незалежний спостерігач

Громадськість – невід’ємна компонента національної стійкості


В Українському кризовому медіа-центрі відбувся Круглий стіл «Культура безпеки в умовах війни: як забезпечити стійкість суспільства та інституцій?». Головним завданням обговорення стало бажання допомогти українцям розібратися, як жити під час тривалої невизначеності
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше

Ібрагім Сулейманов про Крим, Херсон та історичну пам’ять

Кілька місяців тому, ми в нашій редакції зустрілися із паном Ібрагімом Сулеймановим. Результатом зустрічі стало інтерв’ю: Ібрагім Сулейменов: в Україні завершується підготовка унікального календаря пам'ятник дат кримськотатарського народу.
Сьогодні ми продовжили розмову на актуальні теми Великої Війни, долі Криму та кримських татар, Херсонщини та історії.
Детальніше

Перша вулиця Бандери на Херсонщині


У селищі Зеленівка Херсонської міської територіальної громади з'явилася вулиця на честь Степана Бандери. Це перша вулиця Степана Бандери на Херсонщині - повідомляє "Історична правда".
Перейменування в Херсоні відбувається з липня минулого року та проводиться поступово. В ході обговорення нових назв, херсонці пропонували назвати на честь Провідника ОУН різні вулиці в Херсонській міській громаді. Нарешті, одна з вулиць отримала назву на честь Степана Бандери.
Детальніше

Дерусифікація як осмислення символічного простору Херсона


В липні розпочинається робота херсонських соціологів, істориків та краєзнавців по осмисленню нашого минулого, створення концепції політики пам’яті в нашому місті, яке буде втілене в новому топонімічному ландшафті. В рамках деколонізації та дерусифікації в Херсонській міській територіальній громаді буде змінено більше півтори сотні назв.
Цей процес відбувається по всій країні. Вже дуже скоро в символічному просторі українських сіл та міст будуть внесені серйозні зміни. Нас чекають не лише нові назви вулиць та площ, а й нові пам’ятники та меморіали, нові пам’ятні дати. Переосмислення символічного простору та політики нашої пам’яті.


Детальніше

ВИНО, ЯКЕ ЛЛЄТЬСЯ КРОВ’Ю

Що може бути більше за вічність? Тільки вічність + ще один день. Цю суперечливу істину намагається врізати у свідомість глядача головний режисер Херсонського театру ім. Куліша Сергій Павлюк своєю новою однойменною п’єсою за романом сербського письменника Милорада Павича "Хазарський словник"
Детальніше

ВИКЛИК? АМБІЦІЯ? УСПІХ?

Херсонський театр зустрів новорічні свята прем’єрним салютом з «12 стільців» за радянськими класиками іронічної сатири Ільфом та Петровим. Ця прем’єра зібрала аншлаги, вистава про яку знали заздалегіть і яка була темою «топ-1» в зимньому культурному житті міста. 
Детальніше

Юлія Данилевська. Білозерський музей змінює своє обличчя


Білозерський музей імені Дмитра Багалія отримав свою власну емблему та маскот. Нову символіку розробив член Українського національного комітету Ікомос (міжнародної ради з питань пам’яток та Сергій Дяченко. На емблемі зображено слона з попоною на спині, а на попоні - королівську корону. Голова слона своїми обрисами нагадує букву «Б», а його тіло та лапи стилізовані під букву «М». Це головні букви словосполучення «Білозерський музей». Ідея зробити маскотом слона народилася сама собою, оскільки ця тварина зображена на гербі Білозерки. Автором гербу смт Білозерка став  краєзнавець Сергій Дяченко у 2003 році.
Детальніше

Культура на дотик в Білозерському музеї


В Україні за різними даними проживає від 50 до 70 тис. (точної статистики досі немає) незрячих людей. Але навряд чи можна впевнено сказати, що їх культурні потреби повністю задоволені. Туристичні тури, музейні екскурсії, концертні шоу, театральні постановки та інші розваги передбачають передусім візуальне сприйняття. Людині з вадами зору у прямому сенсі не світить помилуватися пластичними рухами артистів на сцені або зануритися в художній світ митця, який представляє до уваги глядачів свої картини. Тому виникає розуміння, що безбар'єрним має бути не тільки середовище, а й контент.
Детальніше

Премьера, меченная кровью


На черной-черной сцене в пугающей короне, вся в красном адском зареве появляется черная-черная Смерть. 
Так эффектно началась премьера мировой классики «Кровавая свадьба» Гарсии Лорки поставленной грузинским режиссером Кахой Гогидзе  на сцене херсонского Театра им. Кулиша.
Детальніше

Сакральніть VS пафосність: 12-й Одеський міжнародний кінофестиваль ВІДБУВСЯ


12-й Одеський міжнародний кінофестиваль ВІДБУВСЯ 
Підбиваємо підсумки. 12-й Одеський міжнародний кінофестиваль був приурочений до 30-річчя незалежності України з акцентом на національне кіно. Єдиною конкурсною програмою фестивалю став Національний Конкурс (повний і короткий метр), переможці якого отримали нагороди за найкращий фільм, найкращу режисуру, найкращі акторські роботи та головний приз ОМКФ – Ґран-Прі.
Детальніше

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica