незалежний спостерігач

Херсонська область посіла 6 місце в рейтингу інтеграції регіонів України в європейський економічний простір


Індекс євроінтеграційного економічного поступу Херсонської області протягом п’яти років зріс у півтора рази. За підсумками 2019 р. регіон посів 6 місце в рейтингу областей за ІЄЕП, поліпшивши свою позицію з 2014 р. на 17 сходинок
Результати багаторічного дослідження оголошені під час онлайн-конференції, проведеної Херсонською міською громадською організацією «Центр досліджень південноукраїнського прикордоння» спільно з Херсонським державним університетом, Поліським фондом  міжнародних і регіональних досліджень та Асоціацією регіональних аналітичних центрів за сприяння Програми «МАТRA» Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Учасники онлайн-конференції отримали електронні версії фінального аналітичного звіту.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Довгий слід радянської брехні

Я неодноразово стикався із тим, як радянська влада при будь-якій можливості намагалася приховати правду. Приховувалося все, що завгодно. Наприклад, радянські кадебісти у 50-70-ті роки, тобто вже після смерті Сталіна, намагалися приховати справжній розмах ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Хроніка » Селяни двох сіл Бехтерської громади вимагають від поліції чесного розслідування

Селяни двох сіл Бехтерської громади вимагають від поліції чесного розслідування

Жителі Круглозерки та Приморського з Бехтерської територіальної громади 30 листопада зібралися на екстрену сходку - повідомляє Марина Савченко ("Новий День"). Люди вимагають провести ретельне слідство резонансного ДТП, в якій постраждала дитина. 
Вони впевнені – слідство випускає з поля зору важливі обставини аварії на користь водія, який це вчинив. На зборах жителів були присутні поліція та журналісти, зокрема, знімальні групи низки центральних телеканалів.
Люди сподіваються, що широкий розголос не дасть затерти гучну ДТП і слідство неупереджено розбереться, як же все було насправді. 

Минулої суботи  «Рено Кенго» збив 12-річного велосипедиста. Все сталося на тихій дорозі місцевого значення, між двома селами. Хлопчик повертався додому в Приморське з Круглозерки, розташованої всього за 2 кілометри. До сусіднього села велосипедом часто їздить до друга. Тітка Євгена говорить, тоді він встиг подзвонити батькам, що вже вирушив. Але доїхати не судилося… - пише у своєму матеріалі Марина Савченко.
«Тяжке ураження головного мозку, субарахноїдальний крововилив. Медикаментозний сон і була кома. Тому прогнози говорити зарано», — розповіла завідувачка реанімаційного відділення Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні  Людмила Покропивна.
Тим часом односельці родини обіцяють, що не дадуть спустити справу на гальмах. Люди підозрюють, що співробітник охоронної фірми перевищив швидкість. Звертають увагу на достатньо великий гальмівний шлях на місці ДТП. Він тягнеться метрів на 20 і заходить у кювет. Там валяються уламки від бампера  «Рено».

Першим на місце ДТП приїхав власник охоронної фірми, в якій працює водій «Рено Кенго». І вже він викликав поліцію. Чому це не зробив сам кермувальник, незрозуміло. Хоча в його шефа пояснення є.

Сходку жителів двох сіл бізнесмен вважає «заказухою». Водій був за кермом автівки, яка належить його родині. Чоловік говорить, що це один із найкращих співробітників охоронної фірми.

Правоохоронці, які прибули на сходку повідомили, що водія не затримували, для цього немає підстав. Чоловік проходить у справі як свідок.

«Про підозру нікому не повідомлялося і водія не затримували. Для того, щоб повідомити особі про підозру, нам необхідно якраз висновки експертиз, про які вже я говорив», — коментує начальник відділу розслідування злочинів у сфері транспорту ГУНП в Херсонській області Дмитро Думанський.

Експертизи у проваджені можуть тривати місяцями. А тим часом у ДТП не знаходиться свідків. У слідства є єдина версія того, що сталася, водійська. Як все було, міг прояснити запис з відеореєстратора «Рено Кенго». Але в поліції зазначили, що на місці ДТП такий не виявили. Селяни вважають, що відеореєстратор зник.

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica