незалежний спостерігач

Ігор Йосипенко. Агроекологічна катастрофа на Херсонщині: час не обіцяти, а діяти

Ігор Йосипенко, фермер. Фото Facebook
Відомий херсонський фермер, керівник відомого сільгосппідприємства "Злата Таврії", політичний та громадський діяч, в нещодавньому минулому депутат Херсонської обласної ради Ігор Йосипенко опублікував на своїй сторінці у Фейсбуці пост про екологічну катастрофу, яка розгортається на полях правобережної Херсонщині. 
Тригером цієї катастрофи стало знищення росіянами Каховського водосховища, що призвело до повної руйнації зрошувальної системи, яка наповнювалася водою Каховського водосховища. Тепер води немає й поля нашої області поступово перетворюються на пустелю. 
І.Йосипенко звертається до всіх небайдужих із закликом про створення "стратегії виживання" сільського господарства нашої області.   
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Ознайомчі візити в Тягинську, Борозенську та Кочубеївську громади Херсонської області: розробляємо сучасний Статут громади

Ознайомчі візити в Тягинську, Борозенську та Кочубеївську громади Херсонської області: розробляємо сучасний Статут громади

На початку літа громадські експерти разом з владою та активістами звільнених Херсонських розпочали сезон розробки нових сучасних дієвих Статутів. 
Це партнерський проект Причорноморського центру політичних  і соціальних досліджень (ПЦПСД) та Тягинської, Борозенської і Кочубеївської громад. Назва проекту чітко регламентує його мету, завдання та заходи: «Сприяння розробці статутів територіальних громад Херсонської області».

Експерти ПЦПСД Олександр Мошнягул, Володимир Молчанов, Дементій Білий, Олег Дядюн протягом цього року  будуть імплементувати  в Статути громад нові зміни в  законодавстві України,  спрямовані на посилення участі громадян у вирішенні місцевих проблем та заради підвищення прозорості місцевого самоврядування.  
Нещодавно відбулися ознайомчі візити експертів проєкту до Кочубеївської і Борозенської сільських громад Бериславського району Херсонської області. Раніше  відбулася подібна зустріч у Тягинській громаді в форматі онлайн через безпекові обмеження.  В робочих зустрічах взяли участь начальники відповідних сільських адміністрацій Людмила Костюк та Альона Охримовська, керівники і посадовці підрозділів виконавчої влади та комунальних підприємств обох громад.  
Експерти розповіли в деталях про заходи проєкту: створення інклюзивних робочих груп, спільна  розробка проєктів Статутів громад, збір пропозицій і зауважень громадян на стадії розробки Статутів, проведення громадських обговорень розроблених проєктів, зокрема у форматі онлайн громадських слухань, затвердження і практичне тестування нових Статутів громад шляхом здійснення передбачених ними заходів місцевої демократії. 

Велике значення для активізації громадян моє і  навчальна тематично складова проєкту  в рамках Школи розвитку ОГС (організацій громадянського суспільства), створеної експертами ПЦПСД в минулі роки. 

Експерти розповіли активістам громад про законодавчу обов'язковість віднедавна Статуту громади як документу,  в якому необхідно прописувати низку обов'язкових процедур місцевої демократії, а також серйозні вимоги до прозорості та підзвітності влади. 

На робочій зустрічі були презентовані різні сфери діяльності Причорноморського центру, в яких громадські експерти можуть допомогти громадам. Окрім сприяння залученню громадян (створення, навчання і підтримка ОГС, консультативно-дорадчих органів, необхідної нормативної бази), це буде також  стратегічне і оперативне планування, і сприяння розробкам та реалізації програм і проєктів в окремих галузях: захисті довкілля, інклюзії, моніторингу і оцінці виконання чинних документів стратегічного розвитку і відновлення. Під час обговорення визначили пріоритетні напрямки, в яких громадам найближчим часом знадобиться експертно допомога.

Статтю підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в рамках  проєкту ХОО Причорноморський центр політичних і соціальних досліджень «Сприяння розробці статутів територіальних громад Херсонської області». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

Галина Бахматова 

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica