Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог
У липні 2015 року ні півдні України відбулося 7 заходів просвіти – колективні консультації, практичні семінари, інформаційні зустрічі, на яких представники Центрів спілкувалися з громадянами, консультували їх та виявляли найбільш актуальні земельні проблеми.
Миколаївський центр провів у липні дві колективні консультації та один семінар.
У селі Улянівка юрист ЦВЮП надав присутнім юридичну консультацію з питань, які їх найбільше турбували. Кілька селян, зареєстровані в якості ФОП на єдиному податку, торгують у власних будинках, не переведених з житлових приміщень у нежитлові. Свідоцтва про право власності на землю під цими будинками відсутні. Старі державні акти про право приватної власності на землю не містять кадастрового номеру. Тобто ці ділянки досі не занесені в Єдиний державний земельний кадастр. Сільська рада вимагає належного оформлення права власності на землю, на якій знаходяться (фактично) об’єкти торгівлі. Юрист порадив звернутись до державного реєстратора Миколаївського рай управління юстиції (м. Миколаїв, пр. Миру, 34), щоб отримати свідоцтва про право власності на землю з присвоєнням кадастрових номерів земельним ділянкам.
Колективна консультація була проведена також в селищі Варварівка Центрального району, м. Миколаїв. Темою було переоформлення старих Актів. Проблеми, що об’єднали мешканці села, полягали в тому, що власники житлових будинків не можуть їх відчужувати в будь-який спосіб без переоформлення права власності на землю, на котрих збудовані ці будинки. В декого взагалі немає жодних документів щодо земельних ділянок, окрім рішення Варварівської селищної ради, Миколаївського району про виділення земельної ділянки для індивідуального будівництва. Дехто не переоформив старі державні акти про право власності на землю без занесення земельних ділянок до єдиного земельного кадастру.
Юрист Миколаївського центру порадив звернутись до державного реєстратора Миколаївського районного управління юстиції (м. Миколаїв, пр. Миру, 34), щоб отримати свідоцтва про право власності на землю з присвоєнням кадастрових номерів земельним ділянкам.
Підсумком обох групових консультацій стало те, що присутні зацікавились діяльністю Центру і отримали необхідну правову допомогу. В подальшому планується допомога у вирішенні земельних проблем мешканців села та консультування.
А в селі Березнегувате, Миколаївської області в липні було проведено семінар з теми «Судовий захист прав власників земельних паїв» для власників земельних паїв, що передали землю в оренду, або обробляють земельні ділянки самостійно.
Метою заходу стало надання селянам базових знань стосовно порядку та способів захисту власних прав в суді першої інстанції. Результатом проведення заходу буде підвищення рівня культури обробітку землі, рівня правової свідомості власників землі, пошук найбільш ефективного землекористувача. Подальшим кроком планується створення постійно діючої виїзної приймальні на базі фермерського господарства «Вікторія», по вул. Нахімова, 14.
Вознесенський ЦВЮП в свою чергу провів у липні два семінари – для військовослужбовців та для внутрішньо переміщених осіб.
На першому семінарі було проінформовано військовослужбовців, які захищали кордони держави, щодо реалізації їх права на отримання земельних ділянок, проаналізовано суть проблем, з якими стикаються бійці при реалізації їхнього права на безкоштовне отримання земельної ділянки та надано юридичні консультації щодо реалізації їх прав. Захід мав по-справжньому підвищений інтерес у бійців, оскільки жоден з присутніх не спромігся реалізувати своє право на отримання земельної ділянки. Таким чином дана проблематика є досить актуальною.
На другому семінарі – для внутрішньо переміщених осіб – юристи Вознесеньского ЦВЮП надали учасникам відповідну інформацію щодо можливостей отримання земельних ділянок, у тому числі і в оренду, для ведення фермерського або сільськогосподарського господарства та відповідні юридичні консультації.
Вознесенський центр планує продовжувати роботу та допомогу обом цим групам.
Херсонський центр у липні займався налагодженням комунікацій з виявлення земельних конфліктів. Менеджером Херсонського ЦВЮП протягом 16 – 25 липня 2015 року було проведено 5 зустрічей з представниками влади та об’єднань громадян з метою виявлення фактів конфліктів в сфері земельних відносин, формування уявлення про найбільш типові види конфліктів в даній сфері, були досягнуті домовленості з представниками на місцях щодо надання конкретної правової допомоги.
Сподіваємось, безкоштовна правова допомога як на рівні консультацій, так і на рівні судових позовів у разі необхідності, допоможе нашим співвітчизникам відчувати себе більш захищеними та обізнаними щодо власних земельних прав. Програма ХОО КВУ реалізується за підтримки Проекту міжнародної технічної допомоги «Агроінвест в Україні» (USAID).
"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.
Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны
(0552) 34-44-26, (066) 100 8191
E-mail: polit.kherson@gmail.com
Редактор сайта Дементий Белый