незалежний спостерігач

Херсонська область посіла 6 місце в рейтингу інтеграції регіонів України в європейський економічний простір


Індекс євроінтеграційного економічного поступу Херсонської області протягом п’яти років зріс у півтора рази. За підсумками 2019 р. регіон посів 6 місце в рейтингу областей за ІЄЕП, поліпшивши свою позицію з 2014 р. на 17 сходинок
Результати багаторічного дослідження оголошені під час онлайн-конференції, проведеної Херсонською міською громадською організацією «Центр досліджень південноукраїнського прикордоння» спільно з Херсонським державним університетом, Поліським фондом  міжнародних і регіональних досліджень та Асоціацією регіональних аналітичних центрів за сприяння Програми «МАТRA» Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Учасники онлайн-конференції отримали електронні версії фінального аналітичного звіту.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Довгий слід радянської брехні

Я неодноразово стикався із тим, як радянська влада при будь-якій можливості намагалася приховати правду. Приховувалося все, що завгодно. Наприклад, радянські кадебісти у 50-70-ті роки, тобто вже після смерті Сталіна, намагалися приховати справжній розмах ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Хроніка » Депутати Білозерської ОТГ тепер запрацюють по-новому

Депутати Білозерської ОТГ тепер запрацюють по-новому

14-15 травня в Білозерській об’єднаній територіальній громаді Перша відбулася перша майстерня з теми «Новий депутат: Депутатська діяльність в контексті реформи місцевого самоврядування в Україні» в рамках проекту «Депутат XXI сторіччя».Учасниками тренінгу стали голова громади, місцеві депутати, працівники виконкому.

У якості тренерів виступили експерти Черкаської організації Комітету виборців України – Максим Михлик, Алла Юрковська та спеціаліст Черкаського центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Гончар. У перший день тренінгу вони вдосконалили свої знання законодавства щодо органів місцевого самоврядування, дізналися про нові повноваження та обов’язки депутатів в умовах об’єднання, а також дізналися про депутатські ризики, пов’язані з електронним декларуванням та конфліктом інтересів.

Спочатку депутати були здивовані інтерактивним форматом тренінгу, адже навіть не підозрювали, що на місці сидіти вони не будуть. Але потім білозерські народні обранці оживились і з задоволенням задавали питання та брали участь в груповій роботі.

У другий день депутатам розповіли, як по-новому формується бюджет громади, що таке програмно-цільовий метод бюджетування, а також поговорили про Стратегію розвитку громади та міські цільові програми.

Учасники тренінгу поділилися своїми враженнями від навчання.

Надія Довга, депутат: «Тренінг дійсно цікавий, багато таких тем, які для нас, депутатів, дійсно корисні. Нам зараз треба визначитись зі Стратегією розвитку громади, щоб спланувати на 3-5 років, в якому напрямку йти. Звісно, в нашому депутатському корпусі  багато людей з різним мисленням і баченням. Але я думаю, що, прослухавши таку інформацію, ми знайдемо спільне бачення й приймемо спільне рішення, щоб йти в потрібному напрямку. Якщо ми цю роботу зараз зробимо, врахувавши сьогоднішні поради тренерів, то буде результат, корисний для нас всіх».

Ніна Хороняк, депутат: «Все, що ви нам розказали, взагалі все для нас нове. Хоча я депутат вже друге скликання, але після  об’єднання ми себе відчували дурнями. Минулий бюджет ми знали, як формувати, а зараз для нас це все нове».

Депутати залишились задоволені тренінгом та новою інформацією, яку вони отримали. Й з нетерпінням чекають майбутніх майстерень.  

Сподіваємось, що навчання допоможе народним обранцям консолідуватися й разом зробити життя громади кращим.  

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica