незалежний спостерігач

«Це книга-пам’ять і книга-повага»: В Києві вийшло унікальне історико-культурне видання з історії кримськотатарського народу


«Це книга-пам’ять і книга-повага»: інтерв’ю з керівником проєкту «Календар пам’яті» про унікальне двомовне видання з історії Криму.
Нещодавно у Києві презентували унікальне історико-культурне видання — «Календар знаменних і пам’ятних дат з історії Криму і кримськотатарського народу». Унікальність цього проєкту — у поєднанні наукової точності, візуальної культури та глибокої поваги до національної спадщини. Ми поговорили з керівником проєкту Ібрагімом Сулеймановим про зміст, структуру, команду та виклики, з якими довелося стикнутись. Тим паче, що протягом року, ми періодично намагалися висвітлювати як саме просувається цей проект.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Хроніка » Жители Берислава одобрили новые названия улиц на общественных слушаниях

Жители Берислава одобрили новые названия улиц на общественных слушаниях

Согласно Закону о декоммунизации, 18 мая в сессионном зале Бериславского городского совета состоялись общественные слушания о переименовании ряда городских улиц. По результатам проведенных общественных слушаний, жители города поддержали переименование, а позиция бериславцев по предложенным новым названиям улиц была почти единодушной.
В дальнейшем результаты этих слушаний будут вынесены на рассмотрение исполнительного комитета и утверждены на сессии городского совета.

На этот раз время, отведенное на голосование, было продлено. Это было сделано для удобства бериславцев, поскольку время обеденного перерыва у всех отличается, и именно в час перерыва они могут присутствовать на слушаниях.

Это были последние улицы города, которые подпадают под действие Закона «Об осуждении коммунистического и национал-социалистического (нацистского) тоталитарных режимов в Украине и запрет пропаганды их символики».

В бюллетень для голосования были внесены следующие предложения (взято с сайта Бериславского горсовета, публикуем на языке оригинала):

вул.Олеся Гончара замінить попередню назву вул.Фрунзе;
вул.Кобзаря носитиме вул.Кірова;
вул.Дружби отримала теперішня вул.Свердлова;
на Славну змінить назву вул.Комсомольська.
Нова назва – попередня.
вул.Січових стрільців (українське національне військове формування зібране з добровольців) - вул.Латиських стрілків;
вул.Скіфська (неподалік знаходяться скіфський курган) - вул.Радгоспна;
вул.Шкільна (на цій вулиці розташована міська школа №5) - вул.Артема;
вул.Чумацька (нашими землями проходив чумацький шлях) - вул.Котовського;
вул.Леоніда Бикова (актор, режисер і сценарист, народний артист УРСР) - вул.Калініна;
вул.Затишна - вул.Будьонного;
вул.Володимирська (Володимир Великий – князь Київський при якому було проведено Хрещення Русі) - вул.Ворошилова;
вул.Солов’їна - вул.Крупської;
вул.Михайла Горіккера (бериславець, генерал-майор технічних військ, винахідник протитанкових «їжаків») - вул.Ленінградська;
вул.Шалімова (український хірург, один із засновників української хірургічної школи) - вул.Щорса;
вул.Кримська - вул.Енгельса;
вул.Козацька - вул.Урицького;
вул.Воскресенська - вул.Р.Люксембург;
вул.Успенська (на цій вулиці знаходиться Свято-Успенська церква) - вул.Луначарського;
вул.Захисників Вітчизни (за пропозиції військкомату та районної організації української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) - вул.Куйбишева;
вул.Грушевського (український історик, громадський та політичний діяч) - вул.Мануйленко;
вул.Кость Гордієнка (кошовий отаман Запорозької Січі, видатний військовий і політичний діяч. Похований у с.Республіканець) - вул.Червоноармійська;
вул.Вишнева - вул.Піонерська;
вул.Різдв’яна- вул.К.Цеткін;
вул.Котляревського (український письменник, поет, драматург основоположник сучасної української літератури, автор поеми «Енеїда») - вул.Колгоспна;
вул.Гетьманська - вул.Чапаєва;
провулок Покровський (свято Покрови відзначається як День українського козацтва) - провулок Колгоспний;
провулок Слов’янський – провулок Крупської;

Отметим, что это были уже вторые общественные слушания в Бериславе по вопросу переименования улиц города. Только вот в прошлый раз было больше дискуссий, чем результата.

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica