незалежний спостерігач

«Це книга-пам’ять і книга-повага»: В Києві вийшло унікальне історико-культурне видання з історії кримськотатарського народу


«Це книга-пам’ять і книга-повага»: інтерв’ю з керівником проєкту «Календар пам’яті» про унікальне двомовне видання з історії Криму.
Нещодавно у Києві презентували унікальне історико-культурне видання — «Календар знаменних і пам’ятних дат з історії Криму і кримськотатарського народу». Унікальність цього проєкту — у поєднанні наукової точності, візуальної культури та глибокої поваги до національної спадщини. Ми поговорили з керівником проєкту Ібрагімом Сулеймановим про зміст, структуру, команду та виклики, з якими довелося стикнутись. Тим паче, що протягом року, ми періодично намагалися висвітлювати як саме просувається цей проект.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » І знову демократичний десант у Долматівській ОТГ. Шлях до стратегічного бачення розвитку громади

І знову демократичний десант у Долматівській ОТГ. Шлях до стратегічного бачення розвитку громади

28 листопада експерти Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень вчергове зустрілися з мешканцями Долматівської ОТГ в межах програми “Побудова діалогу в об’єднаних громадах Херсонської області шлях до розв’язання конфліктів”. Цього разу експерти поспілкувалися з мешканцми Долматовки та села Зеленотропинське.

З червня цього року експерти допомагають Долматівці розробити стратегічне бачення розвитку громади, адже саме його відсутність на сьогоднішній день у новоствореній громаді вважають основною проблемою.

Разом з експертами ПЦПСД мешканці населених пунктів вчилися шукати не тільки проблеми, а й шляхи їх вирішення, бачити не тільки  негатив, а й ресурси, які має громада.

Так, в Зеленотропінську мешканці занепокоєні станом сільського клубу, в якому відсутній ремонт та опалення, взимку дуже холодно, тому клуб не виконує своєї функції. Також селяни хочуть мтаи зупинку та церкву, медпункт, пошту. Всього цього на сьогоднішній день в Зеленотропінську немає, зате є інші плюси - гарна народжуваність, земельний ресурс та стадіон.

У Долматівці однією з головних проблем назвали руйнування доріг і будинків перевантаженими фурами. Крім того, в селі зараз немає будинку культури, бо він згорів, треба будувати новий. Мешканці подылилися своїми бажаннями: побудувати поле для міні-футболу, спортивнну залу для молодих жінок, швейний цех, мати власну швидку допомогу, кооператив та холодильники.

За отриманими даними експерти проведуть аналіз, створять і презентують стратегічне бачення розвитку громади.

Фоторепортаж:  Як зустріч відбувалася в селах Світанок, Добропілля, Київка, ви можете побачити на відео.

Проект “Побудова діалогу в об’єднаних громадах Херсонської області шлях до розв’язання конфліктів” здійснює Причорноморський центр політичних та соціальних досліджень за підтримки Міжнародного Фонду "Відродження".

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica