незалежний спостерігач

«Це книга-пам’ять і книга-повага»: В Києві вийшло унікальне історико-культурне видання з історії кримськотатарського народу


«Це книга-пам’ять і книга-повага»: інтерв’ю з керівником проєкту «Календар пам’яті» про унікальне двомовне видання з історії Криму.
Нещодавно у Києві презентували унікальне історико-культурне видання — «Календар знаменних і пам’ятних дат з історії Криму і кримськотатарського народу». Унікальність цього проєкту — у поєднанні наукової точності, візуальної культури та глибокої поваги до національної спадщини. Ми поговорили з керівником проєкту Ібрагімом Сулеймановим про зміст, структуру, команду та виклики, з якими довелося стикнутись. Тим паче, що протягом року, ми періодично намагалися висвітлювати як саме просувається цей проект.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Хроніка » Депутати обираються від партій, а "групуються", виходячи із особистих інтересів

Депутати обираються від партій, а "групуються", виходячи із особистих інтересів

Про це говорили сьогодні експерти ХОО КВУ на круглому столі «ПІВРОКУ РОБОТИ ДЕПУТАТІВ НОВОЇ КАДЕНЦІЇ НА ХЕРСОНЩИНІ:Перший зріз».


Як розповів Олександр Мошнягул, взагалі про створення будь-якої коаліції офіційно було проголошено тільки в Скадовську, де вона легалізувалась у формі депутатської групи «За рідне місто», до якої увійшли політичні антагоністи - представники «Батьківщини», «Нашого Краю», «Опозиційного Блоку» та «Відродження».


Більш того, «неприродні» коаліції неофіційно, але де факто існують в Херсонській обласній, Новокаховській та в Каховській міських радах.


Якщо в обласній та в Новокаховській міській радах такі об’єднання сформувались навколо голів, то в Каховці, навпаки, проти діючого мера. До речі, таку ж антимерську позицію займає згадана вище група «За рідне місто» в Скадовську.


Тільки в Новій Каховці ми маємо мера представника колишньої влади, і тільки він не має проблем з депутатським корпусом.

В Херсоні, наприклад, з великими потугами сформували міськвиконком та обрали секретаря, але й досі не призначений жоден заступник міського голови. В Каховці обраний секретар, але заступники продовжують виконувати обов'язки з минулої каденції. Й лише нещодавно обрано першого заступника міського голови. В Скадовську взагалі мер має ворожу більшість.


"Подібна політична ситуація, на нашу думку, пояснюється невідповідністю столичних політичних реалій з місцевими. Кандидати в більшості своїй використовують політичні проекти для потрапляння в раду, а потім групуються, виходячи із своїх особистих відносин та економічних інтересів. Це створює серйозну політичну проблему: відсутність єдності демократичних партій ставить під великий сумнів перспективу здійснення реформ на місцях", - підсумував Олександр Мошнягул.

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica