незалежний спостерігач

Херсон зібрав Форум громадських організацій в день спонтанності

16 березня в Херсоні відбувся Форум громадських організацій, в день, коли «Все, що ти робиш – правильно!» Також в цей день відзначають День без селфі, День спонтанності, День свободи інформації  і День кольорових олівців. Також в цей день у 2014 році відбувся незаконний референдум у Криму, організований російськими окупантами, а в 2022 році в цей день росія скинула надпотужну бомбу на Драматичний театр у центрі Маріуполя. Знаменитий видався деньок! 
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Невипадкове співпадіння. Окупанти готують мобілізацію херсонців

На тимчасово окупованій території Херсонської області у часі співпало дві події: Подія перша. Малозрозуміла для невійськових. Росіяни включили наші окуповані території до свого південного військового округу. Для довідки: Військовий округ в росії - це ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Політика » Дев'ять місяців роботи новообраних депутатів Скадовської міської ради

Дев'ять місяців роботи новообраних депутатів Скадовської міської ради

Експерти ХОО КВУ презентують попередні висновки моніторингу роботи депутатів Скадовської міської ради за перші 9 місяців нової каденції.  Нижче розміщуємо прес-реліз, підготовлений експертом ХОО КВУ Олегом Лиховидом, який аналізував Скадовський район.


Проведений експертами ХОО КВУ моніторинг виявив певні позитивні та негативні моменти в роботі депутатів Скадовської міської ради:


1. У порівнянні з попередньою каденцією дисципліна обранців суттєво не змінилася. Вона залежить від того чи є сесія черговою чи позачерговою. А 2, 3, 4, 5, 6, 7 та 10 сесії Скадовської міської ради були позачерговими. У період з 1 грудня 2015 року по 31 травня 2016 року найменш дисциплінованими виявились депутат Володимир Петрович Соценко («Батьківщина»), він пропустив 2, 5, 7, 9 та 10 сесії і має загальний показник пропусків 45,45%. Найменший відсоток пропусків мають депутати від партії «Опозиційний блок» (3,03%). Найбільший відсоток пропусків є у партій «Батьківщина» та «Наш край» (по 13,63%). Загалом із 26 депутатів сесії пропускали лише 11, тобто 15 депутатів сесії не пропускали. Таким чином виявлено 20 депутато-пропусків сесій, що склало 6,99 %.


Депутат Олег Петрович Васильєв («Наш край») пропустив 3, 5 та 6 засідання постійних комісій. Загалом представники партії «Наш край» мають 6 пропусків на засіданні комісій, «Опозиційний блок» та «Батьківщина» по 4, «Самопоміч» та «Солідарність» по 2, «Партії Зелених України» та «Відродження» по 1. Відповідно на підставі протоколів, оприлюднених на сайті Скадовської міської ради, жодних пропусків засідань комісій не мають лише представники Радикальної партії.


2. Серед активних депутатів, тобто тих, хто регулярно виступає на сесіях, вносить конкретні пропозиції, можна визначити наступне. Навіть з депутатським зверненнями найменш активними депутатами є депутати від партії «Солідарність» з результатом 15,15 %. Найбільш же активними можна вважати депутатів від партії «Відродження» з 40,9%. Самим активним депутатом можна вважати депутата від партії «Відродження» Ольгу Іванівну Бутенко з 72,72%. Вона є головою комісії з питань законності, запобігання корупції, захисту прав та свобод громадян, депутатської діяльності та етики (мандатна), дотримання Статуту територіальної громади міста Скадовська, Регламенту роботи ради та взаємодії з правоохоронними органами. Жодного виступу та запиту з 1 грудня 2015 року по 31 травня 2016 року не мають депутати Кравченко В.О. («Самопоміч»), Соценко В.П. («Батьківщина»), Белоус О.П. («Наш край»), Швець В.В. («Солідарність»), Закарян О.Г. («Опозиційний блок»), Ємельянов В.К. («Партія Зелених України»), отже вони вважаються самими не активними.


Рейтинг активності депутатів на засіданні постійних комісій скласти просто неможливо, оскільки голови та секретарі 4 з 5 комісій не вказують ані хто з депутатів виступав, ані хто з депутатів вносили пропозиції. Про репліки взагалі й мови не має.


3. Щодо висвітлення в місцевих ЗМІ діяльності Скадовської міської ради та її депутатів можна констатувати наступне. За визначений період з 218 матеріалів найбільше увагу приділено міському голові – 192 матеріали (88%). Тобто міський голова Олександр Юрійович Яковлєв згадується в 192 матеріалах ЗМІ, а всі депутати міської ради разом 133.


На сторінках газети «Чорноморець» та у новинах на офіційному сайті Скадовської міської ради та сайті «Скадовська палітра» найчастіше згадуються депутати: секретар міської ради Олег Миколайович Сокольчук («Батьківщина») – 18; Ольга Іванівна Бутенко («Відродження») – 14; Володимир Костянтинович Ємельянов (Партія Зелених України) – 9, з них 5 разів він згадується не як депутат; Олег Петрович Васильєв («Най край») – 7. Депутати від політичної партії «Самопоміч» не згадуються ні в позитивному, ні в негативному варіантах, власне й нейтральних варіантах вони згадуються лише по 2 рази, в публікаціях щодо складу комісій та прийому виборців. Аналогічна ситуація із депутатами від партії «Солідарність».


Всі депутати згадуються двічі: Перший раз в матеріалі «Склад постійних комісій міської ради», за підписом міського голови Скадовська Олександр Яковлєв, Газета «Чорноморець», № 14 від 12 лютого 2016 р. та носить ознайомчий або рекламний характер.


Другий раз в матеріалі «Графік прийому депутатами міської ради», Газета «Чорноморець», № 33 від 20 квітня 2016 р.


Але поруч з цим, в роботі депутатів залишається багато проблем, які сьогодні треба обговорювати та вирішувати:


1.    Брак інформації про депутатів на офіційному сайті Скадовської міської ради. Відсутні дані про депутатів Скадоввської міської ради (партійність, місце роботи, освіта, контакти, місце та графік прийому виборців). Для вирішення зазначеної проблеми експерти розробили проект документу «Положення про порядок висвітлення діяльності депутатів ради». В цьому документі запропонований вичерпний перелік даних про обранців, які, на думку експертів, повинні бути на офіційному сайті ради.


2.    Політична складова. У Скадовській міській раді офіційно створена коаліційна більшість – група «За рідне місто». Але згідно інформації з результатів поіменного голосування під час пленарних засідань більшість створюється ситуативна. При цьому зазначене твердження знаходить своє підтвердження фактичними підсумками голосувань. Зокрема без наявних проблем, було обрано секретаря виконавчого комітету міської ради та заступників міського голови. Причому секретар виконкому входить до коаліційної більшості, а заступники ні.


3.    Виконання передвиборчих програм та обіцянок. Цікаво, що майже половина того, що було обіцяне партією «Наш край» та партією «Відродження» є фактично програмою соціально-економічного розвитку міста Скадовська на 2016 рік. Таким чином, вся міська рада реалізує в більшій мірі передвиборчі програми двох партій. Так сталося, тому що лідерами цих партій в місті були заступник міського голови («Наш край») та секретар міської ради («Відродження»). Вони не просто знали проблеми міста, а й володіли інформацією по проектам програм соціально-економічного розвитку, котрі якраз готувалися до прийняття в період передвиборчої кампанії 2015 р.


Інші партії не оприлюднили свої програми у ЗМІ. Відсутні передвиборчі обіцянки й на офіційному сайті міської ради, а це не дає можливості перевірити ступінь їх реалізації.


За підсумками першого етапу дослідження ми підготували наступні пропозиції:


1)    Розмістити на офіційному сайті Скадовської міської ради необхідний обсяг відомостей про депутатів. Пропонуємо для цього підтримати підготовлений експертами ХОО КВУ проект «Положення про порядок висвітлення діяльності депутатів ради».

2)    Внести зміни до планів роботи ради з урахуванням передвиборчих програм партій, в яких зазначались обіцянки розробити та впровадити певні нормативні акти.

3)    Розмістити  на офіційному сайті ради програми партій, які потрапили до ради.

4)    Розміщувати копії протоколів засідання всіх постійних депутатських комісії у термін не пізніше трьох робочих днів від дня засідання. Ввести принцип єдиної нумерації протоколів постійних комісій.

5)    Внести до Регламенту ради норму про зняття з керівних посад у депутатських комісіях за пропуск більш ніж третини засідань без поважних причин.

6)    Партійним керівникам звернути увагу на депутатів, що пропустили понад 30% пленарних засідань або засідань постійних комісій, членами якої вони є.

7)    На офіційному сайті ради заповнити розділ про результати розгляду депутатських запитів, звернень та запитань, направлених за зверненнями виборців.

8)    Публікувати на сайтах рад усі звернення від імені ради або груп депутатів та відповіді на них.


Довідка: громадські активісти місцевих громадських організацій в координації з експертами ХОО Комітету виборців України регулярно збирають, систематизують, аналізують, надають оцінку виконанню передвиборчих програм, реалізації депутатських обов'язків по роботі в радах, прийому виборців, звітності перед виборцями і т.д. Ця робота проводиться у рамках проекту «Моніторинг виконання депутатських обіцянок як механізм громадського контролю і крок до створення ефективного громадянського суспільства» за фінансової підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED.


Олег Лиховид

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica