незалежний спостерігач

Херсонська область посіла 6 місце в рейтингу інтеграції регіонів України в європейський економічний простір


Індекс євроінтеграційного економічного поступу Херсонської області протягом п’яти років зріс у півтора рази. За підсумками 2019 р. регіон посів 6 місце в рейтингу областей за ІЄЕП, поліпшивши свою позицію з 2014 р. на 17 сходинок
Результати багаторічного дослідження оголошені під час онлайн-конференції, проведеної Херсонською міською громадською організацією «Центр досліджень південноукраїнського прикордоння» спільно з Херсонським державним університетом, Поліським фондом  міжнародних і регіональних досліджень та Асоціацією регіональних аналітичних центрів за сприяння Програми «МАТRA» Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Учасники онлайн-конференції отримали електронні версії фінального аналітичного звіту.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Довгий слід радянської брехні

Я неодноразово стикався із тим, як радянська влада при будь-якій можливості намагалася приховати правду. Приховувалося все, що завгодно. Наприклад, радянські кадебісти у 50-70-ті роки, тобто вже після смерті Сталіна, намагалися приховати справжній розмах ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Політика » Активісти протестували проти видачі Тимура Тимгоєва

Активісти протестували проти видачі Тимура Тимгоєва

Пікет проти Генеральної прокуратури. Херсон
Активісти на площі Свободи провели пікет, на якому висловили своє обурення діями Генеральної прокуратури, яка видала воїна-добровольця Тимура Тумгоєва ФСБ Росії. Про це розповіла координатор Херсонської патріотичної громади Римма Бараненко.

Півтора десятка городян тримали плакати "Вимагаємо покарати винних у видачі Т.Тумгоєва ФСБ Росії", "Війна із Росією, а Генеральна прокуратура співпрацює із ФСБ?", "Видача воїна Т.Тумгоєва - ганьба Україні"

"Ми вважаємо це державною зрадою. Будь-яка співпраця з спецслужбами ворога на 4 році війни неприпустима! Неприпустимо видавати ворогу наших захисників! Тимура видали на вірну смерть. Якщо будемо мочати - то далі здадуть і нас!" - так прокоментувала Римма Бараненко мету акції протесту.

Наша довідка: 12 вересня 2018 року Генеральна прокуратура України видала ФСБ 30-річного уродженця Владикавказа Тимура Тумгоєва за вимогою Інтерпола. Нагадаємо, що Тимур Тумгоєва біжав із Росієї у зв'язку із переслідуваннями із боку російських правоохоронців. Російська сторона звинувачує Т.Тумгоєва в участі в терористичних організаціях. Нагадаємо, що з точки зору Росії, Олег Сєнцов та інші українські політв'язні, яких незаконно утримують в російських таборах, також є "терористами".
В червні 2016 року Т.Тумгоєв прибув в Україну, де й був затриманий на вимогу Інтерполу. Спочатку суд заарештував його на 40 діб, а згодом взяв під екстрадиційний арешт. Після того, як адвокати Т.Тумгоєва програли всі апеляційні скарги на затримання біженца, Європейський суд із прав людини не побачив політичних мотивів у переслідуванні, Генпрокуратура постановила відправити Тумгоєва до Росії.
Це рішення було виконане не зважаючи на заборону Комітет із прав біженців ООН, який розглядав цю справу.
Тимур Тумгоєв був бійцем  добровольчого батальйону імені шейха Мансура в зоні бойових дій АТО. Екстрадиція Т.Тумгоєва викликала чисельні протести в Україні. 17 вересня в Києві відбулися сутички під будівлею Генеральної прокуратури.Фото з групи "Херсонської патріотичної громади" 

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica