незалежний спостерігач

Громадськість – невід’ємна компонента національної стійкості


В Українському кризовому медіа-центрі відбувся Круглий стіл «Культура безпеки в умовах війни: як забезпечити стійкість суспільства та інституцій?». Головним завданням обговорення стало бажання допомогти українцям розібратися, як жити під час тривалої невизначеності
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » ОСББ «Старт»: «Встановили теплі вікна. Мріємо про власний теплопункт»

ОСББ «Старт»: «Встановили теплі вікна. Мріємо про власний теплопункт»

– Як і коли було створено ваше ОСББ? Що саме підштовхнуло до цього рішення мешканців будинку?

З 2002 до 2006 року я була депутатом херсонської міської ради. Ще у 2002-му році на одному з семінарів я побачила людину, що розповідала про досвід створення кондомініумів у США.Почувши про таку систему управління будинком я дуже зацікавилась. Ну і звісно ж, з’явилась ідея створити щось схоже у будинку, в якому я мешкаю з 1993 року.

Я розповідала про цю можливість сусідам, показувала брошури, роздруківки. Але на той момент люди не сприйняли. Лише знизували плечима та питали, навіщо це все, не слухаючи відповідей. Це не дивно: на той час у Херсоні було лише12 ОСББ. Але чим більше я бачила, як вони працюють, тим більше мені хотілося запровадити в нашому домі таку систему.

Наступним поштовхом для мене був момент, коли міський голова привіз досвід ОСББ, який побачив в інших містах, зібрав депутатів, щоб розповісти про нього, та пообіцяв підтримку у створенні таких об’єднань в Херсоні. І вже тоді потихеньку мені вдалось переконати людей в необхідності такого кроку.

Допоміг випадок, як це часто буває. Взимку з 2004 на 2005 рік у нас в арці прорвало трубу опалювальної системи.Вода застинала. Опалення в домі не було.У ЖЕКу,як завжди, не було грошей.Людям довелось збирати гроші самотужки.І саме тоді я на цьому прикладі довела: ви сплачуєте ЖЕКу щомісяця, але коли потрібно – збираєте гроші знов. Чи не варто взагалі обходитись без ЖЕКу? І так вже у 2005 році ми вирішили створити об’єднання співвласників багатоквартирного будинку.

– Тобто ви не тільки були ініціаторкою створення ОСББ у вашому домі, а й з самого початку готові були його очолити?

Я тоді працювала в школі. У 2004 нам почали зменшувати кількість годин і я пішла на пенсію.А сил та ентузіазму в мене було як раз достатньо. Я людина рухлива, яка звикла діяти, тому відчувала, що ця справа – для мене. Коли стало питання, хто ж візьметься за цю роботу, – у той же ж час запропонувала себе.У травні 2005 року ми зареєстрували ОСББ, я стала головою і лишаюсь на цій посаді одинадцять років. Вже маю бажання передати цю справу комусь з молоді, навчити, але поки що нема бажаючих.

– Що вам вдалось зробити у будинку за ці одинадцять років?

Майже все. У нас протікав дах, не працював ліфт, починались проблеми у підвалі, з каналізацією, опалювальною системою.Потихеньку все це ремонтували, майже не збираючи додаткових грошей,окрім обов’язкових внесків. Починали з того, що було найактуальнішим.

– Чи впроваджували заходи з модернізації з метою енергозбереження?

Ще у 2012 році ми спробували взяти участь в енергозберігаючому проекті, який передбачав заміну старих вікон на нові, пластикові. Тоді пластик був дорогий. Ми встановили у під’їздах лише три пластикових вікна.Я тоді дуже хвилювалася, щоб їх не побили, бо до заміни вікон кожного року у трьох – семи вікнах скло доводилось міняти. Крім того, ми взяли розстрочку на три роки та реставрували всі вікна, їх у нашому будинку 90 штук.

– Чи виправдалисебеці витрати?

Звісно. В усіх трьох під’їздах стало значно тепліше.У кожному дерев’яному вікні були прокладені резиновіпрокладки, протягів не стало.Хоча були свої нюанси: ми у тій програмі були піонерами, на нас, можна сказати, репетирували.Деякі недоліки досі не усунуті, але економічний ефект виявився величезним. Тому що в нашому домі встановлений лічильник на тепло і кожний мешканець значно менше сплачує.Іноді в два рази менше, ніж сплачували би без лічильника.

– Чи плануєте і далі підвищувати енергоефективність будинку?

З’являютьсянові цікаві програми, пов’язані з утепленням, зі встановленням індивідуального теплопункту. Для нас цебулоб корисно, бо заразми – останній будинок, підключений до теплопункту. До нас доходить менше тепла, ніж до інших, і за сильних морозів ми почуваємось не дуже добре навітьз герметичними вікнами. Тому що не отримуємо тих кілокалорій, які повинні отримувати за планом.Також вмовляю мешканців будинку на встановлення теплих дверей.

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica