незалежний спостерігач

Херсон зібрав Форум громадських організацій в день спонтанності

16 березня в Херсоні відбувся Форум громадських організацій, в день, коли «Все, що ти робиш – правильно!» Також в цей день відзначають День без селфі, День спонтанності, День свободи інформації  і День кольорових олівців. Також в цей день у 2014 році відбувся незаконний референдум у Криму, організований російськими окупантами, а в 2022 році в цей день росія скинула надпотужну бомбу на Драматичний театр у центрі Маріуполя. Знаменитий видався деньок! 
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Невипадкове співпадіння. Окупанти готують мобілізацію херсонців

На тимчасово окупованій території Херсонської області у часі співпало дві події: Подія перша. Малозрозуміла для невійськових. Росіяни включили наші окуповані території до свого південного військового округу. Для довідки: Військовий округ в росії - це ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Політика » За перший квартал Андрій Гордєєв покращив свої результати у рейтингу губернаторів

За перший квартал Андрій Гордєєв покращив свої результати у рейтингу губернаторів

Рейтинг губернаторів 
Голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв значно покращив свої результати за перший квартал 2017 року й посів двадцяте місце у загальноукраїнському рейтингу губернаторів України Комітету виборців України

Комітет виборців України склав «Рейтинг діяльності голів ОДА за І квартал 2017 року». Оцінка базувалася на двох критеріях: показниках соціально-економічного розвитку регіонів та опитуванні місцевих експертів. Раніше було оприлюднено звіт за підсумком 2016 року.

У першій п’ятірці рейтингу – голови Харківської, Донецької, Кіровоградської, Тернопільської та Закарпатської обласних державних адміністрацій.

Перше місце в рейтингу голів ОДА, як і за результати 2016 року, посіла очільниця Харківської області Юлія Світлична. Харківщина продовжує демонструвати економічне зростання. Зокрема, в І кварталі найбільше зросли темпи будівництва – на 32,8% (по Україні на 21%), промисловість області зросла на 2,6% (по Україні на 0,4%), експорт товарів збільшився на 20,3%. Місцеві експерти позитивно оцінили діяльність голови ОДА у вирішенні кризової ситуації, що мала місце в Балаклії. ОДА успішно координувала роботу по вивезенню місцевих жителів, що дозволило уникнути трагічних наслідків. Окремо експерти відзначили роботу ОДА щодо допомоги армії. Так, станом на кінець березня майже 5,5 тисяч ветеранів АТО отримали земельні ділянки. Також в області зафіксовано позитивні зрушення в частині створення об’єднаних громад (на кінцевих стадіях об’єднання знаходяться 4 громади).

Очільник Донецької області Павло Жебрівський значно покращив свої позиції порівняно з рейтингом 2016 року, піднявшись у рейтингу одразу на 9 сходинок. Попри незначне зниження темпів промисловості, в області зріс експорт товарів і загалом зберігається позитивне сальдо зовнішньої торгівлі (станом на січень – 225 млн. дол.). В області також зріс розмір заробітної плати і в лютому становив 6,7 тис. грн. Найвищі оцінки від експертів голова Донецької області отримав за реалізацію ProZorro, вирішення кризових ситуацій і регіональних проблем та прозорість роботи.

На третьому місці в рейтингу залишився голова Кіровоградської ОДА Сергій Кузьменко. Кіровоградщина – одна з перших в Україні за темпами соц-економ розвитку. В І кварталі промисловість області зросла на 8%, будівництво зросло більше, ніж вдвічі, обсяг експорту зріс в 2,3 рази. Голова ОДА також отримав високі результати від експертів. Зокрема, високо було оцінено діяльність в напрямку енергомодернізації. За лютий-березень на впровадження енергоефективних заходів фізичним особам було видано енергокредитів на суму 10,5 млн. грн.

Четверте місце в рейтингу зберіг за собою голова Тернопільської ОДА Степан Барна. Область демонструє позитивну динаміку за показниками соц-економ розвитку. Зокрема, в І кварталі зросла промисловість (на 7%) і суттєво зменшилася заборгованість із виплати заробітньої плати (на 31,3%). Експерти високо оцінили проведення децентралізації в області, а також роботу ОДА в напрямку допомоги армії.

На п’ятому місце в рейтингу голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль. Закарпатська область у І кварталі суттєво покращила показники соц-економ розвитку. Зокрема, в області зафіксовано зростання сільського господарства – на 2,9% (при цьому по Україні відбувся спад на 1,7%). Серед плюсів також темпи будівництва в області, які зросли на 31,6%.

Порівняно з 2016 роком залишила групу лідерів Львівська ОДА. Середній результат (верхня частина) продемонстрували Житомирська, Сумська, Запорізька, Львівська, Вінницька, Миколаївська та Київська області. Нижня частина “середняків” – Дніпропетровська, Чернігівська, Хмельницька, Одеська, Луганська, Івано-Франківська та Полтавська області. Значна диференціація показників у межах одного регіону у цій групі свідчить про нерівномірну увагу голів ОДА до різних сфер життя регіону.

Місця наприкінці рейтингу посіли Херсонська (Андрій Гордеєв), Черкаська (Юрій Ткаченко), Рівненська (Олексій Муляренко), Чернівецька (Олександр Фищук) та Волинська (Володимир Гунчик) області. У порівнянні з результатами 2016 року, ця група також зазнала змін: Волинська область перемістилася з 19-го на останнє місце; до числа аутсайдерів увійшла Черкащина; практично не покращили результати Рівненська та Чернівецька області. Разом із тим, Херсонщина трохи піднялася з останнього на 20-те місце.

Останнє місце в рейтингу посів керівник Волинської області Володимир Гунчик, який втратив  у порівнянні з рейтингом 2016 року 5 позицій. Одним із найменш успішних напрямків діяльності ОДА в І кварталі стала зовнішня торгівля товарами. У І кварталі також мало місце зростання цін на споживчому ринку області. Недостатньо ефективною, за словами експертів, є діяльність ОДА в напрямку боротьби з корупцією та в напрямку протидії незаконному видобутку бурштину.

На думку експертів, керівники областей, які посіли останні місця у рейтингу, найближчим часом можуть втратити свої посади, якщо суттєво не покращать результати.

Методологія дослідження. Оцінка складалася з двох компонентів: показників соціально-економічного розвитку регіону та результатів опитування експертів. 
Всього було оцінено показники соціально-економічного розвитку за 5 напрямками: розвиток промисловості, сільського господарства, темпи будівництва, експорт-імпорт, рівень доходів населення. 
Джерелами інформації стали офіційні статистичні дані, інформація, надана ОДА на запит Комітету виборців України, інформація ЗМІ та спеціальні експертні опитування, проведені в межах проекту. 
Відповіді на анкети надали 276 експертів з усіх областей України.

Від квітня цього року результати проекту публікуватимуться щоквартально.


Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica