незалежний спостерігач

Херсонська область посіла 6 місце в рейтингу інтеграції регіонів України в європейський економічний простір


Індекс євроінтеграційного економічного поступу Херсонської області протягом п’яти років зріс у півтора рази. За підсумками 2019 р. регіон посів 6 місце в рейтингу областей за ІЄЕП, поліпшивши свою позицію з 2014 р. на 17 сходинок
Результати багаторічного дослідження оголошені під час онлайн-конференції, проведеної Херсонською міською громадською організацією «Центр досліджень південноукраїнського прикордоння» спільно з Херсонським державним університетом, Поліським фондом  міжнародних і регіональних досліджень та Асоціацією регіональних аналітичних центрів за сприяння Програми «МАТRA» Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Учасники онлайн-конференції отримали електронні версії фінального аналітичного звіту.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Довгий слід радянської брехні

Я неодноразово стикався із тим, як радянська влада при будь-якій можливості намагалася приховати правду. Приховувалося все, що завгодно. Наприклад, радянські кадебісти у 50-70-ті роки, тобто вже після смерті Сталіна, намагалися приховати справжній розмах ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Політика » Депутаты хотят сессию и отчет, а Путилов приглашает их в театр

Депутаты хотят сессию и отчет, а Путилов приглашает их в театр

Напомним, что еще 9 августа в адрес Херсонского облсовета поступило предложение от депутатов о созыве внеочередной сессии для рассмотрения вопросов об отчете председателя Херсонского областного совета и об отмене Перспективного плана объединения громад. Однако данное предложение не было удовлетворено в связи с "утратой актуальности" и еще по каким-то причинам.

А 19 августа, в день планируемой сессии, Андрей Путилов подписал распоряжение о ее переносе. По официальной версии в связи с просьбой головы ОГА неотложно заняться вопросами обороноспособности области:

"З листа голови ОДА Андрія Гордєєва: «З урахування того, що до обласної державної адміністрації надійшли звернення від управління Служби безпеки України в Херсонській області підрозділів Збройних Сил України та Держприкордонслужби, які дислокуються на території Херсонської області, стосовно вжиття невідкладних заходів для підвищення обороноздатності області, з метою належного відпрацювання цих заходів з їх ініціаторами, а також передбачення відповідного фінансового забезпечення». (сообщается на сайте облгосадминистрации).

Но недовольные депутаты не оставляют намерения провести внеочередную сессию, что подтвердил нашему корреспонденту в телефонном разговоре народный депутат от "Батькивщины" Юрий Одарченко.

"Українське законодавство передбачає можливість проведення позачергових сесій по ініціативі більше ніж третини депутатів. Депутати від різних фракцій (всіх, крім БПП) підписались від вимогою проведення цієї сесії, тому що мусила бути проведена чергова сесія, на якій розподілилось би більше, ніж 100 млн державних субвенцій, направлених і на погашення субсидій по комунальним послугам, і на матеріальні допомоги жінкам по народженню дитини, і на дітей-інвалідів. Незважаючи на те, що люди чекають на ці гроші, які близько 3 місяців знаходяться на казначейських рахунках, голова обласної ради відміняє проведення чергової сесії і відтерміновує виділення цих грошей майже на 3 тижні. Тому депутати ініціювали проведення позачергової сесії, щоб скоріше вирішити питання змін до бюджету, послухати звіт голови обласної ради і прийняти деяк організаційні рішення, і розглянути питання про відміну так званого перспективного плану об’єднання територіальних громад, питання про мораторій на підвищення тарифів", - прокомментировал соратник Юлии Тимошенко.

Буквально за несколько минут до телефонного разговора в интернете появилась информация о том, что завтра, 26 августа, Андрей Путилов проводит отчет, и не где-нибудь, а в драмтеатре. Однако народный депутат считает, что это будет не отчет Путилова как головы облсовета, а выступление перед избирателями Путилова как депутата:

"Я чув, що він дав вказівки, щоб з кожного району за бюджетні кошти привезли на цей звіт людей. Для того, щоб звіт голови обласної ради відбувся і йому була дана належна оцінка, необхідно, щоб він звітував не перед людьми, які будуть його покірно слухати, а перед депутатами обласної ради, які представляють область в цілому. Тому що депутатів обласної ради вибрали на відповідних виборах, і українське законодавство уповноважило їх приймати рішення, які стосуються життя громади, в тому числі давати оцінку голові обласної ради і приймати рішення навіть про його можливе відсторонення від займаної посади", - заявил Юрий Одарченко.

Также народный депутат добавил, что если голова облсовета в течение 2 недель после получения инициативы о проведении внеочередной сессии от депутатов, данное предложение игнорирует, согласно законодательству ответственность за данное решение ложится на его заместителей.

"Це сьогодні і відбулося. О 14 годині перший заступник голови обласної ради Василь Зеленчук підписав відповідне розпорядження про скликання позачергової сесії 30 серпня о 10 годині ранку", - подытожил Одарченко.

Депутат от "Укропа" Александр Шумей также считает, что завтрашний отчет Путилова "не считается", но говорить о его возможной отставке считает преждевременным. Нынешние требования депутатов Шумей советует не связывать с "большой политикой".

"Зараз паралельно я роблю аналіз тих проектів рішень, які плануються прийматися на сесії. І у мене по ним дуже багато зауважень. Тому що офіційні заяви Андрія Станіславовича розбігаються з тим, що оприлюднюється на офіційному сайті обласної ради і питаннями, які виносяться у порядок денний. Нічого такого не сталося, рада просто хоче забезпечити виконання одного зі своїх повноважень – заслухати звіт керівника. Якщо питання по Андрію Станіславовичу виникне, можливо, хтось його ініціює, особисто захоче запропонувати депутатам свою кандидатуру. Але говорити про якусь змову передчасно. Ми просто хочемо, щоб обласна рада була тим органом, яким вона є відповідно до законодавства, щоб голова обласної ради чув депутатів, був підзвітний і підконтрольний їм, але, на жаль, в останні місяці ми бачимо, що процес просто виходить з-під контролю, і нас це непокоїть", - комментирует "укроповец".

Не столь многословный представитель фракции Радикальной партии о облсовете Николай Ставицкий считает, что отчету Путилова самое место в цирке.

"Я всегда говорю, что Гитлер практически за месяц захватил Польшу, а у нас сессия переносится на 20 дней, никакой конкретики нет, какие средства, где на оборону выделяется – никто никому не объясняет. Депутатов не держат в курсе. Из-за того, что голова областной рады уже 3 месяца не созывает сессию, у нас люди по всей области сидят без соц выплат. Мы не понимаем такую политику управления областным советом, поэтому мы хотим ускорить проведение сессии", - рассказывает депутат.

"А по поводу отчета Андрея Путилова все один вопрос задают "А почему не в цирке?". Требовали депутаты проведения отчета в облсовете, как это должно было быть, а у нас в театре", - добавил Николай Ставицкий, отметив, что депутатов на отчет не приглашали.

Правда, эту информацию опровергает советник головы облсовета Оксана Казакова. Она также прокомментировала ситуацию в телефонном режиме:

"Согласно закону про местное самоуправление голова областного совета не реже, чем раз в год, отчитывается перед советом. Отчитывается он в рамках Плана работы областного совета, который утверждается сессией облсовета. Сессия областной рады утвердила план работы, где отчет головы стоит в 4 квартале. Как депутаты утвердили этот план, так он и будет отчитываться. Завтра он будет отчитываться перед громадой. Депутаты – это тоже громада. Их всех, само собой, пригласили".

А по поводу требования депутатов об отчете Оксана Казакова отвечает: "В их обращении не указана даже дата отчета. Есть законная процедура, которая описана в Регламенте работы областной рады: определяется термин отчета, создается соответствующая комиссия, которая готовит этот проект решения. Эта процедура не выдержана, поэтому голова облсовета просит депутатов все делать в рамках законодательства". 

Благие намерения депутатов, которые вроде бы думают о людях, конечно, похвально. Однако возникает вопрос, почему "обострение" началось именно сейчас, причем резко у всех? Что это у наших депутатов – сезонная аллергия на "политическую амброзию" или воспаление хитрости, основанное на каких-то личных интересах?

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica