незалежний спостерігач

«Це книга-пам’ять і книга-повага»: В Києві вийшло унікальне історико-культурне видання з історії кримськотатарського народу


«Це книга-пам’ять і книга-повага»: інтерв’ю з керівником проєкту «Календар пам’яті» про унікальне двомовне видання з історії Криму.
Нещодавно у Києві презентували унікальне історико-культурне видання — «Календар знаменних і пам’ятних дат з історії Криму і кримськотатарського народу». Унікальність цього проєкту — у поєднанні наукової точності, візуальної культури та глибокої поваги до національної спадщини. Ми поговорили з керівником проєкту Ібрагімом Сулеймановим про зміст, структуру, команду та виклики, з якими довелося стикнутись. Тим паче, що протягом року, ми періодично намагалися висвітлювати як саме просувається цей проект.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Хроніка » Найбільше порушень балансу — в новинах “Вести” та “Страна.ua”, найменше — на “Ліга.net”

Найбільше порушень балансу — в новинах “Вести” та “Страна.ua”, найменше — на “Ліга.net”

Майже половина новин у газеті “Вести” та онлайн-виданні “Страна.ua” написано з порушенням професійного стандарту балансу думок (48% та 44% відповідно). Найкращими ж у дотриманні цього стандарту серед загальноукраїнських сайтів є “Ліга.net” (8% новин з порушенням), а серед друкованих видань — газета “Дзеркало тижня” (24% новин з порушеннями).

Такими є результати дослідження ІМІ серед десяти популярних онлайн-видань (Українська правда, ЛІГА.net, Укрінформ, 112.ua, УНІАН, LB.ua, Цензор.нет, Страна.ua, Обозреватель, Корреспондент.net) та шести друкованих видань (Дзеркало тижня, Новое время, Факты и комментарии, Сегодня, КП в Украине, Вести), що проводилось у лютому 2017 року за підтримки програми У-Медіа Інтерньюз Нетворк.

Загалом, рейтинг українських загальнонаціональних сайтів за рівнем дотримання професійних журналістських стандартів очолили відразу три інтернет-ЗМІ – Українська правда, ЛІГА.net та Укрінформ, в яких 76% матеріалів написані без жодних порушень.

Серед друкованих видань найкращим виявилось "Дзеркало тижня" — 57% матеріалів без порушень стандартів.

Найнижчі результати з дотримання стандартів серед інтернет-ЗМІ показали три видання: Корреспондент.net (лише 28% матеріалів написані без порушень журналістських стандартів), Обозреватель (32%), і Страна.ua (36%).

З друкованих ЗМІ, найнижчі результати отримала газета "Вести": лише 28% матеріалів в ній не містили порушень, а також газети "Сегодня" і "КП в Украине" – по 29% матеріалів без порушень професійних журналістських стандартів.

В середньому, стандарт балансу думок і точок зору порушують у кожні четвертій новині інтернет-видань та кожному третьому матеріалі друкованих ЗМІ. Це новини на певні конфліктні теми, в яких журналісти не брали коментарі у інших сторін і не зазначали, що намагаються отримати коментар.

Стандарт достовірності порушено в середньому у 17% матеріалів в інтернет-ЗМІ та 30% в друкованих. Наприклад, це написання новин на основі даних з неверифікованих акаунтів в соцмережах, посилання на неназвані медіа (“сообщают сепаратистские СМИ”), або ж коли джерело інформації не називають взагалі.

Відокремлення фактів від коментарів в середньому у інтернет-ЗМІ порушувався в 11% матеріалів, у друкованих — 26%. Наприклад, коли заголовки новини не відповідають її суті, тобто журналісти самі інтерпретують подію, роблячи цю новину більш “клікабельною”, або ж виражають свою думку в інформаційних матеріалах.


Моніторинг проводили експерти ІМІ за підтримки програми У-Медіа Інтерньюз Нетворк, у лютому 2017 року. Моніторингу підлягали десять популярних загальнонаціональних онлайн-видань (Українська правда, ЛІГА.net, Укрінформ, 112.ua, УНІАН, LB.ua, Цензор.нет, Страна.ua, Обозреватель, Корреспондент.net) та шість загальнонаціональних друкованих видань (Дзеркало тижня, Новое время, Факты и комментарии, Сегодня, КП в Украине, Вести). З розгорнутішою аналітикою, а також методологією моніторингу, можна ознайомитись на сайті ІМІ. 

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica