін, зарплат, пенсій;

-                     захист трудових прав громадян.

-                     будівництво доступного житла;

 

-                     захист підприємців;

-                     контроль за обов'язковим виконанням трудового та податкового законодавства, укладенням колективних угод;

-                     сприяння розвитку малого бізнесу;

 

-                     продовження газифікації міста за рахунок місцевого бюджету;

-                     ремонт та благоустрій всіх доріг, освітлення вулиць;

 

-                     відстрочка платежів за навчання молоді;

-                     повернення боргів по зарплатам;

-                     поліпшення медичного обслуговування населення міста;

-                     безкоштовне дитяче харчування в школах, подолання дитячої безпритульності;

-                     збереження історичних пам'яток та ін.;

-                     підтримка ветеранських та молодіжних організацій та активізація їх роботи в школах.

 

 

 

Таблиця 4. Перелік конкретних передвиборчих обіцянок у 2010 році

Назва партії

Кількість обраних від партії депутатів

Перелік конкретних обіцянок

1

Партія регіонів

18 - 7

-громадянська освіта в навчальних закладах;

 

 

 

-створення вуличних комітетів

 

 

 

-виробництво, транспортування та продаж «соціального хлібу»

 

 

 

-Утворити «єдине вікно» для видачі дозвільних документів на різні види діяльності, скоротити строк їх видачі, зробити прозорим вирішення земельних та інших питань, пов'язаних з приватною власністю.

 

 

 

- Найближчим часом розв'язати проблему полігону твердих побутових відходів (сміттєзвалища).

 

 

 

- Розробити і втілити концепцію озеленення та благоустрою міста.

 

 

 

Відродити та благоустроїти річкову пристань з метою задоволення потреб жителів міста і його гостей для відпочинку

3

КПУ

4 - 1

забезпечення безкоштовного проїзду пенсіонерів, пільгової категорії на міському транспорті

4

«Батьківшина»

10- 1

реалізацію розробленої партійними спеціалістами «Стратегії екологічної політики в області до 2015 року»

 

 

 

 

 

РАЗОМ

32

 

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica