незалежний спостерігач

Громадськість – невід’ємна компонента національної стійкості


В Українському кризовому медіа-центрі відбувся Круглий стіл «Культура безпеки в умовах війни: як забезпечити стійкість суспільства та інституцій?». Головним завданням обговорення стало бажання допомогти українцям розібратися, як жити під час тривалої невизначеності
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Хроніка » Мережа правового розвитку допоможе територіальним громадам ефективно використовувати ресурси

Мережа правового розвитку допоможе територіальним громадам ефективно використовувати ресурси

Відбулась координаційна зустріч експертної групи за проектом «Посилення спроможності місцевого самоврядування через моніторинг проблем у громадах та аналіз ефективності місцевої бюджетної політики у Волинській, Харківській та Вінницькій областях».
Метою проекту є проведення дослідження процесів управління ресурсами громад в умовах децентралізації, ідентифікація проблем громад, розробка та поширення методології підвищення ефективності управління їх ресурсами та, зокрема, наповнення місцевих бюджетів.
У рамках проекту буде проведено фокус-групи у трьох-чотирьох пілотних громадах, збір даних та загальної інформації про громаду, моніторинг наявності місцевих програм та їх ефективності, локальних нормативних актів та процесів прийняття рішень ОМС. Вже визначені пілотні громади у Волинській (Велицька об’єднана територіальна громада - http://velycka.gromada.org.ua) та Харківській областях (Чкаловська об’єднана територіальна громада - http://gromada.info/gromada/chkalovske/). Перелічені заходи дозволять ідентифікувати проблеми цих громад та сформувати їх паспорти. За результатами обробки та узагальнення зібраної інформації буде напрацьовано рекомендації, які презентують у форматі діалогу для кожної пілотної громади разом з анонсуванням подальших кроків з їх впровадження.
Серед особливих завдань, які стоять перед проектною командою, є проведення картографування проблем громади, джерел надходжень та напрямів видатків за методом фандмеппінгу, що дозволить в результаті визначити потенційний обсяг надходжень бюджетів територіальних громад та створити можливості для запровадження чітких пріоритетів у сфері місцевих видатків, ініціювання змін бюджетної політики та механізмів контролю за їх реалізацією.
Захід проведений в межах спільної реалізації Мережею правового розвитку та Центр політико-правових реформ проекту «Посилення спроможності організацій громадянського суспільства у регіонах України впливати на органи державної влади та місцевого самоврядування з метою прискорення реформ», який фінансується Програмою МАТРА Посольства Королівства Нідерландів в Україні. 
Автор: Євген Полтенко, виконавчий директор ГС «Мережа правового розвитку»

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica