незалежний спостерігач

Херсон зібрав Форум громадських організацій в день спонтанності

16 березня в Херсоні відбувся Форум громадських організацій, в день, коли «Все, що ти робиш – правильно!» Також в цей день відзначають День без селфі, День спонтанності, День свободи інформації  і День кольорових олівців. Також в цей день у 2014 році відбувся незаконний референдум у Криму, організований російськими окупантами, а в 2022 році в цей день росія скинула надпотужну бомбу на Драматичний театр у центрі Маріуполя. Знаменитий видався деньок! 
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Невипадкове співпадіння. Окупанти готують мобілізацію херсонців

На тимчасово окупованій території Херсонської області у часі співпало дві події: Подія перша. Малозрозуміла для невійськових. Росіяни включили наші окуповані території до свого південного військового округу. Для довідки: Військовий округ в росії - це ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Хроніка » Херсонщина прийняла естафету «Децентралізаційного марафону»

Херсонщина прийняла естафету «Децентралізаційного марафону»

У заході взяли участь голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв, його заступник Дмитро Бутрій, виконавчий директор регіонального відділення Асоціації міст України Лариса Оленковська, начальник управління освіти та науки облдержадміністрації Євген Криницький, голова Кочубеївської об’єднаної територіальної громади Іван Дудар, голова Музиківської сільської ради, яка готується до виборів у щойно створеній ОТГ, Олександр Лейбзон, експерти з питань місцевого самоврядування та регіональні консультанти Асоціації міст України.


Відкрив захід голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв з побажання громадам, які розглядають питання об’єднання: «Думайте і приймайте рішення розумом, бо ніхто за вас цього не зробить. «Децентралізаційний марафон» покликаний забезпечити донесення об’єктивної інформації до людей про переваги децентралізації з метою масштабнішого просування реформи. Він має об’єднати зусилля експертів, місцевих державних адміністрацій, рад і голів об’єднаних територіальних громад для того, щоб дати новий поштовх до створення об’єднаних громад в області та забезпечити свідоме прийняття рішення мешканцями області. Передані об’єднаним територіальним громадам повноваження та кошти дозволять місцевим громадам самостійно приймати рішення та втілювати їх у життя. Реальний вимір реформи вже відчувають об’єднані територіальні громади та їхні мешканці. Від активності місцевого самоврядування безпосередньо залежить успішність реформи. Сьогодні ми робимо своєрідну селекцію молодих, амбітних чиновників, здатних повести за собою як справжні лідери громад». 


До цієї когорти належить і голова першої на Херсонщині Кочубеївської ОТГ Іван Дудар, який напередодні річниці утворення об’єднаної громади пригадав, як вона тільки-но спиралася на ноги і які досягнення має сьогодні - цілком заслужену винагороду за гідно пережиті ризики та страх першопрохідця перед невідомим.


Лариса Оленковська повідомила, що впродовж півроку в громадах по всій Україні регіональними відділеннями АМУ буде проведено майже тисячу виїзних заходів, понад півсотні з них – на Херсонщині. Консультанти АМУ інформуватимуть людей про переваги децентралізації, роз’яснюватимуть, як об’єднуватися громадам, проконсультують і допоможуть підготувати необхідні документи та проекти рішень.


Спікери відповіли на численні запитання журналістів щодо нинішнього стану децентралізаційних процесів на Херсонщині, поінформували про громади, котрі найближчим часом об’єднаються, та про ті, що вже готуються восени провести вибори в щойно створеній ОТГ. Одна з таких об’єднаних громад –Музиківська. Сільський голова Олександр Лейбзон у цьому зв’язку поділився власними міркуваннями, як планують жити громади, що об’єдналися, які у них окреслюються перспективи та з якими труднощами доведеться зіштовхнутися на початковому етапі.


Презентація «Децентралізаційного марафону» затягнулася на півтори години конструктивного спілкування про переваги реформи місцевого самоврядування, невідворотність процесів децентралізації влади, переваги бюджетної децентралізації та їх вплив на рівень життя громад, про першорядні завдання ОТГ після об’єднання, про важливість збереження соціальної інфраструктури сіл тощо. Насамкінець голова облдержадміністрації подякував регіональним консультантам АМУ та виконавчій дирекції РВ АМУ за наполегливість у донесенні до населення фахових знань з питань децентралізації та об’єднання громад.


ДОВІДКА: Які результати маємо на Херсонщині? 
Перспективний план формування територій громад Херсонської області був затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 5.08.2015р. №832-р. Згідно з ним в області передбачено створення 41 об’єднаної територіальної громади (ОТГ). На даний час питання внесення змін до цього плану активно обговорюється громадами, райдержадміністраціями та райрадами, і на рівні області. Не ВІДМІНИ плану, а саме внесення до нього змін відповідно до побажань людей. Звісно, запропоновані варіанти об’єднань мають бути дуже серйозно обґрунтовані з точки зору фінансово-економічних показників, для того, щоб через рік ми не мали громади, які не спроможні дати собі раду.


***У 2015 році у Високопільському районі була створена Кочубеївська ОТГ, яка об’єднала 4 сільські ради та 14 населених пунктів із загальною кількістю 3168 осіб. 23 липня цій громаді виповниться рік. Зараз вона має чітко визначені пріоритети розвитку. Бюджет у розмірі 10,5 млн. грн. Для порівняння – бюджет Високопільського району – 22 млн. грн. ОТГ отримала від держави субвенцію на розвиток інфраструктури у сумі 4,6 млн. грн.


В результаті громадського обговорення на сьогодні сформувалося ще 5 майбутніх об’єднаних територіальних громад, котрі наразі увійшли до фінального етапу створення – отримали позитивні висновки від ОДА щодо відповідності власних рішень про об’єднання Конституції та законам України. Це Рубанівська громада (Великолепетиський район), Христівська та Асканія-Нова (Чаплинський район), Музиківська громада (Білозерський район), Каланчацька громада (Каланчацький район).


Активно просувається процес і в інших громадах області. До кінця літа імовірно, що завершать процедуру об’єднання ще кілька громад – Тавричанська, Любимівська (Каховський район), Чулаківська та Бехтерська (Голопристанський район), Скадовська (Скадовський район), Архангельська та Високопільська (Високопільський район), Присиваська (Чаплинський район), Агайманська (Іванівський район), Борозенська (Великоолександрівський район).

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica