незалежний спостерігач

Ібрагім Сулейменов: В Україні завершується підготовка унікального Календаря пам'ятник дат кримськотатарського народу


Керівник Кримськотатарського центру "Куреш" Ібрагім Сулеймановим, розповів про загрозливі тенденції з асиміляцією кримськотатарського народу, яке здійснює російський окупаційний режим. Про нові ініціативи "Курешу", зокрема, про Календар пам'ятних дат кримськотатарського народу та про ініціативи в перейменуванні херсонських вулиць.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Довгий слід радянської брехні

Я неодноразово стикався із тим, як радянська влада при будь-якій можливості намагалася приховати правду. Приховувалося все, що завгодно. Наприклад, радянські кадебісти у 50-70-ті роки, тобто вже після смерті Сталіна, намагалися приховати справжній розмах ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Колонки » Дементій Бєлий » Представники ЛГБТ-спільноти розкритикували ініціативу проведення мирної ходи за рівні права

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Представники ЛГБТ-спільноти розкритикували ініціативу проведення мирної ходи за рівні права

Ініціював проведення круглого столу відокремлений підрозділ ГО «Асоціація ЛГБТ «ЛІГА» (керівниця Світлана Григорянц).У заході взяли участь представниці херсонської феміністичної ЛГБТ інклюзивної організації "Інша", Української гельсинської спілки з прав людини, журналісти та активісти. Прийшов й запрошений на круглий стіл журналіст Євген Руденко.

Нагадаємо, що на минулому тижні його заява про організацію у Херсоні мирної ходи проти гомофобії спровокувало розповсюдження чуток про "гей-парад", що викликало масу погроз на бік представників ЛГБТ-спільноти, які не мали жодного стосунку до ідеї проведення цієї ходи. 

Під час обговорення активісти правозахисних організацій передали представникам поліції інформацію про чисельні погрози, які пролунали на адресу ЛГБТ-спільноти з боку праворадикальних молодиків.  

У ході обговорення наслідків ініціативи пана Євгена, представники ЛГБТ-товариства розповіли про чисельні історії дискримінації, погроз, фактів побиття громадських активістів з числа ЛГБТ, які борються за дотримання Конституції та законів щодо рівності громадян у їхніх правах та свободах. Нагадаємо, що у нашій країні заборонені всі види дискримінації за ознаками належності до будь-якої меншини. 

Всі намагалися переконати Євгена Руденка, що його легковажна ініціатива оголосити про проведення мирної ходи без обговорення доцільності цього заходу, без інформування представників ЛГБТ-товариства, без ретельної підготовки - все це спровокувало негативні наслідки.

В соціальних мережах розійшлася інформація про те, що у Херсоні планується якийсь "гей-парад", на якому будуть пропагуватися одностатеві стосунки. Виступаючи підкреслювали, що у всіх просвітницьких заходах, які організують ЛГБТ-товариства, йдеться про дотримання прав громадян, які гарантовані нашим законодавством, та про подолання ненависті до "інакших" представників сексуальних меншин. У цьому й є мета громадської діяльності ЛГБТ-активістів - переконати суспільство, що ненависть та насилля проти геїв та лесбійок - це шлях у нікуди. 

У ході обговорення активісти також критикували й представників ЗМІ, які іноді бездумно транслюють стереотипи більшості. Наприклад, багато з журналістів навіть не бачать різниці між "гей-парадом" та маршем проти гомофобії. На думку активістів, навіть інформація про те, що праворадикали б'ють геїв та лесбійок, провокує зростання насилля. В результаті, агресивні молодики влаштовують охоту на всіх "підозрілих", які виділяються іншим одягом.

Який головний підсумок круглого столу? Ініціатива Євгена Руденка оголосити про проведення мирної ходи проти гомофобії спричинила негативні наслідки:

По-перше, громадські активісти, які працюють над тим, щоб зменшити прірву ненависті у нашому суспільстві, були відкинуті у своїх намаганнях назад. 

По-друге, ця ініціатива спричинила вал погроз застосувати насилля до геїв та лесбійок, які навіть не знали про організацію цієї ходи.

Третє, було продемонстровано широке розповсюдження ненависті до сексуальних меншин з боку різних верств населення. Люди чомусь думають, що агресією, насиллям, у тому числі сексуальним насиллям, погрозами, побиттям - всім цим можна вирішити щось. Але насилля породжує нове насилля. Кількість жертв буде зростати. Й все це буде тягнути наше суспільство у прірву.

Круглий стіл  відвідали представники ОБСЄ.

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica