незалежний спостерігач

Документальна історія сучасного Криму у відеохроніці та спогадах. Прем'єра


У Херсоні презентували серіал «Крим. 25 років боротьби за Україну». Це хроніки подій у вигляді циклу документальних фільмів,  починаючи з 1991 року. Один фільм присвячується одному року з новітньої історії Криму. На сьогодні знято вісім серій.
В презентації взяли участь автор ідеї циклу та головний режисер Ібрагім Сулейманов, керівник проекту Рустам Авдєєв, автор сценарію Дементій Бєлий, а також голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Подарок від ЦВК: довідку про судимість можна й в електронному форматі

Сьогодні на семінарі з членами територіальних виборчих комісій ми обговорювали питання чи може бути належною електронна довідка про наявність (відсутність) судимості. Тепер, на запитання "Чи можна отримувати довідку про судимість в електронному форматі?" ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Політика » Інтерв'ю з кандидатом на посаду міського голови Борисом Сіленковим - "Херсонські вісті"

Інтерв'ю з кандидатом на посаду міського голови Борисом Сіленковим - "Херсонські вісті"

«ХВ»: Після припинення політичної кар’єри в області (а Ви були і мером Нової Каховки, і головою Херсонської обласної державної адміністрації, чим займалися протягом останніх років?

Я шостий рік займаюсь науковою працею, викладаю у ВУЗах України регіональну економіку, макроекономіку, антикризовий менеджмент. Працюю над докторською дисертацією «Методика розрахунків домогосподарств», маю вже кілька підручників із досліджуваного питання.

За базу дослідження беру Херсонську область, а працював над питанням, як обраховується прибуток родин. А в 2015 році знову піду до виборців Херсона вже із своєю програмою…не просто із лозунгами та обіцянками, а із чіткою програмою дій боротьби за посаду міського голови Херсона.

«ХВ»: Хто входить у Вашу команду? З ким ви будете працювати пліч-о-пліч на посаді міського голови? (питання від користувачів Facebook)?

З 2012 року я безпартійний. І сьогодні на вибори йду, як безпартійний. Протягом останніх років я зробив багато висновків, це був перегляд багатьох життєвих позицій і людських стосунків.

Ми взяли за основу чисто господарське питання. Було складно…але за півроку ми зібрали команду керівників, інтелігенції, академічний склад управлінців, молодь…Це оновлена команда. Цих людей для мене два-три роки назад не було. Ми йдемо цією командою до міської ради.

Наприклад, у нас у команді є професор, який розуміється на екологічних питаннях міста, це кандидат технічних наук, який знається на ситуації із утилізації сміття, питаннях енергоефективності. Я за людей, які мають досвід, дві-три освіти, які навчались за кордоном, працювали у бізнесі, є експертами у своїй галузі. Представлю й менеджерів.

Це буде команда, яка прийде не кнопки давити, а прийде дати відповідь на питання, коли будуть робочі міста, як буде працювати транспортна система, або ж коли у місто прийдуть інвестиції.

Ми господарники й управлінці. Ми чітко розписали зобов’язання та перші одинадцять кроків, які реалізуємо у перші 4 місяці. Через 180 днів ми дамо відповідь громаді Херсона, що обіцянку про нову чітку модельовану управлінську систему виконано. Жителі міста будуть мати гарантії – гарантії на соціальні стандарти, гарантії на програму «Теплий Херсон» та на комфортне життя.

«ХВ»: Ви стали одним із ініціаторів Стратегічної сесії Херсона. Теперішня міська влада у сесії участі брати не буде. Скажіть, які у Вас ставки на громадськість та громадські ініціативи?

Я не розумію, чому влада Херсона та Херсонської області не відреагувала на таку чудову ініціативу губернатора Одеської області Саакашвілі вийти до громадськості з ініціативою показувати приклад участі мешканців міста у прийнятті публічних рішень через подібні стратегічні сесії.
Із подібною думкою у програмі я стояв ще у 2010 році, коли йшов на вибори

Сьогодні головний недолік у системі управління міста. Буксує система управління. Коштів достатньо. Після 25 жовтня своїми рішеннями я збільшу міський бюджет Херсона на 40 %. Дуже скоро, буквально за два місяці.

В нашій програмі, а над нею працювали професор, два кандидати, працював я та два кризових менеджера…це не програма Сіленкова, ми показуємо ключове рішення, яке буде прийнято у перше сесійне засідання, коли в систему виконавчої влади буде передано 70 % квот громадським ініціативам.

Знімаємо і корону з міського голови. Сьогодні склад виконкому – це 70 % начальників відділів і служб, які керовані та підконтрольні меру міста. А ми зробимо так, що 70 % квот членів виконкому ми віддаєм громадським організаціям. І якщо це буде реалізовано, то мер фактично стає найманою особою у громади. 

«ХВ»: Як плануєте вирішувати основні проблеми міста (незаконне будівництво, транспортне питання, погані дороги тощо)?

Я чітко розумію, що сегмент тих, хто незаконно захопив землі у місті, не будуть за мене голосувати. Вони знають мене по роботі в ОДА. Я не мав прямого втручання Я був мером Нової Каховки. Усі ці генделики та незаконні забудівлі буди знесені за шість місяців. Я розкрив це місто…

У Херсоні люди розуміють, що я наведу порядок. Вони знають мій стиль управління. Управлінці будуть працювати у рамках закону: перестануть красти бюджетні гроші, перестануть пити на роботі, будуть виконувати закони України та платити податки у міську казну.

Усі нахапалися херсонської землі, а ніхто платити за неї не хоче. І чому усі бояться моєї команди, бо мені комісії та ревізори не потрібні. Я можу зайти у будь-яку школу, лікарню, комунальне підприємство і там мені у бухгалтерії потрібно попрацювати буквально півгодини, щоб зрозуміти, хто скільки вкрав. Я жорсткий у системі управління. У Херсоні красти не будуть. 

«ХВ»: Питання із транспортною системою та її реформуванням наразі більш, ніж актуальне. Що необхідно зробити, щоб відбулась серйозна реорганізація у цій сфері?

Там де транспорт, там сьогодні корупція. Навколо транспортних маршрутів Херсона – бізнес інтереси та лобі, яке через херсонську раду, херсонські комісії та херсонський виконком, проводить свої тендера під рентабельні маршрути. Всі про це знають… Хто контролює усі ці лобістські інтереси компаній, які мають рентабельні маршрути, – силовики.

У нашій програмі показана стара модель управління та нова, де передбачено виконком, громада, система управління та наука. Там немає силовиків… Нехай федеральні служби займаються своєю роботою. Як тільки ти починаєш корупційні дії … все, біля тебе стоїть «дядя прокурор», ти підконтрольний.

Як можна вирішити проблеми у Херсонелектротранс? Їх можна вирішити дуже просто – за 40 днів. Провести тендери в інтересах Херсонелектротранса. Вони мають ефективно експлуатуватись, але заберіть звідти бізнес. Як тільки прибираєте бізнес та забезпечуєте роботу тролейбусної системи у режимі 15 хвилин, то усі схеми починають бути рентабельними. І усі будуть задоволені … у нашій програмі ми передбачаємо і соціальну картку на проїзд. 

«ХВ»: Наразі існує і проблема із місцевими парками та незаконною торгівлею у них. Чи є пропозиція щодо вирішення цієї проблеми?

Я ще у 2008 році просив депутатів міської ради надати «зеленим територіям» міста статус «парк» (ред. –це є однією із позицій «Партії зелених», від якої буде балотуватись у мери міста Пан Сіленков). Я підготував законопроект і мені про це не було їх соромно прости. Але депутати мою ініціативу відхилили. Такий статус дав би можливість позбутися незаконної торгівлі та бізнесу в паркових зонах. І тоді це була б просто зона відпочинка або ж комфортна територія для дітей та пенсіонерів. Генделиків б не було. 

«ХВ»: В результаті реформи децентралізації в Україні 60% всіх податків та зароблені містянами кошти будуть залишатися у розпорядженні місцевого самоврядування. Як плануєте поповнювати бюджет міста?

Херсон – це місце обласного значення. І у місті існує таке поняття, як міжбюджетні трансфери. Показники при затвердженні відповідного бюджету, от наприклад на 2016 рік, підлаштовують під певні критерії: спальне місце, місце у школі чи дитячому садочку, соціальні стандарти та забезпечення одного мешканця.

І коли Міністерство фінансів України та Міністерство економічного розвитку формує контрольні цифри для міст обласного значення, оминаючи обласну раду, то меру Херсону треба не стрічку перерізати на відкритті чергової каналізації, це не його функції, а необхідно розібратися та вкласти собі в голову необхідні показники та їхати у бюджетний комітет ВР, їхати у Мінфін та брати за руки депутатів-болтунів від Херсонщини та ходити по профільним комітетам, та вибивати те, що місту законом передбачено.

Не в Херсоні треба сидіти, а ночувати у Києві під міністерствами. 

«ХВ»: Як плануєте підтримувати волонтерів та наших бійців у зоні АТО?

Необхідно розуміти, що і молодіжні організації, і громадські організації – це все органи дорадчі. Я їм пропоную із статусу дорадчих перейти у виконком. У нас у програмі 5 % бюджету міста виділено на підтримку грантів та волонтерських програм.

Сьогодні у начальника земельних ресурсів Херсона Жарова «під ковром» скрито 38 земельних ділянок у елітних районах Нафтогавані та центра Херсона. Ці всі 38 ділянок необхідно показати у раді на електронному табло, зробити їх паспортизацію, запросити сім’ї учасників бойових дій та при всіх депутатах розподілити ділянки між родинами загиблих бійців. 

Підготувала Юлія Соломахіна, Херсонские вести

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica