незалежний спостерігач

Місцеві вибори за новими правилами: обговорення Виборчого кодексу

Обговорення Виборчого кодексу. Фото Костянтина Шульги

У Кризовому медіа центрі. Херсон відбулося обговорення нових правил на місцевих виборах, яке було організоване місцевим відділенням Комітету виборців України. В обговоренні взяли участь організатори виборчого процесу, депутати, представники органів влади, громадські діячі та журналісти.

В центрі уваги були наступні теми: структура та головні розділи Виборчого кодексу, права виборців та новели в організації виборчого процесу, принцип розподілу округів, розміри застав, особливості висування, розподіл місць в списках по округах, внутріпартійна конкуренція в середині списків, визначення переможців на виборах, гендерні квоти та участь жінок у виборчому процесі, інші процедури нещодавно ухвалення Виборчого кодексу.

Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Проблеми голосування кримчан: між правами та безпекою

Українська влада подала як перемогу спрощення процедури голосування для кримчан під час виборів Президента у 2019 році. Хоча це спрощення є умовним. Щоб взяти участь у голосуванні кримчанам не потрібно жодних додаткових документів, крім паспорту. ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Хроніка » На Херсонщині обговорюється національна стратегія сприяння розвитку громадянського суспільства

На Херсонщині обговорюється національна стратегія сприяння розвитку громадянського суспільства

Було проведено вісім зустрічей у смт. Високопілля та Каланчак , містах Генічеську, Каховці, Олешки, Голій Пристані, Скадовську, Бериславі. Учасниками інформаційних зустрічей стало близько 250 осіб з числа активістів громадських організацій, представників громадських рад, сільських голів, працівників органів місцевої влади та місцевого самоврядування, журналісти.


Експерти Координаційної ради сприяння розвитку громадянського суспільства при Херсонській обласній державній адміністрації вивчали рівень взаємодії між інститутами громадянського суспільства та органами влади, розвиненості механізмів демократії участі та стану нормативно-правової бази щодо залучення та активізації громадян. Безпосереднім наслідком цих обговорень стали десятки нових контактів, заявки на проведення навчання для місцевої громадськості й бажання брати участь в обласних програмах громадських організацій.


Результати обговорень ще аналізуються. Найголовніше, можна констатувати, що активісти районів та міст області потребують інформаційно-аналітичної, методичної допомоги у реалізації Стратегії, комунікацій та обміну досвідом, забезпечення владою ефективних процедур участі громадськості під час формування та реалізації регіональної політики, чекають підтримки ОГС за кошти місцевих бюджетів через прозорі конкурси проектів та державне замовлення соціальних та інших послуг, забезпечення додаткових можливостей для реалізації та захисту прав і свобод людини і громадянина.


Джерело: сайт Фонду громади міста Херсон "Захист"

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica