незалежний спостерігач

«Це книга-пам’ять і книга-повага»: В Києві вийшло унікальне історико-культурне видання з історії кримськотатарського народу


«Це книга-пам’ять і книга-повага»: інтерв’ю з керівником проєкту «Календар пам’яті» про унікальне двомовне видання з історії Криму.
Нещодавно у Києві презентували унікальне історико-культурне видання — «Календар знаменних і пам’ятних дат з історії Криму і кримськотатарського народу». Унікальність цього проєкту — у поєднанні наукової точності, візуальної культури та глибокої поваги до національної спадщини. Ми поговорили з керівником проєкту Ібрагімом Сулеймановим про зміст, структуру, команду та виклики, з якими довелося стикнутись. Тим паче, що протягом року, ми періодично намагалися висвітлювати як саме просувається цей проект.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Галузь пасажирських перевезень потрібно реформувати: пропозиції

Галузь пасажирських перевезень потрібно реформувати: пропозиції

 Працюючи над Резолюцією громадських слухань щодо тарифу та пасажирські перевезення, робоча група виявила ряд проблем в цій галузі –  низька якість сервісу, корупційні ризики, тотальне ухиляння від оподаткування перевізниками, а також недоліку існуючої нормативної бази. Пропозиції робочої групи презентував Володимир Молчанов на засіданні Громадської ради при мері 14 квітня.

Так, за словами експерта, загрозою в сфері пасажирських перевезень в Херсоні є перманентні спроби підняти ціни без жодного натяку на вирішення вищезазначених проблем. Корупційна складова в собівартості перевезень є функцією прямої залежності від ціни. Підняття ціни збільшує побори, і не залишає коштів для покращення сервісу та зростання податкових надходжень.  

Члени робочої групи бачать вирішення проблеми в реформуванні існуючої нормативної бази, пропонують внести зміни до діючого  Положення про Управління транспорту і зв’язку, розробити проекти типового договору з перевізником, та нових положень про конкурс, про монетизацію пільг та про організацію обігу квитків на проїзд в автобусах загального користування.

Недоліки положення про Управління транспорту і зв’язку:

•формально наділяє Управління можливостями для контроля виконання перевізниками умов договорів, проте не містить зобов’язань здійснювати такий контроль та відповідальності за нездійснення;

•відсутні якісні критерії оцінки роботи;

•існуючий розділ «обов’язки управління» містить лише 4 пункти, які є абстрактними та не вимірюваними.

Робоча група пропонує наступне:

◦1. Змінити назву документу.  Замість Управління транспорту і зв’язку замінити на Управління транспорту, дорожньої інфраструктури і зв’язку.

2. З розділу «права управління» виключити 3 пункти:

◦про контроль за якістю надання послуг;

◦про проведення конкурсу;

◦про додатковий контроль над профільними підприємствами комунальної власності.

3. Розширити та деталізувати ці пункти. Туди ж додати істотні умови договорів на перевезення в залежності від режиму, та основні засади організації обігу квитків, і включити їх до розділу «обов'язки управління».

4. Додати розділ «Перехідні положення», де прописати  граничні строки:

◦розірвання існуючих договорів;

◦формування оновленого складу Комітету з проведення конкурсів;

◦розробки оновлених паспортів маршрутів у звичайному режимі (з графіками);

◦проведення конкурсів на організацію перевезень в звичайному режимі та режимі маршрутного таксі;

◦укладання нових договорів та втілення обігу квитків;

◦Визначити посадових осіб, відповідальних за кожний етап.

5. Прописати окремими розділами специфічні функції  Управління в галузях зв’язку та дорожньої інфраструктури.

У проекті типового договору члени робочої групи передбачають:

◦введення вичерпного переліку можливих порушень та обов’язкових  санкцій;

◦деталізацію способів фіксації порушень;

◦прописування тарифів та умов застосування кожного з них при прийнятті виконкомом диференційованого тарифу;

◦умов з паспортів маршрутів;

◦страхування цивільної відповідальності.

«У проекті положення про монетизацію права на безкоштовний проїзд ми виходимо з того, що існуюча наразі відмова в такому праві при користуванні автобусами є грубим порушенням низки законів, якими пільги надано.

Введення видачі безкоштовних квитків пільговим категоріям, обмеженої нормами за кількістю, хоча і не викоренить порушення законів, проте зменшить тягар порушення. Альтернативний варіант – довільний розподіл компенсацій з бюджету усім перевізникам, ми вважаємо неприйнятним через повну не контрольованість, корупційні ризики і конфліктний потенціал.

Положення про обіг квитків виходитиме з того, що при наявності двох та більше перевізників забезпечення усіх функцій квитка  можливо лише за умов емісії і організації продажу квитків єдиним емітентом (на підставі тендеру), наявності на квитку легко відривного корінця з дублюванням серії та номеру, і відшкодування емітентом перевізнику вартості перевезень в обмін на кількість зібраних корінців», - розповів Володимир Молчанов.

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica