незалежний спостерігач

«Це книга-пам’ять і книга-повага»: В Києві вийшло унікальне історико-культурне видання з історії кримськотатарського народу


«Це книга-пам’ять і книга-повага»: інтерв’ю з керівником проєкту «Календар пам’яті» про унікальне двомовне видання з історії Криму.
Нещодавно у Києві презентували унікальне історико-культурне видання — «Календар знаменних і пам’ятних дат з історії Криму і кримськотатарського народу». Унікальність цього проєкту — у поєднанні наукової точності, візуальної культури та глибокої поваги до національної спадщини. Ми поговорили з керівником проєкту Ібрагімом Сулеймановим про зміст, структуру, команду та виклики, з якими довелося стикнутись. Тим паче, що протягом року, ми періодично намагалися висвітлювати як саме просувається цей проект.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Депутат міськради Юрій Ніконов провів звіт у формі "наради при директорі"

Депутат міськради Юрій Ніконов провів звіт у формі "наради при директорі"

Більшістю в аудиторії, виступали вчителі ЗОШ №14. І не дивно, зі слів головуючої (яка не представилась публіці) планова зустріч депутата з виборцями подавалася як нарада при директорі. Можливо тому, весь акцент доповіді Юрія Миколайовича був прикладений до проблем освіти округу і не тільки. По-перше, депутат звернув увагу на вчительські надбавки, та пообіцяв їх не знімати, і що розмови про це йдуть на високому рівні. Наболіла тема була плавно переведена в не менш болюче русло – житлове забезпечення педагогів. Зі слів Юрія Миколайовича п’ятнадцять працівників освіти отримали жилплощу у гуртожитках. Із мінусів, гуртожитки старі, майже 7 років в них ніхто не жив. Однак те, що площа на сім’ю еквівалентна квартирній та що ця площа можете бути приватизованою, за думкою Ніконова, є переважаючими та позитивними фактами. Власне, «свої квадрати, своя оселя». Не зрозуміло лише є той факт, що з цих 15-ти працівників освіти – вчителів школи чи то два, чи зовсім один.

Також Юрій Миколайович зауважив, що вчителів ударників чекатиме заслужена матеріальна нагорода. У співпраці з Співаковським Олександром було виділено (?) 10 стипендій вчителям переможців Всеукраїнських олімпіад. Однак, переможців якого етапу, та за яким принципом будуть розподілятись стипендіальні кошти – невідомо. Зазначена сума однієї стипендії вражає, це 10 тис. гривень. Та чи не стане це новим полем корупційних бійок? Ми ж будемо сподіватись, що це буде реально мотивуючою силою в сучасній освіті.

Після такої широкої преамбули Юрій Миколайович перейшов власне до звіту, подаючи сухі та конкретні факти за власним округом. Було зазначено, що на окрузі є дві школи та три дитячі садки. Депутат звітував, про проведення ремонту у дит.садку №64, та відкриття нової групи. Також було зауважено, що у зв’язку з появленням нових багатоповерхівок у окрузі, необхідне розширення дит.садку №23; а це додаткові косметичні ремонти тощо. Щодо шкіл, завдяки ремонту ЗОШ №5 може розширитися та задовільнити потреби округу у молодших класах. У ЗОШ № 14 планується реконструкція освітлення у спортзалі та встановлення нових вікон. Юрій Миколайович зауважив, що це потрібно, бо у спортзалі школи займаються не тільки учні школи.

Окремим питанням Ніконов виніс проблеми доріг округу. За його словами це не лише «ямковий ремонт», а і встановлення світлофорів тощо. За словами депутата, шкільний батьківський колектив висунув пропозицію про встановленню світлофору на проблемній ділянці вул. Робочій; Юрій Миколайович прийняв пропозицію колективу. Однак у його планах встановлення окрім світлофора є звукове інформування, бо рядом знаходиться спілка сліпих, котрим він, також, допомагає реалізовувати продукцію. До слова, Ніконов додав, що всі нужденні можуть звернутися до його по допомогу. У приклад, депутат ставив сім’ю аварійного дома, яким він допомагає у юридичних консультаціях.

Присутні на звіті, мали змогу задати депутату запитання. Традиційно, представник від «шкільного колективу і громади округу» виразив подяку за сумлінну працю і побажав успіхів у майбутніх справах. Представники ж міської громадськості задали більш глобальні питання. Ніконов виділив декілька питань і дав на них більш розгорнуті відповіді. Актуальними, на думку депутата виявились питання кошторису міських етапів Всеукраїнських олімпіад, єдиної тендерної комісії та подорожчання проїзду у міському транспорті.

Вноси за участь у олімпіаді, Юрій Миколайович назвав чутками та що можливо громадськість переплутала міжнародні конкурси, що є платними, з Всеукраїнськими олімпіадами. Депутат запевнив, що олімпіади є безкоштовними, однак про можливі перевірки чуток мови не йшло.

Більш гостро Юрій Миколайович зреагував на питання про єдиний тендерний комітет та його аналоги. За його думкою, гіпотетичною проблемою такого комітету є не можливі корупційні махінації, а саме можлива некомпетентність такого органу у спеціалізованих питаннях, наприклад, медицини або освіти. Також, його насторожує можлива непрозорість такого органу з точки зору відповідальності. Як він заявив, що не бажав би нести відповідальність за чужу працю. Вирішенням цих недоліків, на думку Юрія Миколайовича, є децентралізація – «хай кожен займається ділом у межах своєї компетенції». Однак, як ця модель буде виглядати у житті, депутат не пояснив.

На замусолене питання з проїздами та моніторинговими кампаніями, Ніконов відповів просто: «Я голосував за три гривні. Ви подивіться на ціні на паливо і мене зрозумієте. Інша справа, якщо перевізники не будуть виконувати умови місвиконкому і Миколаєнко поставить на голосування за повернення 2 гривень … то я проголосую за». При чому депутат зауважив, що діти його округу не потрібно користуватися транспортом, щоб дістатися школи.

Автор: волонтер ХОО КВУ Артем Чайковський

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica