В об'єднаних громадах планується широке впровадження енергозберігаючих технологій
Голова Держенергоефективості Сергій Савчук підписав Меморандум про співпрацю із Асоціацією об’єднаних територіальних громад (ОТГ) для широкого впровадження проектів з енергоефективності та відновлюваної енергетики у місцевих громадах - повідомляє прес-служба відомства.
«Завдяки важливій проведеній Урядом реформі децентралізації місцеві громади мають достатні фінансові ресурси, які варто раціонально використовувати на користь громад», - пояснив С.Савчук.
Окрім цього, кожна громада володіє значним ресурсним потенціалом, щоб вирішити питання енергозабезпечення та стати більш незалежною.
Наприклад, м. Славутич зменшило свою залежність від газу на 40% завдяки твердопаливній котельні потужністю 10,5 МВт, що виробляє тепло із тріски.
Наступний крок Славутича – встановлення біоТЕЦ потужністю 12,5 МВт електричної та 29 МВт теплової енергії. Додатково планується засадити 5 тис. га енергокультурами як джерелом біомаси.
Важливо, що ОТГ починають активно займатися питаннями енергоефективності. Так, у серпні ц.р. Мачухівською ОТГ укладено перші ЕСКО-договори у 2 навчальних закладах (с. Плоске та с. Калашники). Завдяки реалізації таких контрактів, громада вже в цьому опалювальному сезоні буде економити до 20% енергоресурсів.
Енергоменеджмент / енергомоніторинг запроваджено в 10 ОТГ, а ще в 35 ОТГ - розробляється.
Також місцеві програми здешевлення «теплих кредитів» впровадили 7 ОТГ.
Отже, сторони будуть працювати над:
- розробкою та впровадженням місцевих програм з енергоефективності та відновлюваної енергетики;
- розробкою та впровадженням енергетичних планів із заміщення традиційних видів палива альтернативними;
- реалізацією проектів:
- генерації енергії з біомаси, біогазу, сміття;
- будівництва потужностей з виробництва біоетанолу та біодизелю;
- впровадження ЕСКО-проектів.
Джерело: Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності