незалежний спостерігач

Херсонська область посіла 6 місце в рейтингу інтеграції регіонів України в європейський економічний простір


Індекс євроінтеграційного економічного поступу Херсонської області протягом п’яти років зріс у півтора рази. За підсумками 2019 р. регіон посів 6 місце в рейтингу областей за ІЄЕП, поліпшивши свою позицію з 2014 р. на 17 сходинок
Результати багаторічного дослідження оголошені під час онлайн-конференції, проведеної Херсонською міською громадською організацією «Центр досліджень південноукраїнського прикордоння» спільно з Херсонським державним університетом, Поліським фондом  міжнародних і регіональних досліджень та Асоціацією регіональних аналітичних центрів за сприяння Програми «МАТRA» Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Учасники онлайн-конференції отримали електронні версії фінального аналітичного звіту.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Довгий слід радянської брехні

Я неодноразово стикався із тим, як радянська влада при будь-якій можливості намагалася приховати правду. Приховувалося все, що завгодно. Наприклад, радянські кадебісти у 50-70-ті роки, тобто вже після смерті Сталіна, намагалися приховати справжній розмах ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Хроніка » Для чого в Україні політичне лобі жінок

Для чого в Україні політичне лобі жінок

Привітали учасниць та учасників круглого столу:

• Оксана Олександрівна Рукавішнікова – заступник голови Херсонської обласної ради : «Необхідно розробити механізми виконання законів, сформувати пропозиції, щоб закони і норми запрацювали» 

• Павло Гавриш Заступник директора Департаменту з питань з питань внутрішньої та інформаційної політики; начальник управління внутрішньополітичної дільності Херсонської обласної державної адміністрації: «Є декілька варіантів для того, щоб досягнути рівності між чоловіками та жінками:
- зміна економічного стану;
- треба зробити так, щоб жінка відчувала себе комфортно та впевнено;
- зробити так, щоб жінка змогла відстоювати свої права та мати свою громадянську позицію»

«Однією із стратегій збільшення участі жінок у політиці може бути запропонована діяльність в рамках проекту «Побудова жіночого політичного лобі в Україні», який впроваджується у 12 областях України та охоплює усі регіони» – презентувала регіональна координатора південного регіону Олена Микитась.Так для чого в Україні ПУЛ жінок?

Ольга Жукова експертка з гендерної політики, ГО «Нова Генерація»: «Жінок у владі дуже мало і ситуація не змінюється. Об`єктивною річчю є те, що жінки мають набагато менше доступу до ресурсів. А от аналізуючи роботу жінок – депутаток діючої ВР, вони у 2 рази більше виходять із законодавчими ініціативами, ніж чоловіки. Тому саме політичне лоббі жінок є зараз нагальне на часі».

Учасники та учасниці круглого столу працювали над пропозиціями до резолюції у малих групах: - дотримання гендерних квот у виборчому процесі; - врахування проблем та пріоритетів виборців-жінок;- стратегії підвищення потенціалу жінок – лідерок; - роль партій у збільшенні представництва жінок у владі. Подані пропозиції прийняті та будуть узагальнені для подальшого надання до осередків політичних партій, представникам ЗМІ та громаді.

Робота за проектом буде проводитися в трьох основних напрямках: налагодження діалогу із політичними партіями стосовно їх підтримки жінок-кандидаток; посилення спроможності жінок брати участь у виборчих процесах; формування розуміння в громадах важливості розширеної участі жінок в політиці.

Проект впроваджується Всеукраїнською організацією «Жіночий консорціум України» за підтримки Фонду Демократії ООН - The United Nations Democracy Fund. Регіональний координатор проекту в Херсонській області ХОЦ«Успішна жінка».

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica