незалежний спостерігач

Херсонська область посіла 6 місце в рейтингу інтеграції регіонів України в європейський економічний простір


Індекс євроінтеграційного економічного поступу Херсонської області протягом п’яти років зріс у півтора рази. За підсумками 2019 р. регіон посів 6 місце в рейтингу областей за ІЄЕП, поліпшивши свою позицію з 2014 р. на 17 сходинок
Результати багаторічного дослідження оголошені під час онлайн-конференції, проведеної Херсонською міською громадською організацією «Центр досліджень південноукраїнського прикордоння» спільно з Херсонським державним університетом, Поліським фондом  міжнародних і регіональних досліджень та Асоціацією регіональних аналітичних центрів за сприяння Програми «МАТRA» Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Учасники онлайн-конференції отримали електронні версії фінального аналітичного звіту.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Довгий слід радянської брехні

Я неодноразово стикався із тим, як радянська влада при будь-якій можливості намагалася приховати правду. Приховувалося все, що завгодно. Наприклад, радянські кадебісти у 50-70-ті роки, тобто вже після смерті Сталіна, намагалися приховати справжній розмах ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Хроніка » Від інституціональної «екологічності» до реальної. Кочубеївська громада робить наступний крок за Стратегією розвитку

Від інституціональної «екологічності» до реальної. Кочубеївська громада робить наступний крок за Стратегією розвитку

 Формувати стратегічне бачення кочубеївці почали в квітні 2016-го року. Саме в цей час була створена робоча група, до складу якої увійшли представники виконкому, комунальних установ, бізнесу, місцеві громадські активісти та експерти Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень. Результатом напрацювання стало прийняття сільською радою Стратегії сталого розвитку громади до 2027 року, що складається з трьох розділів, один з яких – екологічний. За визначеною робочою групою «дорожньою картою» Стратегії, вирішення екологічних проблем громади мало менший пріоритет, ніж економічний та соціальний напрямки. Проте, виклики 2020-го року спонукають громаду переглянути кроки виконання Стратегії та актуалізувати саме екологічний напрям. В громаді існує чимало проблем пов’язаних з охороною довкілля. Їх вирішення, згідно Стратегії заплановано розпочати в 2021 році. Вирішення цієї складної задачі лягає на плечі VIII-го скликання Кочубеївської сільської ради.    
 
Про які саме проблеми йде мова? 
 
Стихійні сміттєзвалища, відсутність легальних полігонів відходів. Мешканці просто вивозять сміття за межі своїх сіл і викидають його. Стратегія передбачає створення  легальних полігонів та запровадження в громаді роздільного збору сміття.
 
Нестача в громаді зелених насаджень. Громада знаходиться в зоні спекотного степу, відповідно брак зелених насаджень призводить до багатьох екологічних проблем. Так, в громаді багато ярів, брак зелених насаджень призводить до їх розширення, тобто зменшення площа придатних для ведення господарства земель. Відбувається ерозія ґрунтів. Зріджені або знищені лісопосадки також сприяють погіршенню якості ґрунтів. Стратегією передбачено збільшити частку території громади, засаджену деревами.
 
Нерозвиненість зеленого туризму. Громада має природні, матеріальні та людські ресурси для розвитку зеленого туризму, але практично нічого не робить в цьому напрямку. Крім вирішення проблем довкілля, розвиток зеленого туризму сприятиме економічному розвитку громади. 
 
Саме зараз –  час для реалізації екологічних завдань Стратегії. Експерти Причорноморського центру планують провести детальний аналіз названих екологічних проблем та  розробити на його підставі комплексну програму «Екологія». Ця програма буде обговорена на громадських слуханнях і після цього передана на затвердження сесії сільської ради. 
 
Паралельно, в громаді планується створити громадську коаліцію «За чисте довкілля», до якої будуть залучені представники Молодіжної Ради, місцевих громадських організації та ініціативних груп із сіл. Ця коаліція буде залучатись до підготовки та проведення заходів проекту та проводитиме заходи по привертанню уваги мешканців до питань довкілля.
 
Експерти Причорноморського центру надаватимуть працівникам громади та громадянам консультації по екологічній тематиці, в тому числі допоможуть в розробці екологічної оцінки стратегічних документів.
 
 
Причорноморський центр політичних та соціальних досліджень це громадська організація, що протягом 13 років вивчає найбільші проблемні питання розвитку регіону та розробляє пропозицій щодо їх вирішення. Від початку реформи децентралізації, організація активно співпрацює з об’єднаними громадами, успішно впроваджуючи різноманітні документи необхідні громадам для розвитку, інноваційні практики , програми забезпечення безоплатної первинної правової допомоги.  
Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду "Відродження2

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica