незалежний спостерігач

Херсон зібрав Форум громадських організацій в день спонтанності

16 березня в Херсоні відбувся Форум громадських організацій, в день, коли «Все, що ти робиш – правильно!» Також в цей день відзначають День без селфі, День спонтанності, День свободи інформації  і День кольорових олівців. Також в цей день у 2014 році відбувся незаконний референдум у Криму, організований російськими окупантами, а в 2022 році в цей день росія скинула надпотужну бомбу на Драматичний театр у центрі Маріуполя. Знаменитий видався деньок! 
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Невипадкове співпадіння. Окупанти готують мобілізацію херсонців

На тимчасово окупованій території Херсонської області у часі співпало дві події: Подія перша. Малозрозуміла для невійськових. Росіяни включили наші окуповані території до свого південного військового округу. Для довідки: Військовий округ в росії - це ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Громадська рада при мері - проти корупції в освіті міста

Громадська рада при мері - проти корупції в освіті міста

Експерти Причорноморського центру розповіли про результати аналізу використання коштів в сфері освіти міста. 

Отримавши і проаналізувавши звіти Управління освіти Херсонської міської ради за 2014 рік, експерти перейшли до польових досліджень. Були обрані певні учбові заклади, до яких експерти направились як монітори. Для моніторингу були обрані певні позиції кошторису «Капітальний ремонт інших об’єктів» (загальна сума освоєння 6,671 млн. грн ) та «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування» (2,587 млн грн). На відміну від закупівлі продуктів ці витрати повністю виведено з-під дії закону «Про закупівлю за бюджетні кошти» (його сфера дії згідно із ст. 2. Розповсюджується на товари загальною вартістю до 100 тис. грн та роботи до 1 млн грн. ).

Експерт проекту Володимир Молчанов розповів, що вибірковий перегляд первинної документації (обладнання і предмети на загальну суму 0.660 млн грн) показав, що вихід з-під дії закону був штучним – усі постачання здійснювали три підприємці (ПП Х – металопластикові вікна, ПП Y – радіатори опалення і лінолеум, ПП Z – кухонне обладнання. Останнє в жодному з випадків не містило марок, потужностей та посилання на виробників.)

Документальна вибіркова перевірка двох об’єктів капітального ремонту (загальна сума 0,622 млн грн) виявила, що їх ремонтував один підрядник, Приватне Підприємство N, на думку експертів, зависило ціни в 2 – 2,5 рази проти ринкових на найбільш дорогі вжиті ресурси.

Зокрема, на ЗОШ № 8 змонтовано 410 секцій радіаторів вартістю 210 грн за секцію без вартості монтажних робіт, тоді як в тому ж місяці вересні 2014 Управління купувало радіатори у вище згаданого ПП Y за 118,50 грн за секцію.

На ЗОШ № 25 при монтажі трубчастого каркасу під обшивання гіпсокартоном вартість 0,584 т «металоконструкцій індивідуальних» (фактично – каркасу з профільної труби) завищено до 48450 грн за тону, тоді як ринкова вартість ресурсу до зварювальних робіт складала 10500 грн/т, а після таких робіт, за ДБН – 16662 грн/т, або максимальна ринкова – 20000 грн за тону. Також в півтора рази в середньому завищено вартість глухих металопластикових конструкцій (в порівнянні з ціною закупівлі самим Управлінням у ПП Х). Загальна сума лише документального завищення вартості підрядником лише за трьома матеріальними ресурсами склала 61,532 тис грн, або 10% вартості робіт.

Під час польових досліджень експертами відвідано ЗОШ № 32, 56, 8, 5, 25 . Експерти переконались в наявності обладнання і матеріалів довгострокового вжитку (при цьому в ЗОШ № 8 виявлено лише 280 встановлених секцій радіаторів, але, можливо, адміністрація просто забула, де інші). В ЗОШ № 5 виявлено протиральну машину минулорічного постачання в упаковці такою, що протягом учбового року не експлуатувалась. Директором ЗОШ № 25 Биковою Т.Б., незважаючи на демонстрацію експертами журналістських посвідчень, відмовлено у доступі та перегляді обладнання та виконаних ремонтних робіт.

Експерти задокументували марки, потужність виробників кухонного обладнання, і виявили двократне завищення цін постачальником ПП Z. Таким чином, із 199,525 тис. грн закупленого у ПП Z обладнання для 9 шкіл, ринкові ціни вересня 2014 перевищено приблизно на 100 тис.

По вартості лінолеуму та металопластикових вікон завищень або інших зловживань виявити не вдалося.

Проаналізувавши наявні проблеми, експерти підготували наступні пропозиції:

1) Усі закупівлі міського Управління освіти з огляду на їх ідентичність і обрахування на централізованому балансі мають піддаватися процедурі відкритих торгів. Для цього до положення Управління освіти треба внести зміни, а саме зобов’язати начальника щорічно погоджувати з міським головою та профільним заступником на додачу до передбаченого Законом про закупівлі за бюджетні кошти «Річним планом закупівель» аналогічний за змістом, але відмінний за назвою документ, що має співпадати з «Річним планом закупівель», але в який мають входити усі заплановані закупівлі. Обовязково перед затвердженням надавати його для ознайомлення Громадській раді при міському голові. Таким чином, начальник управління буде змушений відмовитись від штучного дробління предметів закупівлі.

2) До положень усіх управлінь та департаментів міської ради треба внести зміни, якими передбачити використання ними спільного комітету з закупівель (не плутати з передбаченим законом інститутом «генерального замовника»). Це дозволить уникнути зловживань дрібними комітетами (що складаються із некерівних працівників, і навіть припускаючись порушень, виводять керівників управлінь і департаментів з-під відповідальності).

3) За прикладом інших міст Херсонської області відмінити загальне безкоштовне харчування учнів 1-4 класів, залишивши його тільки для передбачених Законом від 28.12.14 пільгових категорій. Оскільки одержувачем відповідної субвенції з держбюджету є саме Управління освіти, організувати там облік пільгових категорій учнів та виплати їм розрахункової вартості харчування, з подальшим вільним рішенням усіх категорій споживачів їжі, що саме їм купувати і їсти. Таким чином, припинити повністю бюджетне фінансування «організації харчування» та закупівлі продуктів для шкіл і шкільних їдалень.

Після озвучення результатів моніторингу корупції в сфері освіти міста відбулося їх громадське обговорення. Члени Громадської ради погодились з висловленими пропозиціями та висловили деякі свої, як то:

• зобов'язати міське Управління Освіти інформувати в розрізі шкіл квартальні комітети про план закупівель, надати повноваження членам комітету з громадської перевірці.

• зобов'язати Управління освіти надавати копії актів про виконані роботи батьківському комітету.

• виключити з дохідної частини спеціального фонду міського бюджету власний дохід управління освіти від функціонування пришкільних таборів. Передбачити добровільність несення батьків витрат на перебування дітей у таких таборах Члени громадської ради вважають, що якщо ці пропозиції будуть враховані, у міста буде більше шансів подолати корупцію в сфері освіти.

Члени громадської ради вважають, що якщо ці пропозиції будуть враховані, у міста буде більше шансів подолати корупцію в сфері освіти.

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica