незалежний спостерігач

«Це книга-пам’ять і книга-повага»: В Києві вийшло унікальне історико-культурне видання з історії кримськотатарського народу


«Це книга-пам’ять і книга-повага»: інтерв’ю з керівником проєкту «Календар пам’яті» про унікальне двомовне видання з історії Криму.
Нещодавно у Києві презентували унікальне історико-культурне видання — «Календар знаменних і пам’ятних дат з історії Криму і кримськотатарського народу». Унікальність цього проєкту — у поєднанні наукової точності, візуальної культури та глибокої поваги до національної спадщини. Ми поговорили з керівником проєкту Ібрагімом Сулеймановим про зміст, структуру, команду та виклики, з якими довелося стикнутись. Тим паче, що протягом року, ми періодично намагалися висвітлювати як саме просувається цей проект.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Хроніка » Анонс. Українські ландшафти дискримінації. Презентація в Херсоні

Анонс. Українські ландшафти дискримінації. Презентація в Херсоні

11 травня о 12.00 в медіа-центрі «IPC Херсон» по вул. Богородицька (Червонофлотська), 20 відбудеться презентація даних спільного масштабного дослідження Інформаційного центру «Майдан Моніторинг» та Дослідницького бюро «Sociologist», проведеного за підтримки Європейської комісії на тему:

УКРАЇНСЬКІ ЛАНДШАФТИ ДИСКРИМІНАЦІЇ

За результатами доповіді планується дискусія «Україна без дискримінації – чи це можливо?», під час якої будуть підніматися питання соціальних меншин, проблем сфер, де українці відчувають себе найбільш дискримінованими (медицина, працевлаштування та взаємодії з органами влади), гендерні питання, а також питання нових викликів дискримінації в Україні, пов’язаних з війною на Донбасі, окупацією Криму, сприйняттям вимушених переселенців та українських військових, воїнів АТО.

Проект «Українські ландшафти дискримінації» — масштабне дослідження розуміння українцями дискримінації, уявлень про критерії та сфери дискримінації. Дослідження складалося з серії фокус-групових інтерв’ю (загалом 29) у 19 містах у 17 областях України; серії глибинних інтерв’ю (загалом 199) в ході яких було охоплено 28 міст у 20 областях України; а також кількісного етапу, що передбачав масове всеукраїнське опитування методом face-to-face (1006 респондентів, чоловіки та жінки старше 18 років, вибірка репрезентативна за статтю та віком, репрезентативна за регіонами України, довірча ймовірність 95%, довірчий інтервал ± 3,09%). Під час проекту також передбачалися моніторингові активності з вивчення фактів дискримінації в Україні.

Спікер від Дослідницького бюро «Sociologist»: Віталій Юрасов

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica