незалежний спостерігач

Ігор Йосипенко. Агроекологічна катастрофа на Херсонщині: час не обіцяти, а діяти

Ігор Йосипенко, фермер. Фото Facebook
Відомий херсонський фермер, керівник відомого сільгосппідприємства "Злата Таврії", політичний та громадський діяч, в нещодавньому минулому депутат Херсонської обласної ради Ігор Йосипенко опублікував на своїй сторінці у Фейсбуці пост про екологічну катастрофу, яка розгортається на полях правобережної Херсонщині. 
Тригером цієї катастрофи стало знищення росіянами Каховського водосховища, що призвело до повної руйнації зрошувальної системи, яка наповнювалася водою Каховського водосховища. Тепер води немає й поля нашої області поступово перетворюються на пустелю. 
І.Йосипенко звертається до всіх небайдужих із закликом про створення "стратегії виживання" сільського господарства нашої області.   
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Хібукі терапія та психосоціальна підтримка: як хаб ЮНІСЕФ допомагає родинам з дітьми у Чорнобаївській громаді

Хібукі терапія та психосоціальна підтримка: як хаб ЮНІСЕФ допомагає родинам з дітьми у Чорнобаївській громаді

Мама Ольга привела свого чотирирічного сина Мішу до хабу для корекції мовлення півроку тому. Під час першого візиту хлопчик майже не говорив, уникав спілкування й не відпускав маму ні на крок. Сьогодні ж, завдяки спільній роботі фахівців хабу, у Михайла помітні позитивні зміни. Яку підтримку отримала родина в хабі для сімей з дітьми від ЮНІСЕФ та ХОЦ “Успішна жінка” — читайте в статті.
Ольга розповідає про те, як війна змінила щасливу історію їхньої родини. “Ми жили і успішно працювали в Києві, розвивали власний бізнес. З перших днів війни чоловік пішов добровольцем на фронт. Дитина дуже болісно переживала розлуку з батьком, я вже не кажу про себе, – розповідає Ольга. – Перші проблеми з мовленням у Міші зʼявилися з початком війни і життя без батька, якого перевели служити на південь, тому ми вирішили переїхати до Херсонщини, щоб бути ближче до тата і хоч інколи бачитись з ним під час коротких відпусток”.  

Родина оселилася у Чорнобаївській громаді, знайшла житло і з часом дізналася про  місцевий безпечний простір – хаб допомоги родинам з дітьми від ЮНІСЕФ та ХОЦ “Успішна жінка”. 
Психологиня хабу Марина розпочала роботу з Михайлом над його соціалізацією. Спочатку хлопчик вимовляв лише окремі звуки та слова, не реагував на звертання, ігнорував інструкції й відмовлявся займатися з фахівцем. Марина порадила звернутися до дитячого лікаря, і мама сприйняла це з розумінням — одразу повезла сина на обстеження до Херсона. За результатами консультації лікарі призначили Михайлу необхідні медикаменти та відповідну дієту.

Одночасно з цим Марина почала психотерапевтичну практику з дитиною: “Ми виконуємо різні вправи та завдання. Особливо допомагає укріпити стресостійкість дітей новітня в Україні хібукі терапія – це робота з підтримки дітей, які пережили травматичні події, у тому числі пов’язані з війною. Це один з ігрових методів психологічної підтримки, що використовує спеціальну іграшку як терапевтичний інструмент. Заняття проходять в групах по п’ятеро дітей”.
Хібукі — це м’яка іграшка, песик із сумними очима та довгими лапами, яка стає для дитини другом і допомагає виражати емоції, почуття та переживання. У терапії дитина виступає опікуном Хібукі (в перекладі з івриту означає “обійми”) — вона переносить на іграшку свої переживання, але насправді проживає власний досвід, не замикається на травмі, а вчиться ділитися тим, що відчуває, та піклуватися про себе через турботу про Хібукі. Психолог поступово знайомить дитину з іграшкою, допомагає встановити з нею контакт і побудувати довірливі стосунки. ЮНІСЕФ закупив спеціальні іграшки для дітей у хабі — Хібукі залишаються з дитиною весь час: малюки беруть їх додому й приносять із собою на заняття. Батьки отримують чіткі поради, як продовжити взаємодію з іграшкою вдома.

На запит Ольги вирішити проблему з затримкою мовлення у Михайла відгукнулася логопединя хабу Дар’я. Спільними зусиллями за пів року вони досягли надзвичайних результатів: дитина почала швидко і активно розмовляти, з зацікавленістю пізнавати світ, радіти  тому, що його тепер розуміють. “З кожним заняттям хлопчик щось бере для себе, запам’ятовує і  наступного разу використовує ці нові знання. Видно, як розвивається уява та характер дитини. Нам радісно слухати його, бачити яскраві малюнки, як при цьому формується його дисциплінованість – ми вже напрацювали звичку на початку кожного заняття, перед творчими вправами, робити обов’язкову артикуляційну гімнастику. Скоро  почнемо роботу над правильною звуковимовою, бо спочатку треба було запустити свідоме мовлення дитини,” – ділиться Дарʼя.
Ольга звертається до інших внутрішньо переміщених родин на Херсонщині: “Послуги у хабі доступніше, ніж здається. Я не раз чула, що зараз дуже багато діток, які потребують допомоги, але у цей складний час фахівці не відмовляють. Обов’язково раджу підключати до вирішення проблем медиків, обстежувати дитину хоча б раз на рік. Комплексний підхід – запорука гарного результату. Необхідно залишити  думку, що дитина ще  “розговориться”. Якщо дитина не говорить – на то є причина і з нею обов'язково треба працювати, а не шукати відмовок. Ми не здатні вплинути на обставини, в яких народжені і зростають наші діти, але ми можемо вплинути на те, як легше пережити цей час і якими зростити наших дітей”.

Логопединя також розповідає про ефективне використання уроків емоційного  малювання, за допомогою якого вони розвивають словниковий запас та фразове мовлення – через свої малюнки Михайло розповідає різні життєві історії. Спілкуючись на тему “Моя сім’я”, його головним героєм стає тато, а далі приєднуються інші – мама, бабусі та дідусь.  
Ольга вражена результатами роботи хабу у співпраці з лікарями: “Півроку тому ми пройшли психологічне обстеження, яке показало, що мій чотирирічний Міша має розвиток дитини двох з половиною років. А тепер, за результатами нового дослідження, відставання становить лише 3–4 місяці! Мій син більше не мовчить — він говорить, будує сюжетні лінії, вигадує цілі логічні розповіді. Він може пояснити свою злість, сльози, поганий настрій. Я надзвичайно вдячна працівницям хабу — за підтримку, роз’яснення, за те, що направили нас на правильний шлях”.
Громадська організація “Успішна жінка” у співпраці з ЮНІСЕФ реалізує проєкт “Надання психосоціальної підтримки та кейс-менеджмент родин з дітьми у Херсонській області, які постраждали внаслідок війни” у форматі хабів, впроваджуючи інтегровану модель психосоціальних послуг.  

Галина Бахматова 

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica