незалежний спостерігач

65% українців вважають нашу Перемогу дуже ймовірною, – результати соцдослідження


Українці вірять в в ЗСУ (63%), сім’ю, родичів та близьких (49%), щоденну працю (27%) та в Бога (21%). Віри у державу та у суспільство в українців менше - лише 12% і 8% відповідно. Ці результати показало опитування, яке було проведено на замовлення Національної платформи стійкості та згуртованості весною цього року.
Про ці та інші відомості йдеться в матеріалі, який ми оприлюднили на нашому сайті.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Невипадкове співпадіння. Окупанти готують мобілізацію херсонців

На тимчасово окупованій території Херсонської області у часі співпало дві події: Подія перша. Малозрозуміла для невійськових. Росіяни включили наші окуповані території до свого південного військового округу. Для довідки: Військовий округ в росії - це ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство

Хаб у Білозерській громаді надає психосоціальну підтримку родинам: мама 11 дітей ділиться досвідом

Лілія – мама 11 дітей. Більшість з них вже живе окремо, а трьох молодших Ліля виховує самостійно: це 14-річний Коля, 13-річний Назар та 7-річна Єлизавета. Всі труднощі та виклики війни сім’я переживала в рідному селі на Херсонщині. Дитинство малечі проходить під звуки обстрілів, але тимчасовий спокій родина віднайшла у місцевому хабі, де надають психосоціальну підтримку та який діє завдяки співпраці ЮНІСЕФ та ХОЦ “Успішна жінка”.
Детальніше

Програма UPSHIFT: нові можливості для молоді Херсонщини

Громадська організація «Потрібні тут» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) залучила 10 молодіжних команд з Херсонщини для участі у програмі UPSHIFT. Дана програма допомагає молоді створювати соціально важливі проєкти для розвитку своїх громад та розв’язання її актуальних проблем.
Детальніше

Чорнобаївський хаб допомоги родинам з дітьми надолужує шкільну успішність


Родина братів Владислава та Артема, 11 та 13 років, з початку повномасштабної війни проживає у Чорнобаївській громаді. Понад девʼять місяців діти взагалі не навчалися. Поступово шкільні заняття почали відновлювати, але лише в онлайн форматі через небезпеку обстрілів.
Детальніше

Одна історія родини: Херсонський хаб запалює ліхтарики надії

Вові 13 років, він приходить до Херсонського хабу з моменту його відкриття. Хлопець каже, що “хаб дає йому радість”.  
До повномасштабної війни Вова був активним хлопцем, займався в гуртках, полюбляв моделювання, але у лютому 2022 року хлопець замкнувся, ні з ким не хотів спілкуватися. Аби підтримати Вову, його мама почала шукати місця, де хлопець міг би зустрічатися з однолітками.
Детальніше

Родина з Дар’ївської громади – постійні відвідувачі хабу допомоги родинам з дітьми

Мама Тетяна з двома дітьми, Софією та Павлом, регулярно відвідують сільській хаб у Дарʼївській громаді: беруть участь у групових заходах та квестах, а також займаються арттерапією. Олена, психологиня хабу,  щиро ділиться результатами родини. 
“Саме робота руками розслабляє внутрішній стан  дітей та дорослих, відволікає від важких думок та заспокоює. Софія та Павло – наші постійні та активні відвідувачі, але так було не завжди”, – каже Олена.  


Детальніше

Презентація результатів опитування мешканців Тягинки щодо відновленння

Яким чином  мешканці Тягинської громади  бачать її відновлення?Аналіз проведеного опитування, в якому взяли участь майже шість відсотків довоєнного населення громади, надає відповідь на це запитання. Презентація результатів опитування щодо відновлення громади відбулася на  черговому  засіданні Громадської  ради  від 8 травня. Тема засідання: «Пропозиції жителів громади до плану відновлення: методика збору ідей  та обговорення результатів».
Детальніше

Підготовка та перші кроки до відбудови Херсонщини

З чого розпочати процес планування відбудови, хто відповідальний, чим керуватися і де взяти кошти — ці та інші питання розглянули в межах круглого столу, який 26 квітня провели Агенція регіонального розвитку «Офіс євроінтеграції» Херсонської області і Херсонське регіональне відділення Асоціації міст України для представників територіальних громад нашої області. «Сьогодні на часі розпочати важливий та масштабний процес напрацювання стратегій та планів розвитку громад. Війна внесла свої корективи у пріоритети, і відновлення стає ключовим для всіх громад Херсонщини, які постраждали від ворожої агресії», — зазначила виконавча директорка Херсонського регіонального відділення АМУ Лариса Оленковська.
Детальніше

На засіданні Бериславської Ради ВПО приймають нові рішення

Наприкінці квітня  2024 року  відбулося чергове робоче засідання Ради з питань внутрішньо переміщених осіб (ВПО) при виконавчому комітеті Бериславської міської ради. На порядку денному заходу було обговорено ряд важливих питань стосовно виплат для внутрішньо переміщених осіб.
Детальніше

Діалогова група з відновлення громади: Високопільська ТГ

Наприкінці квітня 2024 року  відбулося   перше установче  засідання діалогової групи влади та громади з питань відновлення Високопільської  територіальної  громади. Положення про діалогову групу та  її  Склад затверджені Розпорядженням начальника  селищної  військової адміністрації, ДГ діятиме як дорадчо-консультативний орган та базі  громадського хабу. 
Партнерство влади і громади було втілено в новостворену діалогову групу – тимчасовий дорадчо-консультативний орган, який забезпечить постійну комунікацію і візьме під громадський супровід як процеси самого відновлення громади, так і бюджетний процес та нормотворчість при допомозі експертів громадської організації Причорноморський центр політичних та соціальних досліджень (ПЦПСД). До складу діалогової групи увійшли на засадах територіальної, соціальної і гендерної репрезентативності лідери громадської думки, бюджетники, громадські активісти, представники  міської ради. 
Детальніше

Діалогова група працює як дорадчо-консультативний орган. Бериславська громада

Наприкінці  квітня 2024 року   відбулося  перше установче  засідання діалогової групи  (ДГ) влади та громади з питань відновлення Бериславської територіальної  громади,  де разом з громадськими  експертами місцеві мешканці напрацювали шляхи вирішення місцевих проблем.  Положення про діалогову групу та  її  Склад затверджені Розпорядженням начальника міської військової адміністрації Алчієва О.С.,  ДГ діятиме як дорадчо-консультативний орган та базі  громадського хабу. 
Детальніше

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica