незалежний спостерігач

Ігор Йосипенко. Агроекологічна катастрофа на Херсонщині: час не обіцяти, а діяти

Ігор Йосипенко, фермер. Фото Facebook
Відомий херсонський фермер, керівник відомого сільгосппідприємства "Злата Таврії", політичний та громадський діяч, в нещодавньому минулому депутат Херсонської обласної ради Ігор Йосипенко опублікував на своїй сторінці у Фейсбуці пост про екологічну катастрофу, яка розгортається на полях правобережної Херсонщині. 
Тригером цієї катастрофи стало знищення росіянами Каховського водосховища, що призвело до повної руйнації зрошувальної системи, яка наповнювалася водою Каховського водосховища. Тепер води немає й поля нашої області поступово перетворюються на пустелю. 
І.Йосипенко звертається до всіх небайдужих із закликом про створення "стратегії виживання" сільського господарства нашої області.   
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Гендер в херсонських медіа: результати моніторингу

Гендер в херсонських медіа: результати моніторингу

загальноукраїнські результати гендерного моніторингу 
Із 11 по 17 квітня 2019 року проводився гендерний моніторинг матеріалів п’яти друкованих  та інтернет ЗМІ:  «Гривна», «Новий День»,  «Днепровский проспект», «Наддніпрянська правда» «Вгору», «Херсон онлайн», «Херсонці», «Херсонщина за день», «0552», «ПІК». Загалом проаналізовано більше тисячі публікацій (255 матеріалів у друкованих ЗМІ і 895 матеріалів у інтернет-виданнях).
Мета моніторингупроаналізувати кількість експерток і експертів, героїнь і героїв  в матеріалах херсонських журналістів, виявити стереотипи, вживання фемінітивів і наявність публікацій на гендерну тематику.

Гендер у друкованих ЗМІ
Як свідчать результати аналізу, у друкованих ЗМІ жінки були експертами в журналістських матеріалах (тобто коментували ту чи іншу тему) в 34% випадків, героїнями – 51%. Нарівні з чоловіками вони представлені в освітній тематиці (і як експертки, і як героїні), в 1/3 випадків є експертками з політичних, економічних, медичних питань.
Присутність експерток та героїнь в друкованих ЗМІ
Інша ситуація із героїнями та героями публікацій. Найчастіше жінки є героїнями матеріалів на теми культури (54%), економіки (55%), освіти (45%), медицини (58%), а також правопорушень (рубрика «Інше» - 55%), де жінки зазвичай є жертвами обманів чи злочинів.  
Чоловіки-герої  домінують у публікаціях на ключові теми квітня: політика (55%) та спорт (64%), а також вони стовідсотково представлені у воєнній тематиці.
Матеріалів про волонтерство та розважального контенту не зафіксовано.

Гендер в інтернет-виданнях
В інтернет-виданнях і експерток, і героїнь значно менше, ніж у друкованих (20% і 27% відповідно). Найчастіше жінки виступають експертками в темах культури та медицини (45% і 43%), значно менше за чоловіків – у всіх інших темах, окрім волонтрства, де чоловіки загалом відсутні.
аналіз інтернет-ЗМІ 
У політичній тематиці експертками частіше були представниці загальнодержавного рівня, хоча офіційно ще не стартувала парламентська кампанія.  
Героїнями журналістських матеріалів жінки найчастіше фігурують у матеріалах на теми культури (58%), освіти й медицини (по 38%). У політичній (77%) та економічній (69%) тематиках домінують чоловіки.

Загалом до чоловіків-експертів журналісти звертаються частіше, ніж до жінок, оскільки керівні посади часто займають чоловіки. Головною темою тижня залишалися вибори.

Фемінітиви у херсонських медіа
Лідерами у вживанні фемінітивів є херсонські інтернет-медіа. Серед них назвами посад, професій жінок у жіночому роді найчастіше послуговуються видання «Херсонщина за день» (75%) і «Херсонці» (57%). Серед друкованих ЗМІ назвати таке видання важко.

 Фемінітіви у херсонських медіа 
Порівняно із моніторингами попередніх років з’явилася тенденція до збільшення кількості безособових повідомлень та посилань, наприклад «за повідомленням прес-служби» чи просто чимало передруків із сайтів державних установ. Катастрофічно зменшилася кількість авторських матеріалів.
Квітневий Індекс гендерної чутливості херсонських медіа склав 34%. Це – третє місце серед регіональних медіа 24 областей. Ознайомитися з підсумковими результатами моніторингу 240 видань України можна на сайті Волинського прес-клубу.

Гендерний моніторинг журналістських матеріалів регіональних видань проведений у межах проекту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики», який реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром, Незалежною громадською мережею прес-клубів України за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews


Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica