» » » Олег Тягнибок: "Наші найсильніші кадри будуть балотуватися до обласної ради"

Станіслав Білий,
громадський журналіст

Олег Тягнибок: "Наші найсильніші кадри будуть балотуватися до обласної ради"

Які пропозиції ви пропонуєте як альтернативу підняттям тарифів?

Пропозиції наступні – виконати ті обіцянки, які люди, які зараз знаходяться при владі, в уряді Яценюка, давали перед виборами.

Перше – газ власного видобутку, якого є достатньо щоб забезпечити потреби населення, він повинен продаватися населенню.

Раніше, я пам’ятаю, Яценюк критикував уряд Азарова, за те що він продає газ власного видобутку олігархам. І навпаки говорив, що вихід з ситуації є саме такий і українці повинні платити за газ не більше як 70$. Це були слова Яценюка за місяць до того, як він став прем’єром. Він став прем’єром, то його думка кардинально помінялася і, як раніше уряд Азарова обслуговував олігархів, так і нинішній уряд точно так само обслуговує тих олігархів, які є власниками металургійних і коксо-хімічних підприємств. Замість того, що виконати свою обіцянку і забезпечити продаж газу власного видобутку, навпаки встановлюються якісь фантастичні і незрозумілі ціни, економічно не обґрунтовані. Не проводячи ніяких громадських слухань, ніяких обговорень, що теж, доречи, перед виборами обіцялось, встановлюється планка неймовірних оплат за житлово-комунальні послуги, які реально люди не потягнуть. При тому, заявляється урядом, зокрема це заява пані Яресько, міністра фінансів від Самопомічі, що розглядати індексацію заробітних плат і пенсій вони будуть не раніше грудня. Хоча, тарифи на газ підняли вже зараз.

Сьогодні я можу назвати конкретні цифри: Укргазвидобування продає Нафтогазу України газ за ціною 1590 грн за кубометр. А Нафтогаз України населенню продає за 7 600. Тобто та різниця – на шо вона іде? На покриття боргів Нафтогазу?

Друге – це заборона приватизації стратегічних підприємств, особливо в енергетичній сфері, і повернення незаконно приватизованих у державну власність. Всі ті облгази, обленерго, водоканали, все мусить належати громаді. Бо, насправді, вони починають грати в свою гру, створюючи монополії і олігополії, і вони стають фактично диктаторами цін на ринку, а не держава. Враховуючи що це стратегічні підприємства.

І третє – потрібно забрати в стосунках між державою і громадянами, в питаннях встановлення ціни, потрібно забрати посередника в особі Нафтогаз, що вже давно назріло. Тоді зовсім інші будуть ціни і тоді буде можливість громаді просто вижити в тих умовах.

Субсидії – це обман. Приниження для багатьох людей. Ви попитайтеся тих людей що йдуть оформляти ті субсидії. Якщо у тебе там на рахунку якісь пару копійок є, якщо є якийсь телевізор чи велосипед в хаті, ніхто тобі цих субсидій не дасть. Крім того, ті субсидії, навіть якщо їх отримати, вони в житті не покриють тієї різниці, що ми отримали.

Тобто, в даному випадку ми що бачемо? Ми бачемо великий обман, дволикість, цинізм зі сторони теперішньої влади. Бо, якщо би Яценюк перед виборами на Майдані говорив що він буде таки піднімати ціни на газ, на житлово-комунальні послуги, тоді буда би одна справа. Але ж він говорив зовсім протилежне, зовсім інше. Без проблем в інтернеті знайти його цитати, виступи. Люди повинні на це реагувати. Тим більш, зараз літо. А вересень, жовтень місяць це буде повна катастрофа.

Як відноситесь до закону про місцеві вибори? Критика буде?

Наші депутати за нього голосували. По-перше це була вимога Майдану – пропорційна система за відкритими списками. Насправді, тут, доречи, теж є спекуляція, бо якщо вже йде критика кажуть що це не такий закон, це такий закон. Насправді, в світі існує близько 30 варіантів пропорційної системи за відкритими списками. Це є один з варіантів. Я не хочу говорити кращий чи гірший, але він є.

Він є кращий ніж той закон про місцеві вибори яким ми послуговувались в 10-му році. Але, проблема є в тому що він ухвалений лишень зараз, в липні місяці і ще не має підпису президента. Тобто, коаліція, яка нараховує більше 300 голосів, задекларувавши в коаліційній угоді крім того маючи вимоги майдану ухвалити виборчий закон за відкритими списками – вони це мали зробити ще в грудні місяці, для того щоб суспільство могло підготуватися. Ви ж розумієте, будь який новий закон, який би він не був ідеальний, але це інший закон. Це є інші правила голосування. Виборець, берем просту бабусю у селі, яка політикою не особливо цікавиться, бо вона звісно не зобов’язана. І вона приходить на вибори і їй дають якийсь інший бюлетень. І в цьому бюлетні будуть писати – назву партії, першого номеру в списках партії, потім прізвище кандидата від партії. Людям це треба ще пояснити! Це навіть політикам треба пояснити, бо коли навіть мені доводиться розказувати людям з політики, то не всі зразу це розуміють, тобто там треба добре вчитатися. А що говорити про дільничні комісії? Яких треба теж вчити. Бо зараз вийде так – я не виключаю те, що отакі новели, якщо вони вводяться за два місяці до виборів, вони можуть бути хорошим підґрунтям саме через те, що люди не знають закону, люди ще не вчиталися в закон.

Як громада проведе вибори два три рази по тому закону, вони вже будуть знати де в тому законі є підвох, проблеми. Це може призвести до маніпуляції, фальсифікації. Ми не виключаємо що будуть далі використовуватись підкупи виборців. Дивіться що зараз робиться в Чернігові. Це просто.. це взагалі такий цинізм! Насправді, за такі речі знімаються з реєстрації. Не тільки знімаються з реєстрації, те що робить зараз представник від партії Укроп, за такі речі треба кримінальну відповідальність – це відвертий підкуп виборців. Вони навіть вже не приховують. Вони тупо ставлять палатки, намети. Я був зараз.. їздив на похорони нашого побратима з регіону Свободи ховали.. Я на власні очі бачив ті черги сумашедші, тих людей, як в 90-х роках, які стоять за куском хліба і ковбаси – це жах просто.

Чи є у вас підтримка в Херсоні?

Вона є більшою ніж рік чи навіть два роки тому назад. Ми розраховуємо що Свобода зможе правильно провести виборчу кампанію і що ми зможемо отримати свою фракцію в обласній раді, і в міській раді. І думаю що.. не буду говорити що по всіх районах, щоб не лукавити, але по кількох районах я думаю що наше представництво так само буде. Ми будемо націлюватися.. сьогодні якраз буду мати зустріч з нашим активом, буду давати завдання на вибори, будемо націлюватися на проходження 5% бар’єру,  хорошу фракцію в обласній раді, міській раді, ще думаю щодо кандидата на посаду міського голови. От.

Чи відомі вже якісь прізвища по Херсону – хто буде балатуватись від вашої партії?

Ні, поки про це зарано говорити, тільки закон ухвалили. Ви ж розумієте, ми ж теж в дурній ситуації знаходимося – ми є досвідчена політична сила, але коли ти не знаєш за якими правилами ти йдеш на вибори.. Тим більше, що його ще президент не підписав. Хто його знає? Він може його не підписати і закон не вступить в дію, або він внесе правки і.. Ну, але якщо беремо за основу те, що вчора ухвалено в парламенті, при чому теж багато речей там.. я хочу побачити цю редакцію. Бо багато речей ніби з голосу прийняли, що є теж не припустимо, але бачите – в нашому парламенті це можливо. Побачимо закон, і тоді будемо по прізвищах конкретно говорити. Зараз можу вам сказати точно, що є рішення партії, яке я доведу до керівництва і активістів Херсонської організації. Номер один є обласна рада і Херсонська міська рада. А вже далі – по районам. Наші найсильніші кадри будуть балотуватися до обласної ради.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 1008191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый