незалежний спостерігач

Володимир Молчанов про причини чергової тарифної протестної кампанії

Володимир Молчанов
Володимир Молчанов проаналізував ситуацію початку січня 2021 року у світлі спроб розпочати так званий "тарифний Майдан". На його думку одні й ті ж самі ляльководи і бенефіціарії піднімають тарифи та намагаються розбурхати суспільство. Але проблема неконтрольованого та необгрунтованого підняття тарифів має місце. Далі - текст.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Три дня назад я вакцинировался от коронавируса

Три дня назад я вакцинировался от коронавируса Постоянно сталкиваюсь с недоверием окружающих к вакцинам от Ковида. Бытует почему-то такое опасливое мнение даже в моём окружении. Поэтому хочу показать, что вакцинация - это важно, безопасно и необходимо, ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Хроніка » Ключова проблема Виноградівської ОТГ - неефективна комунікація між населеними пунктами

Ключова проблема Виноградівської ОТГ - неефективна комунікація між населеними пунктами

19 квітня у Виноградівській ОТГ відбувся тренінг, на якому представників громади навчали використовувати процедури місцевої демократії для вирішення місцевих проблем та розв’язання конфліктів між центром громади та периферійними селами, яких там 6.

Суттєвою перевагою Виноградівської ОТГ є те, що там є всі умови для успішного вирішення проблем, адже активна громадськість та представники влади налаштовані на діалог, а це не мало важливо.

Під час дискусії на тренінгу, який проводили керівник херсонського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії Олександр Мошнягул та експерт Володимир Молчанов, з’ясувалося, що в громаді існує чимало проблем, які можуть призвести до конфлікту різного рівня напруги. Одразу учасники тренінгу назвали аж 14 таких проблем, але потім вони відкинули ті з них, які, на їх думку, не призведуть до конфліктів, а з переліку конфліктогенних вилучили ті, які неможливо вирішити навіть об’єднавши зусилля влади та громадськості.

Тоді залишилось декілька найзлободенніших проблем. Це засмучення в окремих частинах села, погане транспортне сполучення в межах громади, відсутність власних лікарів, погані комунікації між селами громади. Саме останню проблему учасники вважають найважливішою та найбільш конфліктогенною, особливо це стосується питання розподілу коштів міського бюджету: вже сьогодні деякі громадяни думають, що їх думка не враховується, рішення приймаються на користь центрального села, а що робиться для всіх інших сіл – люди не знають.

В ході дискусії учасники тренінгу та тренери дійшли до думки, що непоганим способом вирішення цієї проблеми буде впровадження механізму бюджету участі та процедур залучення громадян до процесу формування бюджету. Тож після тренінгу його учасники планують розпочати активну роботу в цьому напрямку, розроблять план інформаційної кампанії про бюджет участі й будуть переконувати керівництво громади прийняти відповідне рішення про впровадження цього механізму.

Семінар був проведений експертами херсонського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії в рамках проекту «Посилення ролі периферійних населених пунктів в об’єднаних громадах Херсонської області», який здійснюється за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica