незалежний спостерігач

«Це книга-пам’ять і книга-повага»: В Києві вийшло унікальне історико-культурне видання з історії кримськотатарського народу


«Це книга-пам’ять і книга-повага»: інтерв’ю з керівником проєкту «Календар пам’яті» про унікальне двомовне видання з історії Криму.
Нещодавно у Києві презентували унікальне історико-культурне видання — «Календар знаменних і пам’ятних дат з історії Криму і кримськотатарського народу». Унікальність цього проєкту — у поєднанні наукової точності, візуальної культури та глибокої поваги до національної спадщини. Ми поговорили з керівником проєкту Ібрагімом Сулеймановим про зміст, структуру, команду та виклики, з якими довелося стикнутись. Тим паче, що протягом року, ми періодично намагалися висвітлювати як саме просувається цей проект.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Політика » Що сказала Ольга Богомолець у Херсоні

Що сказала Ольга Богомолець у Херсоні

Ось, що написала Ольга Богомолець у своєму профілі в Фейсбуці за підсумками своєї поїздки: "Друзі, сьогодні вранці потягом повернулася з Херсону до Києва. Хочу поділитися своїми враженнями від першої поїздки в регіони в якості кандидата у Президенти України. 

... Під час поїздки на Херсонщину зустрілася з головою Херсонської ОДА Юрієм Одарченком, тимчасово виконуючим обов’язки міського голови, секретарем міської ради Херсону Володимиром Миколаєнком, активістами місцевої самооборони та, найголовніше, зі звичайними жителями Херсонщини. Також мала можливість ознайомитися з умовами, в яких несуть службу наші військові, котрі фактично знаходяться на «лінії фронту», і як було організовано роботу місцевого Майдану.

З Юрієм Одарченком обговорили проблеми, вирішення яких першочергово потребує Херсонщина. Насамперед, йдеться про матеріально-технічне забезпечення військових, перебазованих в область з інших регіонів країни, про реформування медичної та освітньої галузі в області, а також про збільшення повноважень місцевих органів влади. До речі, знаково, що коли зайшла до кабінету голови ОДА, він якраз саме дивився ефір Громадського ТБ, де я спілкувалася з Мустафою Найємом (Перший національний транслював запис у повторі).

Про роль місцевих органів влади в розбудові нової країни говорила і з Володимиром Миколаєнком. Виявляється, ми могли навіть бачитися під час подій на Майдані. Адже і під час мирного протесту 1 грудня, і під час жахливих подій 18-20 лютого були в одних і тих самих місцях.
На виступі під час віче озвучила присутнім своє бачення нової України, що має будуватися на фундаменті громадянського суспільства. Одна з головних тез, з якими йду на вибори, – влада має бути децентралізованою. В моєму баченні не президент повинен присилати губернатора в певну область, а люди через механізми електронної демократії, що будуть запроваджені, мають висловлювати свою довіру або ж недовіру кандидатам. Функція президента має бути лише в затвердженні кандидата, який здобуде народну підтримку.

Сьогодні весь бюджет розподіляється в Києві, і не тому, що у столиці краще знають потреби Херсонської, Луганської чи Закарпатської області, а лише тому, що в центрі легше «зняти вершки» та відправити народні гроші на корупційні схеми. Щоб області розвивалися, має бути зовсім інший підхід, і я його запропоную. Крім децентралізації влади, зміниться і підхід до розподілу фінансів. Територіальні громади області, району, міста матимуть право самостійно вирішувати, як їм розвивати свій край і кого вибирати на керівні посади. На мою думку, завданням влади має бути служіння людям, а не використання громадян як матеріалу для задоволення власних потреб".

Виборці дуже уважно придивляються до нового обличчя в українській політиці. Тому ми вирішили більш детально розповісти про те, що ж говорила Ольга Богомолець, дійсно, легендарна жінка Майдану.

Ось головні тези які озвучила Ольга Вадимівна перед журналістами і виборцями:

1. Балотуватись в президенти вирішила тому що сьогодні, коли в центрі столиці розстрілюють мирних людей, не може бути просто лікарем. В країні залишилась стара владна система, в якій тільки змінюють обличчя.

2. Сьогодні Україна потребує не жорсткого диктатора, а людину яка перебудує країну на сучасних цивілізованих цінностях, без корупції та брехні.  Президент повинен бути моральним, чесним та відповідальним, щоб він не втручався  в економічні питання оподаткування, банківської діяльності. Його завдання - сприяти відновленню цінностей і гарантувати права громадян.

3. На питання «Кому віддасте свій голос у другому турі?» відповіла, що вірить у свою перемогу, і нікому не збирається передати свої голоси.

4. В економіці надаватиме пріоритет не великим підприємствам, бо вони належать олігархам, а малим та середнім, бо вони формують середній клас.

5. Чому відмовилась від посади міністра охорони здоров’я?

Коли запропонували посаду то висунула чотири умови:

-    Проведення міжнародного аудиту діяльності медичного відомства, виявлення корупційних схем у міністерстві;
-    Децентралізація коштів на медицину, всі закупівлі повинні проводитись відкрито, щоб не було корупції, щоб було видно куди пішла кожна бюджетна гривна виділена на медицину;
-    Можливість сформувати власну команду в міністерстві
-    Передача відповідальності за якість лікування незалежним асоціаціям лікарів які мають затверджувати протоколи про лікування;
Після цих вимог міністерство заявило що вона відмовляється від посади.

6. З приводу НАТО Україні сьогодні як ніколи потрібна сильна армія, бо вона фактично стала об’єктом демонстрації сили Росії перед Європою та Америкою. Але питання про вступ в НАТО повинен приймати народ  а не президент. І таке рішення потрібно приймати тільки після консультацій з зацікавленими сторонами: Росією, США та Європою.

7. Про кошти перераховані для поранених майданівців:
Коли почався Євромайдан був створений медичний штаб, який контролювала Свобода..  В його діяльності не було прозорості і відповідальності по коштах. Вона взагалі не мала відношення не до коштів, не до опозиційного штабу. а працювала на майдані, з силовими структурами (афганці та самооборона) які теж не хотіли підпорядковуватись Свободі.  Сьогодні є питання як використовувались кошти направлені на штаб.

8. Щодо парламентарів. Перше що повинен зробити новий президент – ініціювати позачергові вибори до Верховної Ради.. Всі депутати несуть відповідальність за кров тих хто загинув на майдані. Загинула не тільки небесна сотня, але й дві які зникли безвісти.

Після виступу Ольга Богомолець відповіла на численні питання журналістів. Серед інших спростувала свою причетність до команди Леоніда Черновецького в минулому. До Київради потрапила по списках партії «Наша Україна», але до партії не входила. 
Автор: Георгий Джуров

Напомним, что 25 мая состоятся выборы Президента Украины

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica