Ініціював проведення круглого столу відокремлений підрозділ ГО «Асоціація ЛГБТ «ЛІГА» (керівниця Світлана Григорянц).У заході взяли участь представниці херсонської феміністичної ЛГБТ інклюзивної організації "Інша", Української гельсинської спілки з прав людини, журналісти та активісти. Прийшов й запрошений на круглий стіл журналіст Євген Руденко.
Нагадаємо, що на минулому тижні його заява про організацію у Херсоні мирної ходи проти гомофобії спровокувало розповсюдження чуток про "гей-парад", що викликало масу погроз на бік представників ЛГБТ-спільноти, які не мали жодного стосунку до ідеї проведення цієї ходи.
Під час обговорення активісти правозахисних організацій передали представникам поліції інформацію про чисельні погрози, які пролунали на адресу ЛГБТ-спільноти з боку праворадикальних молодиків.
У ході обговорення наслідків ініціативи пана Євгена, представники ЛГБТ-товариства розповіли про чисельні історії дискримінації, погроз, фактів побиття громадських активістів з числа ЛГБТ, які борються за дотримання Конституції та законів щодо рівності громадян у їхніх правах та свободах. Нагадаємо, що у нашій країні заборонені всі види дискримінації за ознаками належності до будь-якої меншини.
Всі намагалися переконати Євгена Руденка, що його легковажна ініціатива оголосити про проведення мирної ходи без обговорення доцільності цього заходу, без інформування представників ЛГБТ-товариства, без ретельної підготовки - все це спровокувало негативні наслідки.
В соціальних мережах розійшлася інформація про те, що у Херсоні планується якийсь "гей-парад", на якому будуть пропагуватися одностатеві стосунки. Виступаючи підкреслювали, що у всіх просвітницьких заходах, які організують ЛГБТ-товариства, йдеться про дотримання прав громадян, які гарантовані нашим законодавством, та про подолання ненависті до "інакших" представників сексуальних меншин. У цьому й є мета громадської діяльності ЛГБТ-активістів - переконати суспільство, що ненависть та насилля проти геїв та лесбійок - це шлях у нікуди.
У ході обговорення активісти також критикували й представників ЗМІ, які іноді бездумно транслюють стереотипи більшості. Наприклад, багато з журналістів навіть не бачать різниці між "гей-парадом" та маршем проти гомофобії. На думку активістів, навіть інформація про те, що праворадикали б'ють геїв та лесбійок, провокує зростання насилля. В результаті, агресивні молодики влаштовують охоту на всіх "підозрілих", які виділяються іншим одягом.
Який головний підсумок круглого столу? Ініціатива Євгена Руденка оголосити про проведення мирної ходи проти гомофобії спричинила негативні наслідки:
По-перше, громадські активісти, які працюють над тим, щоб зменшити прірву ненависті у нашому суспільстві, були відкинуті у своїх намаганнях назад.
По-друге, ця ініціатива спричинила вал погроз застосувати насилля до геїв та лесбійок, які навіть не знали про організацію цієї ходи.
Третє, було продемонстровано широке розповсюдження ненависті до сексуальних меншин з боку різних верств населення. Люди чомусь думають, що агресією, насиллям, у тому числі сексуальним насиллям, погрозами, побиттям - всім цим можна вирішити щось. Але насилля породжує нове насилля. Кількість жертв буде зростати. Й все це буде тягнути наше суспільство у прірву.
Круглий стіл відвідали представники ОБСЄ.