» » Депутат обласної ради Ігор Йосипенко: «Чому бідні? Бо дурні! Чому дурні? Бо бідні!»

Депутат обласної ради Ігор Йосипенко: «Чому бідні? Бо дурні! Чому дурні? Бо бідні!»

Про це депутат написав на своїй сторінці в Фейсбуці. Текст розміщуємо нижче:


«05.06.16 був запрошений головою Бериславської райради до с.Раківка, разом з керівником земельних ресурсів та податкової інспекції району. Для обговорення наболівшої проблеми.


На зустрічі з сільським головою дізналися про наступне: в селі 8 тис.332га. ріллі, із яких всього 1тис. 500га.! обробляються офіційно, тобто на них заключені договори оренди і сплачуються податки. Також виявили що є один фермер, котрий опрацьовує декілька років 1тис. 400га. так кажучи в "чорну", оформив лише п’ять земельних паїв! та 163га. землі державної власності сплачуючи 1%!, оренди відповідно. Як людина працює майже два роки ніде не показуючи 1200га. і як продає з них врожай?!


5тис з невеликим гаком гектарів землі на території Раківки обробляють одноосібники, котрі сплачують до бюджету лише податок на землю, до 2016року він складав в районі від 23 грн до 50 грн за гектар. Це основні податки які сплачуються в бюджет сільської ради.


І ось воно основне питання – із чого ж буде складатися бюджет села?


На сьогоднішній день для Бериславського району держава виділила субвенцію соцекономрозвиток в розмірі 6млн. 400тис. грн. на ремонт шкіл, дитсадків… Фонд регіонального розвитку виділяє більше 3-х млн. грн. на питну воду, дитсадки. Але, як в першому так і в другому випадку з виділеними коштами від держави необхідне спів фінансування на місцевому рівні! Перед цим я спеціально навів приклад бюджету одного із сіл Бериславщини!!! Доречі, як би в сьому селі всі землі оброблялися в "білу" бюджет села був би + 1,6млн.!

Йдемо далі – нам виділяє держава 120 млн грн. на ремонт дороги Берислав – Нововоронцовка. І знову мова йде про спів фінансування: потрібно 7 млн грн. з місцевих бюджетів.


В результаті маємо таку картину – держава нам кошти дає, але ми їх взяти не можемо, бо не спроможні спів фінансувати проекти розвитку!


І тут згадується прислів’я: «Чому бідні? Бо дурні! Чому дурні? Бо бідні!»

Вихід із цієї ситуації бачу лише в тому, що влада на місцях має навчитися відповідально формувати бюджет!!!

Поки МИ на місцях не наведемо лад, нічого не зміниться. Можна і далі розповідати, що влада нічого не робить, скаржитись, що держава не допомагає…


Наголошую – так ніколи нічого не зміниться! Я навів яскравий приклад того, що ресурс села мають, однак на 80% він використовуються «в чорну».


Тож час доводити до ладу той ресурс, що у нас є, а не розповідати, що немає за які кошти розвивати соціальну сферу!

Окрім того, згідно податкового Кодексу, статті 274.1 податок на сільськогосподарську землю встановлено не більше 1% від її нормативної грошової оцінки, це приблизно до 350грн/га.


В результаті ми маємо, що ті ж сільгоспвиробники «по-білому» працюють 18%, а от кошти від 82% одноосібників так до бюджету села не доходять, навіть ті мізерні.


Як депутат обласної ради, маю намір звернутися до народних депутатів, зокрема, Сергей Хлань з пропозицією провести зміни в законодавстві щодо сплати відсотків. Мова йде якраз про зміни в податковому Кодексі (ст.274.1), де податок на сільськогосподарську землю встановити від 2% до 5%) В результаті від 700грн/га до 1700грн. з гектара багарної землі підуть в бюджет сільських та селищних рад і саме сільські громади будуть встановлювати який відсоток мають сплачувати одноосібники на території їхньої громади. В такому разі село спокійно зможе проводити спів фінансування! В результаті – розвиватися!!!

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 1008191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый