9 листопада о 18:00 в Kherson Art Hub відбудеться показ 1-годинного фільму "Українська Гельсінська спілка: вектор визначено" про історію правозахисного руху в Україні. Подія присвячена 40-річчю з дня (09.11.1976), коли група українських правозахисників об'єдналася для сприяння виконанню Гельсінських угод. А завтра, 10 листопада о 12-00 у залі екологічної інформації Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара відбудеться презентація книги "Українська громадська група сприяння виконанню Гельсінських угод в 4-х томах. Документи і матеріали", присвячена 40-річчю створення Української Гельсінської Групи.
У 1975-му році уряди 35 держав Європи і Північної Америки, у тому числі і уряд СРСР, підписали Гельсінські угоди, що були покликані закріпити нові відносини в Європі, забезпечити виконання у кожній з них високих принципів демократії та прав людини.
Українська Гельсінська спілка стала найбільшою правозахисною організацією в УРСР. Серед її 36 членів були такі відомі дисиденти, як Надія Світлична, В’ячеслав Чорновіл, Василь Стус, Василь Овсієнко, Микола Горбаль та ін. Незважаючи на постійні репресії, УГГ не припинила своє існування. З 1987 року, коли ставала поступово все більш можливою легальна діяльність, члени УГГ, які поверталися з таборів, майже всі стали вести політичну діяльність. Коли Україна стала незалежною, правозахисний рух треба було створювати з нуля.
Вхід вільний.
Адреса: вул.Гімназична (колишня Червоностудентська), 30А.
Як нас знайти: http://blog.art.ks.ua/p/blog-page_11.html
Контактний телефон: 095 826 92 88.
А завтра, 10 листопада о 12-00 у залі екологічної інформації Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара відбудеться презентація книги "Українська громадська група сприяння виконанню Гельсінських угод в 4-х томах. Документи і матеріали", присвячена 40-річчю створення Української Гельсінської Групи.
У заході планується участь учасників Гельсінського руху на Херсонщині кінця 80-х - початку 90-х років та активісти правозахисних організацій початку XXI сторіччя.
Ви почуєте спогади про те, як активісти УГС боролися за права людини на Херсонщині та виборювали Незалежність України та дізнаєтеся про діяльність сучасної правозахисної спільноти.
Запрошуються усі бажаючи.