незалежний спостерігач

«Це книга-пам’ять і книга-повага»: В Києві вийшло унікальне історико-культурне видання з історії кримськотатарського народу


«Це книга-пам’ять і книга-повага»: інтерв’ю з керівником проєкту «Календар пам’яті» про унікальне двомовне видання з історії Криму.
Нещодавно у Києві презентували унікальне історико-культурне видання — «Календар знаменних і пам’ятних дат з історії Криму і кримськотатарського народу». Унікальність цього проєкту — у поєднанні наукової точності, візуальної культури та глибокої поваги до національної спадщини. Ми поговорили з керівником проєкту Ібрагімом Сулеймановим про зміст, структуру, команду та виклики, з якими довелося стикнутись. Тим паче, що протягом року, ми періодично намагалися висвітлювати як саме просувається цей проект.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Колонки » Катерина Пономаренко » Херсонське драматургічне обє'днання - явище унікальне

Херсонське драматургічне обє'днання - явище унікальне

Спікери:

• Євген Марковський – херсонський драматург, член драматургічної групи "Сусіди"
• Наталя Блок – херсонський драматург, член драматургічної групи "Сусіди"
• Родіон Красновид - херсонський драматург, член драматургічної групи "Сусіди"

Спікери розповіли про створення херсонської драматургічної групи «Сусіди», де кожен з учасників написав міні-тексти на тему «сусідства». Перша частина цих текстів були презентовані 10 лютого в музеї ім. Лавреньова, а 19 лютого в бібліотеці № 3 була представлена друга частина текстів, на якому до групи долучився ще один драматург, тож зараз група складається з шести драматургів, як зазначив Євген Марковський.

«Ця група не просто так з'явилась на пустому місці. Ми всі є членами Херсонського центру ім. В.Меєрхольда, який вже 7 з половиною років працює в Херсоні та за його межами, який заснував той самий фестиваль «Лютий\Февраль» і який 7 років поспіль проходив в Херсоні, а тепер вже проходить і по всій Україні. Також наш центр був ініціатором організації самого престижного фестивалю сучасної української драматургії, який проходить в Києві щорічно і називається «Тиждень актуальної п’єси», - прокоментував Євген Марковський.

Наталя Блок відзначила, що хоч в групі зібрались різні люди, які пишуть на різні теми, але у всьому цьому проекті присутнє щось загальне – документальність та реалізм. Автори групи, за рідкими виключеннями, не пишуть нічого фантастичного, ніяких вигадок. Завжди щось «нахабно вирване з життя».

«Херсонське драматургічне об'єднання - це унікальне явище не тільки в Україні, але і в світі, тому що драматурги зазвичай не об'єднуються, вони пишуть самі. Але ми подумали і вирішили, що разом можна робити багато цікавих проектів, ставити творчі експерименти, які поодинці не поставиш, може, робити якісь вербатіми і документальні п'єси», - зазначила Наталя Блок.

Родіон Красновид, драматург, що долучився до групи «Сусіди» нещодавно, відзначив, що ця тематика є актуальною, тому що ми всі сусіди – члени сім’ї (діалог поколінь), в комунальному господарстві (на одній вулиці можуть жити дуже різні люди), сусіди – як діалог провінційного і столичного жителів (села зникають, люди звідти переселяються в міста, і ми знов сусіди). Також, Родіон Красновид розповів про те, чому його зацікавив саме метод нової української драми:

«Мені цікавий театр, тому що цей метод результативний. Цим методом можна сказати багато, можна поговорити, знайти нову аудиторію, дізнатись, що думає глядач. В продовження теми, що люди до театру звикають – спочатку глядач говорить «Ах, який театр, нащо він потрібен», потім – «Я не розумію, це не текст, це не п'єса», потім – «Ах-ха-ха, театр, що ти робиш?», а потім – «Театр, я без тебе не можу». Ми бачимо цей досвід рефлексії херсонського глядача на подібне», - розповів Родіон Красновид.

В драматургічну групу «Сусіди» входять 6 драматургів:

• Наталя Блок
• Євген Марковський
• Наталя Астасьєва
• Віталій Гавура
• Олександр Зирянов
• Родіон Красновид

Відео-запис прес-конфереції можна подивитись на Youtube каналі ХКМЦ: https://www.youtube.com/watch?v=FrAGRSnXBDc

На фото читка перших текстів драматургічної групи "Сусіди". 

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica