незалежний спостерігач

Володимир Молчанов про причини чергової тарифної протестної кампанії

Володимир Молчанов
Володимир Молчанов проаналізував ситуацію початку січня 2021 року у світлі спроб розпочати так званий "тарифний Майдан". На його думку одні й ті ж самі ляльководи і бенефіціарії піднімають тарифи та намагаються розбурхати суспільство. Але проблема неконтрольованого та необгрунтованого підняття тарифів має місце. Далі - текст.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Книжковий новорічний подарунок: детектив про підпілля ОУН у Херсоні

Початок нового року почався з приємної несподіванки - виходу цікавої незвичної книжки Олександр Меньшов "Репринти незакінчених чернеток". Олександр Меньшов - херсонець, вдумливий історик, цікавий публіцист. Вже давно читаю його замітки в соціальних ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Гендер в херсонських медіа: результати моніторингу

Гендер в херсонських медіа: результати моніторингу

загальноукраїнські результати гендерного моніторингу 
Із 11 по 17 квітня 2019 року проводився гендерний моніторинг матеріалів п’яти друкованих  та інтернет ЗМІ:  «Гривна», «Новий День»,  «Днепровский проспект», «Наддніпрянська правда» «Вгору», «Херсон онлайн», «Херсонці», «Херсонщина за день», «0552», «ПІК». Загалом проаналізовано більше тисячі публікацій (255 матеріалів у друкованих ЗМІ і 895 матеріалів у інтернет-виданнях).
Мета моніторингупроаналізувати кількість експерток і експертів, героїнь і героїв  в матеріалах херсонських журналістів, виявити стереотипи, вживання фемінітивів і наявність публікацій на гендерну тематику.

Гендер у друкованих ЗМІ
Як свідчать результати аналізу, у друкованих ЗМІ жінки були експертами в журналістських матеріалах (тобто коментували ту чи іншу тему) в 34% випадків, героїнями – 51%. Нарівні з чоловіками вони представлені в освітній тематиці (і як експертки, і як героїні), в 1/3 випадків є експертками з політичних, економічних, медичних питань.
Присутність експерток та героїнь в друкованих ЗМІ
Інша ситуація із героїнями та героями публікацій. Найчастіше жінки є героїнями матеріалів на теми культури (54%), економіки (55%), освіти (45%), медицини (58%), а також правопорушень (рубрика «Інше» - 55%), де жінки зазвичай є жертвами обманів чи злочинів.  
Чоловіки-герої  домінують у публікаціях на ключові теми квітня: політика (55%) та спорт (64%), а також вони стовідсотково представлені у воєнній тематиці.
Матеріалів про волонтерство та розважального контенту не зафіксовано.

Гендер в інтернет-виданнях
В інтернет-виданнях і експерток, і героїнь значно менше, ніж у друкованих (20% і 27% відповідно). Найчастіше жінки виступають експертками в темах культури та медицини (45% і 43%), значно менше за чоловіків – у всіх інших темах, окрім волонтрства, де чоловіки загалом відсутні.
аналіз інтернет-ЗМІ 
У політичній тематиці експертками частіше були представниці загальнодержавного рівня, хоча офіційно ще не стартувала парламентська кампанія.  
Героїнями журналістських матеріалів жінки найчастіше фігурують у матеріалах на теми культури (58%), освіти й медицини (по 38%). У політичній (77%) та економічній (69%) тематиках домінують чоловіки.

Загалом до чоловіків-експертів журналісти звертаються частіше, ніж до жінок, оскільки керівні посади часто займають чоловіки. Головною темою тижня залишалися вибори.

Фемінітиви у херсонських медіа
Лідерами у вживанні фемінітивів є херсонські інтернет-медіа. Серед них назвами посад, професій жінок у жіночому роді найчастіше послуговуються видання «Херсонщина за день» (75%) і «Херсонці» (57%). Серед друкованих ЗМІ назвати таке видання важко.

 Фемінітіви у херсонських медіа 
Порівняно із моніторингами попередніх років з’явилася тенденція до збільшення кількості безособових повідомлень та посилань, наприклад «за повідомленням прес-служби» чи просто чимало передруків із сайтів державних установ. Катастрофічно зменшилася кількість авторських матеріалів.
Квітневий Індекс гендерної чутливості херсонських медіа склав 34%. Це – третє місце серед регіональних медіа 24 областей. Ознайомитися з підсумковими результатами моніторингу 240 видань України можна на сайті Волинського прес-клубу.

Гендерний моніторинг журналістських матеріалів регіональних видань проведений у межах проекту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики», який реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром, Незалежною громадською мережею прес-клубів України за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews


Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica