Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог
Ініціатор заходу – громадська організація ХОЦ «Успішна жінка».
В Херсонській області тільки за місяць (!) ідентифіковано майже два десятки постраждалих від торгівлі людьми. На сьогодні статус особи, постраждалої від торгівлі людьми, отримано двома особами. Серед постраждалих є і вимушено переміщені особи, і студенти ПТНЗ та технікуму, жінки і чоловіки.
В складних умовах, в яких опинились українці, ризики потрапляння в рабство збільшились і вимагають уваги від держави, суспільства і самих громадян.
З нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми (30 липня) Всеукраїнська коаліція громадських організацій з протидії торгівлі в координації з Міністерством соціальної політики України та за підтримки Міжнародної організації з міграції організує широкомасштабну інформаційну кампанію «Cпільними зусиллями проти торгівлі людьми в Україні» в 15 областях України. В рамках кампанії 30 липня заплановані такі заходи:
1. інструктаж з елементами тренінгу для осіб, які братимуть участь у заходах;
2. в місцях транспортного сполучення (залізничні вокзали, автостанції, аеропорти, морські та річкові вокзали), місцях виїзду громадян та повернення додому (прикордонні пункти пропуску) учасники акції розповсюджують друковану продукцію про безпечну міграцію та захист осіб, які постраждали від торгівлі людьми в Україні; популяризація Національної «гарячої лінії» консультування мігрантів з протидії торгівлі людьми 527; попередня ідентифікація осіб, які ймовірно постраждали від торгівлі людьми; надання інформації про допомогу, гарантовану законодавством України для осіб, які постраждали від торгівлі людьми.
На сьогодні актуальною є участь посадових осіб у запланованій акції як заході, спрямованому на активну ідентифікацію постраждалих від торгівлі людьми осіб. Більшість малоінформовані про власні права на захист і можливості допомоги від держави та громадських організацій. За даними Міжнародної організації міграції (МОМ), в Україні надавати допомогу співвітчизникам, постраждали від торгівлі людьми, почали вже у 2000 році.
Разом з мережею партнерських НУО за період з січня 2000 року до червня 2016-го МОМ по Україні надала комплексну допомогу з реінтеграції понад 12 000 постраждалим від торгівлі людьми, яка, залежно від індивідуальних потреб, включала юридичні консультації та представництво у кримінальному та цивільному суді; медичну та психологічну допомогу, забезпечення притулку, професійну підготовку, надання невеликих грантів для підтримки тих постраждалих від торгівлі людьми, які прагнуть започаткувати власний бізнес. Більше 420 постраждалих від торгівлі людьми отримали допомогу в рамках програми МОМ заснували 285 мікро-підприємств, створивши приблизно 370 нових робочих місць.
Контактна особа Анжела Литвиненко. ГО ХОЦ «Успішна жінка» 099 349 36 47
"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.
Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны
(0552) 34-44-26, (066) 100 8191
E-mail: polit.kherson@gmail.com
Редактор сайта Дементий Белый