незалежний спостерігач

Херсонська область посіла 6 місце в рейтингу інтеграції регіонів України в європейський економічний простір


Індекс євроінтеграційного економічного поступу Херсонської області протягом п’яти років зріс у півтора рази. За підсумками 2019 р. регіон посів 6 місце в рейтингу областей за ІЄЕП, поліпшивши свою позицію з 2014 р. на 17 сходинок
Результати багаторічного дослідження оголошені під час онлайн-конференції, проведеної Херсонською міською громадською організацією «Центр досліджень південноукраїнського прикордоння» спільно з Херсонським державним університетом, Поліським фондом  міжнародних і регіональних досліджень та Асоціацією регіональних аналітичних центрів за сприяння Програми «МАТRA» Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Учасники онлайн-конференції отримали електронні версії фінального аналітичного звіту.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Довгий слід радянської брехні

Я неодноразово стикався із тим, як радянська влада при будь-якій можливості намагалася приховати правду. Приховувалося все, що завгодно. Наприклад, радянські кадебісти у 50-70-ті роки, тобто вже після смерті Сталіна, намагалися приховати справжній розмах ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Хроніка » Громадська рада просить мера не підписувати рішення про підвищення тарифу на проїзд

Громадська рада просить мера не підписувати рішення про підвищення тарифу на проїзд

Громадська рада при Херсонському міському голові визнала рішення виконкому про підвищення тарифу на проїзд в маршрутках до 5 гривень ганебним й незаконним.

Таке рішення було прийнято вчора на засіданні ГР.

Крім того, Громадська рада звертається до міського голови з проханням не підписувати дане рішення, а до депутатів міськради – відмінити його.  

Представники громадськості прийняли ще низку рішень щодо «транспортної» справи – відновити роботу робочої групи (яка була створена за призначенням мера й займалася розрахунком справедливого тарифу) та надати їй статус консультативно-дорадчого органу, який буде моніторити зміни якості перевезень, які закладені в рішенні виконкому – а це видача квитків на проїзд, водії в формі, автобуси, підготовлені до зими і т.д.

Також громадськість проголосувала за те, щоб міський голова та депутати виділили з бюджету кошти для незалежного дослідження пасажиропотоку, що є ключовою цифрою в формулі розрахунку справедливого проїзду. Крім того, члени ГР проголосували за те, щоб був підписаний Меморандум, у якому перевізники беруть на себе певні зобов’язання щодо покращення якості перевозок. Тільки не той документ, який пропонують самі маршрутники, а розроблений громадськістю.  

Громадська рада планує обговорити існуючу міську програму Про пасажирські перевезення та сприяти тому, щоб вона працювала. Також члени ГР проголосували за те, щоб сприяти створенню громадської організації, яка буде контролювати стан транспортної галузі міста.
Чому ж рішення виконкому можна вважати незаконним? Нагадаємо, що в ньому значиться, що підвищення тарифу до 5 гривень тимчасове й припиняє дію 1 квітня. Але цим документом відмінено попереднє рішення – про тариф 3 гривні, тож теоретично, 1 квітня ми залишимося взагалі без визначеного тарифу. До того ж члени ГР вбачають в даному рішенні чимало ризиків й можливостей  зробити «тимчасовий» тариф постійним.

Втім, працівник виконкому Ірина Онищенко зазначила, що поки що це рішення не підписував, тож, за її словами, рано бити на сполох. 

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica