незалежний спостерігач

65% українців вважають нашу Перемогу дуже ймовірною, – результати соцдослідження


Українці вірять в в ЗСУ (63%), сім’ю, родичів та близьких (49%), щоденну працю (27%) та в Бога (21%). Віри у державу та у суспільство в українців менше - лише 12% і 8% відповідно. Ці результати показало опитування, яке було проведено на замовлення Національної платформи стійкості та згуртованості весною цього року.
Про ці та інші відомості йдеться в матеріалі, який ми оприлюднили на нашому сайті.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Чому «Інтерфакс-Україна» скасував конференцію про Катерину Гандзюк?

Чому «Інтерфакс-Україна» скасував конференцію про Катерину Гандзюк?

Інтерфакс 
«Інтерфакс-Україна» скасував конференцію про Катерину Гандзюк, яка викликала обурення в соцмережах
Інформаційне агентство «Інтерфакс-Україна» скасувало заплановану на сьогодні, 6 березня, прес-конференцію «Херсонці про Катерину Гандзюк» після того, як анонс викликав обурення громадських активістів - повідомляє "Детектор Медіа"

«Інтерфакс-Україна» скасував конференцію про Катерину Гандзюк, яка викликала обурення в соцмережах. Про це повідомив генеральний директор «Інтерфакс-Україна» Олександр Мартиненко.

"У прес-конференції мали взяти участь Римма Бондаренко та Олександр Тарасов, які, за словами громадських активістів, мали на меті дискредитувати вбиту херсонську активістку Катерину Гандзюк" - йдеться у повідомленні "Детектор Медіа".

Так, Ольга Худецька на своїй Фейсбук-сторінці висловила обурення на адресу «Інтерфакс-Україна».
«Катю убили і відповісти вона не зможе. Вам взагалі це ок - випускати в своїх стінах пресуху, де на камеру відпрацьовуватимуть два організми, поливаючи брудом загиблу людину, яка навіть права на відповідь не матиме?»
, – написала вона.

Після обговорень в мережі анонс прес-конференції з сайту «Інтерфакс-Україна» було видалено.

Керівник агентства «Інтерфакс-Україна» Олександр Мартиненко в коментарі «Детектору медіа» пояснив, що вчора, коли було анонсовано прес-конференцію, його не було в місті. Він також зазначив, що нічого не знав про учасників прес-конференції, як і його працівники, які погодили надання зали, доки в соцмережах не почалося обговорення цієї ситуації.  

«Це дуже серйозна та емоційно важка тема для знайомих Катерини Гандзюк та для суспільства в цілому. Мені не хочеться навіть опосередковано, через надання зали, брати участь в кампанії з можливої дискредитації Гандзюк. Хоча я не знаю, про що йшлося. Цих людей (учасників прес-конференції) я не знаю, але враховую резонанс в соціальних мережах, де було багато написано про цих людей. Не гарантовано, але можливо, що прес-конференція мала бути спрямована на дискредитацію Катерини Гандзюк, тому ми вирішили утриматися. А вони можуть висловити свою точку зору в будь-якому іншому місці», – сказав він.

Свою версію подій виклала у соціальній мережі відома громадська активістка, координатор Херсонської патріотичної громади Римма Бараненко.

"І що маємо??? Країну совкових міфів, якими звеличують одних, і знищують інших??? А незгодним просто затикають рота чи знищують фізично? Дуже хотілось херсонський громаді донести правду про Катерину Гандзюк. Побоїща вже в місті через це ім’я відбуваються (мається на увазі зіткнення представників "Національного корпусу" із представниками ветеранських організацій АТО, яке  відбулися 1 березня цього року в Херсонській міській раді під час повторного розгляду питання щодо перейменування вулиці Лютеранської на вулицю Катерини Гандзюк - редакція ПХ).
Вирішили провести прес-конференцію в Києві. Скинулись грошима на поїздку. Делегували два спікери. Вислухали відмову трьох інформаційних агентств у проведенні прес-конференції (і тільки одне з них прямо зізналось, що бояться провокацій). А сміливе четверте, яке погодилось лише за умови дуже м’якого нейтрального анонсу і так старалось, запрошуючи журналістів, напередодні вже пізнім вечором надіслало листа і передзвонило із глибоким жалем та вибаченнями, що скасовують прес-конференцію. У приватній розмові пояснили, що надійшла інформація від «високого керівництва» що нам не можуть «гарантувати безпеку».
В мене питання: всього-навсього два(!) спікери з Херсона, які хотіли донести думку громади, яка їх делегувала. І це так злякало??? Що цим двом спікерам було небезпечно з’являтись на прес-конференцію!? Що ж такого вони збирались сказати?? Просто те, що образ Катерини Гандзюк – МІФ? І що весь Херсон трусить при згадці її імені… І розповісти чому… Підкріплюючи це фото і відео фактами. І це такі страшні дії??? Вони що загрожують безпеці держави?!"

Також Римма Бараненко опублікувала скриншот листа-відмови
Лист від Інтерфаксу 
 

Нагадаємо, про смерть громадської активістки і в. о. керівника справами Херсонської міської ради Катерини Гандзюк, на яку було скоєно напад 31 липня 2018 року (її облили сірчаною кислотою), стало відомо 4 листопада. Увечері того ж дня у Києві, Херсоні, Дніпрі, Харкові та інших містах відбулися акції вшанування пам’яті Катерини Гандзюк.

6 листопада Верховна Рада утворила тимчасову слідчу комісію для розслідування нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів. ТСК перевірятиме відомості та хід розслідування правоохоронними органами нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів.

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica