» » Що обіцяють кандидати? Аналіз передвиборчих програм в округах Херсонської області

Що обіцяють кандидати? Аналіз передвиборчих програм в округах Херсонської області

Друкуємо список тих, програми та ключові повідомлення яких ми проаналізували:

 

В 182-му окрузі Володимира Сальдо (само висуванець), Юрія Одарченка («Батьківщина»),  Владислава Мангера (само висуванець),  Олександра  Співаковського (Блок Петра Порошенко) та  Владлена Гіріна (само висуванець)

В 183-му Андрія Горєєва (Блок Петра Порошенко), Ігоря Семенчева(само висуванець),  Сергія Тріщановича («Батьківщина»), Віталія Богданова (само висуванець),  та Михайла Опанащенко (Ліберальна Партія України).

В 184-му Івана Вінника (Блок Петра Порошенко),  Ганну Горкун (само висуванець),  Миколу Дмитрука (само висуванець),  Бориса Силенкова (само висуванець),  та Олексія Чачібая  («Батьківщина»).

В 185-му Сергія Хлань (Блок Петра Порошенко) , Петра Збаровського (Сильна Україна), Володимира Мельничука (КПУ) та  Віктора Погорілого («Батьківщина»).

В 186-му Єгора Устінова (само висуванець),   Федора Негоя (само висуванець), Василя Борисова («Батьківщина»)  та Віталія Попова (Блок Петра Порошенко).


Сучасні передвиборчі програми важко вважати програмами в справжньому сенсі цього слова. Скоріше це тематичний перелік  обіцянок, в якому не вказується, як, і за рахунок чого буде виконуватись обіцяне.

Однак, слід зауважити, основні кандидати непогано відчувають  очікування виборців, прекрасно розуміють, що сьогодні треба обіцяти, і роблять це достатньо професійно. Так би мовити «знаходяться у тренді».

Частина кандидатів, переважно партійних, схоже  не захотіла напружуватись над текстами своїх програм, і залюбки запозичували певні обіцянки, а то й весь текст у своїх колег. Наприклад, кандидати від Батьківщини (за виключенням Василя Борисова) та Сильної України в різних округах подали один текст.  Програми мажоритарників від Блоку Петра Порошенка також мають спільні блоки,, але те що стосується вирішення проблем виборчих округів, кожен писав самостійно.
Цікаво, Єгор Устінов, який є само висуванцем, і намагається дистанціюватись від всіх партій взяв собі програму Опозиційного Блоку.

Ми не бачимо в такому запозиченні нічого поганого, головне , щоб кандидати після виборів не забували про обіцяне, і хоч інколи про них, спілкуючись з виборцями.

А ось само висуванець - депутат Федір Негой поступив просто, він повністю скопіював свою програму зразка 2012 року. Це свідчення того, що представник УДАРУ визнає що не виконав свої попередні обіцянки?  

       
Ключові обіцянки у всіх основних претендентів схожі, і легко розкладаються  по декількох блоках.

Найбільш об’ємні за кількістю обіцяного блоки які стосуються вирішення соціальних проблем, боротьби з корупцією, вирішення проблем виборчих округів та конкретних територій, відродження армії.

Більше всього обіцянок стосується проблем виборчих  округів та регіону. Тобто тих проблем, з якими повсякденно стикаються виборці. В містах це переважно проблеми житлово – комунального господарства, освітлення вулиць, роботи  транспорту, благоустрою територій. В сільських районах переважають обіцянки газифікувати села, відновити очисні споруди, налагодити якісне водопостачання, забезпечити транспортний зв'язок між всіма населеними пунктами.

Чимало обіцянок стосується  боротьби з корупцією. Люстрацію, звільнення корумпованих чиновників, публічність доходів чиновників, прийняття антикорупційних законів обіцяють практично всі, навіть  колишні регіонали (В.Сальдо, М.Дмитрук, Є.Устінов) , яких складно було уявити з такими ініціативами ще рік тому. Цікава обіцянка у Володимира Мангера – створити відкритий реєстр корупціонерів.

На цих виборах зазнав суттєвих змін характер обіцянок в соціальній сфері. У багатьох кандидатів до нього потрапили обіцянки які стосуються учасників АТО та членів їх сімей. Практично зникли обіцянки з кількісними показниками. Майже ніхто не вказує на скільки, або у скільки разів  збільшиться заробітна плата, пенсії, соціальні виплати. Популізм нині не в моді.

Військові дії на сході та загроза з боку Росії визначили велику увагу в програмах до проблем армії та оборони нашого регіону. Як партійні кандидати, так і само висуванці обіцяють забезпечити територіальну оборону, побудувати сучасну та боєздатну армію, забезпечити виробництво важкого озброєння.  На минулих виборах майже ніхто і словом не торкався проблем оборони і армії.

Зате суттєво зменшилась кількість обіцянок стосовно  економічного розвитку. Тут найбільше кандидати говорять про розвиток малого та середнього бізнесу, реформування податкової системи, залучення інвестицій. На жаль без пояснень, звідки на це візьмуть ресурси.

Майже всі кандидати піднімають питання  децентралізації  влади, передачі повноважень та фінансів з центру на рівень територіальних громад. Обрання губернаторів, та формування виконкомів на рівні району та області. Найбільш радикальним в цих питаннях виявився Михайло Опанащенко. Депутат, який в січні минулого року голосував за драконівські закони 16 січня, які фактично вводили диктатуру в країні, тепер переконаний прибічник народовладдя. Тепер він відстоює право людей скасувати будь-який закон, та обов’язків розгляд  у Верховній Раді законопроектів, які готує громадськість. Дивні і швидкі переміни відбуваються в наших обранцях, погодьтесь.

Окремі кандидати обіцяють сприяти вступу до ЄС, при чому «Батьківщина» планує зробити це  найближчим часом. Цікаво, що кандидат від цієї партії у 186 окрузі Василь Борисов до ЄС не поспішає, і поки що веде мову про співпрацю та реалізацію положень підписаної Асоціації.

Не змогли кандидати оминути й гуманітарні питання. Деякі обіцяють відстоювати українську мову як державну.

Нижче більш докладно приводимо ключові обіцянки кандидатів,розділені по блоках. Акцентуємо, що ми не аналізували обіцянки на їхню реалістичність, лише на конкретність.

КЛЮЧОВІ ПЕРЕДВИБОРЧІ ОБІЦЯНКИ ОСНОВНИХ КАНДИДАТІВ В ДЕПУТАТИ У 182 виборчому окрузі

Вирішення проблем округу та розвиток регіону.

В.Сальдо 
Цілодобове водопостачання
Державне фінансування для забезпечення освітлення в Херсоні

Ю.Одарченко
Ефективне житлово-комунальне господарство,
Повноцінне транспортне забезпечення за чітким графіком з вмотивованими тарифами, Відремонтовані вулиці, тротуари та внутрішньо дворові проїзди, реконструйовані парки та сквери, працююче зовнішнє освітлення, економне та якісне опалення житла.

В.Мангер
Реконструкція магістральних мереж опалення, водопостачання та каналізації.
Будівництво очисних споруд.
Доступність швидкої допомоги. Контроль забезпечення станцій швидкої допомоги пальним і запасними частинами.
Вільний доступ мешканців Херсона до водойм міста.

Боротьба з корупцією

В.Гірін
Антікоррупційна люстрація судових, правоохоронних, податкових та митних органів

В.Сальдо
Очищення влади від корумпованих та непрофесійних чиновників, правоохоронців, суддів, прокурорів.
Відкритість даних про доходи і витрати народних депутатів, високопоставлених чиновників усіх рівнів та членів їх родин.

В.Мангер
Проведення люстрації суддів, міліції, прокуратури, податкової та митниці.
Обрання голів місцевих судів громадою.
Заміна чиновників електронними сервісами.
Усунення з посад чиновників, що не в змозі пояснити джерела свого благополуччя.
Створення єдиного реєстру корупціонерів . Особи, що потрапили до реєстру, не зможуть займати посади в органах державної влади або місцевого самоврядування.

Ю.Одарченко
Приймемо Закон «Про люстрацію», створимо Антикорупційне бюро.

Соціальна сфера

В.Гірін
Будівництво соціального житла для працівників бюджетної сфери
Будівництво житла, пільгові умови отримання освіти для військовослужбовців

В.Сальдо
Підвищення пенсій, мінімальної заробітної плати, збільшення соціальних виплат
Заробітна плата бюджетників буде повернена на до кризовий рівень.
Пільгове довгострокове кредитування для вирішення житлових проблем молодих сімей
Безоплатне виділення земельних ділянок під програми соціального будівництва.
Відстоюватиму запровадження дієвих соціальних гарантій для військових-учасників АТО

В.Мангер
Забезпечення державних гарантій соціального захисту військовослужбовцям, добровольцям та членам їх сімей.
Введення адміністративної відповідальності чиновників за неякісно надані соціальні послуги.

О.Співаковський
Реформування системи освіти.

Ю.Одарченко
Кожен військовослужбовець або боєць добровольчого батальй¬ону має отримати статус учасника бойових дій. Всі вони отримають достойний рівень зарплати, макси¬мальні пільги їх родинам.

В сфері оборони

В.Гірін
 Відновлення, модернізація і посилення Збройних Сил

В.Сальдо 
Укріплення територіальної оборони Херсона і Херсонщини.

В.Мангер
Створення корпусу територіальної оборони Херсона
Створення боєздатної армії нового типу.
Підвищення рівня готовності системи цивільної оборони.

Ю.Одарченко
Збудувати сучасну і потужну армію. Провести переоснащення армії сучасним озброєнням та засобами захисту .
Очистити армію від зрадників і саботажників, замінити «кабінетних генералів», які виявилися нездатним до керівництва реальними бойовими діями.
Будівництво  потужної мережі захисних споруд,  здатних усунути загрозу агресії з боку АРК

Економіка

В.Гірін
Забезпечення енергетичної незалежності
Стимулювання розвитку малого та середнього бізнесу,

В.Сальдо
Залучення державних замовлень для херсонських підприємств
Спрощені умови роботи малому і середньому бізнесу.

В. Мангер
Зменшення адміністративного і податкового тиску на бізнес.
Забезпечення захисту прав інвесторів і кредиторів у судах.
Перегляд незаконних рейдерських судових рішень, прийнятих в 2010-2014 роках.

Децентралізація

В.Гірін
Передача повноважень з управління та фінансування на місцеві органи влади.
Залучення громадян до самоврядування.

В.Сальдо
Децентралізація влади та бюджету має  стати основою розвитку місцевих територіальних громад.

Ю.Одарченко
Реформуємо систему місцевого самоврядування, дозволивши громадам самостійно приймати важливі рішення.

В сфері зовнішньої політики

В.Гірін
Вступ України в ЄС, європейський простір безпеки;  
Збереження територіальної цілісності держави

Ю.Одарченко
Звільнення Криму від російської окупації
Вступ до Європейського Союзу в найкоротші терміни

Гуманітарна політика

В.Гірін
Вільний розвиток усіх мов при державній українській мові.

Сільське господарство

В.Мангер
Реформування систем зрошування на Херсонщині.

КЛЮЧОВІ ПЕРЕДВИБОРЧІ ОБІЦЯНКИ ОСНОВНИХ КАНДИДАТІВ В ДЕПУТАТИ У 183 ВО

Вирішення проблем округу та розвиток регіону.

М. Опанащенко
Державне датування галузі ЖКХ,
Газифікація населених пунктів області
Розвиток інфраструктури курортних зон області.

А. Гордеев
Відродження с. Станіслав як промислового, переробного та транспортного вузла.
Впровадження сучасних технологій переробки сміття.
Розвиток туризму вздовж р. Дніпро від Херсона до Олександрівки.
Відновлення зрошувальної системи Херсонщини  Пільгове кредитування сільгосп товаровиробників Білозерського району
Пільгове кредитування сільгосптовароеиробників Білозерського району
Реконструкція очисних систем Херсона, Дар’ївки, Білозерки.
Створення системи житлово-комунального забезпечення у селах Білозерщини
Реконструкція школи у селі Наддніпрянське,

С.Тріщанович
Ефективне житлово-комунальне господарство, повноцінне транспортне забезпечення за чітким графіком з вмотивованими тарифами, відремонтовані вулиці, тротуари та внутрішньо дворові проїзди, реконструйовані парки та сквери, працююче зовнішнє освітлення.
Відродження Інгулецької зрошувальної системи
Забезпечення сіл якісною питною водою, облаштування сміттєзвалищ

Боротьба з корупцією

В. Богданов
Повноцінна й широкомасштабна люстрація.

І. Семенчев
Надання громадянам можливості оперативно інформувати про випадки зловживання чиновників службовим положенням

С.Тріщанович
Ухвалити закон про люстрацію. Заборонити займати державні по-сади мінімум на 10 років тим керівникам, які з 25 лютого 2010 р. по 22 лютого 2014 р. перебували у владі,
Прийняти закон про створення незалежного від жодної гілки влади Антикорупційного бюро

М.Опанащенко
Знищити систему хабарів та відкатів у галузі ЖКХ.

А.Гордєєв 
Утвердження нетерпимості до корупції як свого роду національної ідеї.
Антикорупційна люстрація судових, правоохоронних, податкових і митних органів;

Соціальна сфера

М. Опанащенко
Підвищення розміру мінімальної заробітної плати з нинішніх 7 до 25 гривень за годину,

В. Богданов
Масове залучення дітей та юнацтва до занять фізкультурою та спортом .
Запровадження електронного врядування, перехід до надання адміністративних послуг усюди, де це можливо, за принципом «єдиного вікна».

І. Семенчев
Зменшення пенсійного віку
Безкоштовна освіта та медичне обслуговування

С.Тріщанович
Гарантувати всім військовослужбовцям і бійцям добровольчих батальйонів статус учасника бойових дій, достойний рівень зарплати, максимальні пільги їх родинам.

Децентралізація
В. Богданов
Громадам стабільну фінансову основу для виконання розширених повноважень.

М. Опанащенко
Народне «вето» - право людей скасувати будь-який закон,
Законопроект, розроблений та підтриманий громадою, повинен розглядатися у Верховній Раді України,
Передати владу на місця – обраним людьми районним та обласним виконкомам,
Виборність голів обласних та районних адміністрацій,

С.Тріщанович
Провести реформу місцевого самоврядування, значно розширивши права регіонів.
Ліквідувати місцеві державні адміністрації, надавши право обласним та районним радам формувати власні виконавчі комітети.

А.Гордєєв
Має відбутися децентралізація влади.
Громади на місцях отримають більше прав і грошей на реалізацію повноважень

В сфері оборони

В.Богданов
Звільнення її України від  терористів, іноземних військ та найманців, встановлення належного контролю над державним кордоном. Реформування армії й нові підходи до створення Воєнної доктрини, в якій Росія буде чітко визначена державою-агресором.

А.Гордєєв
Збільшення витрат на відновлення, модернізацію і посилення Зброй-них сил України

С.Тріщанович
Відродити Збройні Сили України та забезпечити переоснащення нашого війська у відповідності до вимог кращих армій країн світу.
Очистити армію від зрадників і саботажників й провести негайні кадрові ротації у складі вищого військового керівництва,

Економіка

М. Опанащенко
Скасування податку на додану вартість,
Заборона податкових перевірок підприємств,
Зниження розміру єдиного соціального внеску вдвічі;

І. Семенчев
Повернення у державну власність раніше приватизованих високо прибуткових  підприємств;
Створення умов для розвитку малого та середнього бізнесу
Зменшення податків та їх кількості;
Введення податку на розкіш;
Розробити законопроект, що зобов’яже підприємства сплачувати податки в бюджет населеного пункту, де фактично здійснюється їх діяльність.

В сфері зовнішньої політики

С.Тріщанович
Запустити комплексну програму з повернення території Криму під контроль української держави, а Росію змусити компенсувати мільярдні збитки від окупації АРК та частини Донбасу через міжнародні суди.
Вступ до Європейського Союзу в найкоротші терміни

Сільське господарство

І.Семенчев
Програма підтримки та розвитку фермерських господарств

КЛЮЧОВІ ПЕРЕДВИБОРЧІ ОБІЦЯНКИ ОСНОВНИХ КАНДИДАТІВ В ДЕПУТАТИ У 184 ВО

Соціальна сфера

Г.Горкун
Високу оплату вчительської праці
Безкоштовність та ефективність первинної та невідкладної медичної допомоги;

І.Вінник
Забезпечення загальної зайнятості, роботу кожному, хто її шукає.
Надання освітянам статусу державного службовця.
Дошкільна та шкільна освіта мають бути безкоштовними
Пенсія не менша від прожиткового мінімуму
Підвищення середніх заробітних плат,
Підвищення статусу та матеріального забезпечення вчителів

О.Чачібая
Гарантувати всім військовослужбовцям і бійцям добровольчих батальйонів статус учасника бойових дій, достойний рівень зарплати, максимальні пільги їх родинам.

Децентралізація

Г. Горкун
Фінансова самостійність та достатність бюджетів міських і сільських громад;

М.Дмитрук
Децентралізація влади, формування виконавчої влади місцевими громадами, а бюджетів  «знизу й до верху».

О.Чачібая
Провести реформу місцевого самоврядування, значно розширивши права регіонів.
Ліквідувати місцеві державні адміністрації, надавши право обласним та районним радам формувати власні виконавчі комітети.

В сфері оборони

М.Дмитрук
Створення професійної української армії

І.Вінник
Створення потужного українського війська

О.Чачібая
Відродити Збройні Сили України та забезпечити переоснащення нашого війська у відповідності до вимог кращих армій країн світу.
Очистити армію від зрадників і саботажників й провести негайні кадрові ротації у складі вищого військового керівництва,

Вирішення проблем округу, розвиток регіону

М.Дмитрук 
Газифікація населених пунктів,
Реалізація державної програми «Питна вода»

О.Чачібая
Проблеми водопостачання та водовідведення населених пунктів округу;
Побудова полігонів твердих побутових відході та сміттєзвалищ у населених пунктах;
Програма «Доступне житло».

Боротьба з корупцією

М.Дмитрук
Скасування депутатської, суддівської та президентської недоторканності

О.Чачібая
Ухвалити закон про люстрацію. Заборонити займати державні по-сади мінімум на 10 років тим керівникам, які з 25 лютого 2010 р. по 22 лютого 2014 р. перебували у владі,
Прийняти закон про створення незалежного від жодної гілки влади Антикорупційного бюро

Економіка

М.Дмитрук 
Створення умов для розвитку малого та середнього бізнесу
Гарантоване перше робоче місце.
Покращення інвестиційного клімату.

В сфері зовнішньої політики

О.Чачібая 
Запустити комплексну програму з повернення території Криму під контроль української держави, а Росію змусити компенсувати мільярдні збитки від окупації АРК та частини Донбасу через міжнародні суди.
Домогтися повноправного членства України в Європейському Союзі в найкоротші терміни.

Сільське господарство

А.Горкун 
Стимулювання розвитку та модернізації фермерського та кооперативного руху

М.Дмитрук
Державне регулювання закупівельних цін на окремі види сільгосппродукції.
Відродження та розвиток зрошення
Подальше будівництво мережі овочесховищ та спеціалізованих оптових ринків.

Автор: Александр Мошнягул

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 1008191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый