незалежний спостерігач

Херсон зібрав Форум громадських організацій в день спонтанності

16 березня в Херсоні відбувся Форум громадських організацій, в день, коли «Все, що ти робиш – правильно!» Також в цей день відзначають День без селфі, День спонтанності, День свободи інформації  і День кольорових олівців. Також в цей день у 2014 році відбувся незаконний референдум у Криму, організований російськими окупантами, а в 2022 році в цей день росія скинула надпотужну бомбу на Драматичний театр у центрі Маріуполя. Знаменитий видався деньок! 
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Невипадкове співпадіння. Окупанти готують мобілізацію херсонців

На тимчасово окупованій території Херсонської області у часі співпало дві події: Подія перша. Малозрозуміла для невійськових. Росіяни включили наші окуповані території до свого південного військового округу. Для довідки: Військовий округ в росії - це ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Хроніка » Депутати не віддали меру його повноваження

Депутати не віддали меру його повноваження

Власне для тодішнього міського голови в результаті такої демократизації ніяких ризиків не виникало, оскільки на посади керівників основних підприємств відразу були призначені протеже самого мера, а посаду директора кінотеатру зайняла депутат від партії «Батьківщина».


Та зі зміною влади зважаючи на наявність колізій між нормами сьомої статті 78 Господарського кодексу України та пункту 10 частини четвертої статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в України» відносно повноваження щодо призначення на посаду та звільнення з посади керівників комунальних підприємств новий міський голова Олександр Юрієвич Яковлєв вирішив повернути собі право одноосібно призначати керівників комунальних підприємств.


І дійсно виходячи із повноважень міського голови, викладених у пункті 10 частини четвертої статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» саме він призначає на посади та звільняє з посад керівників… підприємств…, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад…


Отже, на останній сесії міської ради, що відбувалася минулого тижня, міський голова пропонував до Статутів 4 комунальних підприємств внести наступні норми: «директор підприємства призначається на посаду на контрактній основі та звільняється з посади розпорядженням міського голови».


За дане рішення проголосував сам мер та 6 депутатів від його партії «Самопоміч», а також 2 депутата від партії «Солідарність», що загалом склало 37,5%. Проти виявилися 9 депутатів від партій «Наш край», «Опозиційний блок» та «Батьківщина», що загалом склало теж 37,5%. Утримався 6 депутатів від Партії Зелених України, Радикальної партії, 1 від партії «Відродження» та 1 від партії «Солідарність», що склало 25%. 3 депутата, котрі були відсутні на засіданні сесії навряд чи вплинули б на результати даного рішення.

Цікаво, що попередні намагання міського голови притягнути до дисциплінарної відповідальності одного з директорів комунальних підприємств закінчилися, за результатами голосування, нічим. А нинішнє голосування знову показало, що міський голова спільно з партією переможцем минулорічних виборів «Самопоміч» фактично перебуває у опозиції до депутатської більшості.

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica