незалежний спостерігач

Херсонська область посіла 6 місце в рейтингу інтеграції регіонів України в європейський економічний простір


Індекс євроінтеграційного економічного поступу Херсонської області протягом п’яти років зріс у півтора рази. За підсумками 2019 р. регіон посів 6 місце в рейтингу областей за ІЄЕП, поліпшивши свою позицію з 2014 р. на 17 сходинок
Результати багаторічного дослідження оголошені під час онлайн-конференції, проведеної Херсонською міською громадською організацією «Центр досліджень південноукраїнського прикордоння» спільно з Херсонським державним університетом, Поліським фондом  міжнародних і регіональних досліджень та Асоціацією регіональних аналітичних центрів за сприяння Програми «МАТRA» Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Учасники онлайн-конференції отримали електронні версії фінального аналітичного звіту.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Довгий слід радянської брехні

Я неодноразово стикався із тим, як радянська влада при будь-якій можливості намагалася приховати правду. Приховувалося все, що завгодно. Наприклад, радянські кадебісти у 50-70-ті роки, тобто вже після смерті Сталіна, намагалися приховати справжній розмах ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Хроніка » Козаки хочуть Раду при губернаторі

Козаки хочуть Раду при губернаторі

Рада отаманів козацьких організацій Херсонщини вирішила звернутися до голови Херсонської облдержадміністрації Андрія Гордєєва із пропозицією відновити Координаційну раду з розвитку козацтва.

Це рішення було прийнято вчора, 5 травня, на засіданні, яке відбулося у сільському клубі села Козацьке Бериславського району.

На Раді отаманів були присутні 17 чоловік з Херсону, Каховки, Нової Каховки, Генічеську та Бериславу.Головував на засіданні отаман Херсонської паланки Союзу козаків України "Військо Запорозьке" Сергій Якуба.

На порядку денному стояли питання про створення нової координаційної ради з розвитку козацтва при новому губернаторі Херсонщини, хто візьметься за відновлення цієї ради та підготовка до тризни на Кам'янській січі.

Постановили: Координаційна Рада потрібна, а представляти козаків у відносинах з новим губернатором у питаннях створення ради будуть Олександр Черніченко отаман обласної організації "Козацтва нової України" та Олег Синаєв з Чорноморського козацтва.

Якщо Олег Синаєв добре відомий у козацькому русі. Він був заступником голови минулої Козацької Ради при губернаторі, то Олександр Черніченко знаний лише тим, що у січні 2014 року разом з ще дев'ятьма отаманами звинуватив учасників Майдану у спробах державного заколоту, "категорично засудив" ці дії та закликав, щоб "винні у масових безладах" понесли "повну відповідальність". 

А 18 лютого 2014 в день коли почалися масові вбивства учасників Майдану цей же Олександр Черніченко у замітці "Готові бути пішаками у чужій грі" на сайті "Херсон.Про" стверджував, що дії учасників Революції Гідності "зовсім не відповідають ані європейським цінностям, ані деклараціям лідерів опозиції про мирний характер проведення протестних акцій... й є відкритими спробами спровокувати громадянське протистояння".

Цікаво, як відреагує на такого козака губернатор Андрій Гордєєв, який був тим "заколотником" на київському Майдані, а точніше - учасником Революції Гідності?

Нагадаємо, що Рада з розвитку козацтва при обласній державній адміністрації діє з березня 2000 р., коли вона була вперше створена на виконання Указу Л.Кучми. Тоді ця Рада складалася з чиновників та з дев'яти представників одного Україського козацтва. За ці роки козацький рух дробився, створювалися нові незалежні козацькі організації й Рада неодноразово змінювала свій формат. У 2012 році до складу "козацької" Ради входили 21 представник різноманітних козацьких організацій.  

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica