С некоторыми дополнениями вопрос был поддержан членами ОС.
Член Общественного совета, юрист по образованию Александр Токаленко предложил следующие изменения (публикуем на языке оригинала):
1. У пункті 6.1. зазначено, що у разі невідповідності електронної петиції зазначеним вимогам, повідомляє про це автора (ініціатора) протягом двох робочих днів з дня її надсилання, без оприлюднення такої електронної петиції. Яким вимогам? Хто ці вимоги визначає? Чиновник відділу звернення громадян? Єдиний документ, який містить вимоги до електронних петицій - стаття 23-1 Закону України "Про звернення громадян". Тому для уникнення маніпуляцій з петиціями треба
пункт 6.1. викласти у наступній редакції: у разі невідповідності електронної петиції вимогам статті 23-1 Закону України "Про звернення громадян" повідомляє про це автора (ініціатора) протягом двох робочих днів з дня її надсилання, без оприлюднення такої електронної петиції.
2. Проект не містить пункту про обовязковий розгляд питання, що набрало 250 голосів відповідними органами. Натомість документ (пункт 7.4.) містить норму про те, що для розгляду петиції рада повинна за це проголосувати. Хоча закон визначає, що розгляд петиції, яка набрала певну кількість голосів є обовязковим. Крім того, відсутні норми про право присутності автора петиції при розгляді питання та право його виступу з цих питань, відсутня згадка про можливість розгляду на сесії та засіданні виконкому. У випадку прийняття документу в такій редакції цей механізм демократії участі втрачає свій сенс. Тому пропоную
пункт 7.4. викласти у наступній редакції: Розгляд електронної петиції здійснюється невідкладно, але не пізніше десяти робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду. Якщо вирішення питань піднятих у петиції відповідно до чинного законодавста потребує їх розгляду на сесії міської ради або розгляду на засіданні виконавчого комітету - проект рішення щодо розгляду відповідної петиції вноситься міським головою до порядку денного найближчої сесії Херсонської міської ради чи засідання виконавчого комітету. На засіданні виконавчого комітету або сесії міської ради, де буде розглядатись петиція, має право бути присутнім автор (ініціатор) петиції та робити виступи щодо питань, піднятих у петиції, надавати пояснення, задавати питання, брати участь у обговоренні тощо.
Член ОС Владимир Макуха предложил добавить в пункт 6.1 (в каком случае петиция не рассматривается) следующую формулировку: «або знаходиться поза межами компетенції міської ради». Также общественники решили добавить в предложение уточнение, что, если петиция передается в другую инстанцию – ее инициатор об этом информируется. С этими дополнениями данное предложение было поддержано.