незалежний спостерігач

Володимир Молчанов про причини чергової тарифної протестної кампанії

Володимир Молчанов
Володимир Молчанов проаналізував ситуацію початку січня 2021 року у світлі спроб розпочати так званий "тарифний Майдан". На його думку одні й ті ж самі ляльководи і бенефіціарії піднімають тарифи та намагаються розбурхати суспільство. Але проблема неконтрольованого та необгрунтованого підняття тарифів має місце. Далі - текст.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Три дня назад я вакцинировался от коронавируса

Три дня назад я вакцинировался от коронавируса Постоянно сталкиваюсь с недоверием окружающих к вакцинам от Ковида. Бытует почему-то такое опасливое мнение даже в моём окружении. Поэтому хочу показать, что вакцинация - это важно, безопасно и необходимо, ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Хроніка » У Великокопанівській ОТГ вже знають, як вирішувати проблеми громади

У Великокопанівській ОТГ вже знають, як вирішувати проблеми громади

20 квітня у Великокопанівській ОТГ відбувся тренінг з теми «Інструменти подолання конфліктів в громадах» для представників влади, депутатів та громадських активістів. Мешканців громади навчали, як за допомогою механізмів демократії участі подолати та попередити конфліктні ситуації, які часто виникають між владою та громадянами, непорозуміння між центральною та периферійними громадами.

Тренінг провели експерти херсонського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії Дементій Бєлий та Володимир Молчанов. Разом з учасниками заходу вони визначили, які є проблеми в громаді й чи можливо їх вирішити, яким чином це зробити, які інструменти для цього можна використати.

Так, спочатку мешканці Великокопанівської ОТГ визначили 10 найбільш гострих проблем, які необхідно вирішити. Під час обговорення иявили в громаді таку тенденцію: влада інформує громадян, а вони незадоволені, адже очікують конкретного вирішення проблеми без зайвої «балаканини».  У результаті відсутній зв'язок, і напруження наростає. До речі, це типова ситуація для багатьох ОТГ. Мешканці Великолепетиської громади зробили перший крок до успіху – осмислили ситуацію, що склалася, почали шукати шляхи її вирішення.  

Врешті-решт учасники тренінгу виокремили 3 найактуальніші проблеми. По-перше, це брак місць в дитячому садочку. Хоча сільська влада зробила все для того, щоб черга була відкрита та прозора, це не вирішує проблему. Так, після обговорень було вирішено організувати громадські слухання за участі молодих батьків, які зможуть запропонувати свої ідеї виходу з цієї ситуації.

Друга проблема стосується благоустрою, зокрема стихійного сміттєзвалища. Для того, щоб врегулювати це питання, мешканці ОТГ планують проводити публічні консультації, збори за місцем проживання, внести правки в правила благоустрою.

Й остання проблема стосувалася залучення молоді до життя села. Учасники тренінгу прийшли до розуміння того, що молодь є різна – починаючи від учнів старших класів, завершуючи молодими батьками, відповідно інтереси у них різні. Це треба враховувати. Учасники заходу вирішили, що активізувати молодь допоможе залучення грантової фінансової підтримки.

Семінар був проведений експертами херсонського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії в рамках проекту «Посилення ролі периферійних населених пунктів в об’єднаних громадах Херсонської області», який здійснюється за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica