незалежний спостерігач

Херсонська область посіла 6 місце в рейтингу інтеграції регіонів України в європейський економічний простір


Індекс євроінтеграційного економічного поступу Херсонської області протягом п’яти років зріс у півтора рази. За підсумками 2019 р. регіон посів 6 місце в рейтингу областей за ІЄЕП, поліпшивши свою позицію з 2014 р. на 17 сходинок
Результати багаторічного дослідження оголошені під час онлайн-конференції, проведеної Херсонською міською громадською організацією «Центр досліджень південноукраїнського прикордоння» спільно з Херсонським державним університетом, Поліським фондом  міжнародних і регіональних досліджень та Асоціацією регіональних аналітичних центрів за сприяння Програми «МАТRA» Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Учасники онлайн-конференції отримали електронні версії фінального аналітичного звіту.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Довгий слід радянської брехні

Я неодноразово стикався із тим, як радянська влада при будь-якій можливості намагалася приховати правду. Приховувалося все, що завгодно. Наприклад, радянські кадебісти у 50-70-ті роки, тобто вже після смерті Сталіна, намагалися приховати справжній розмах ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Хроніка » У Присиваській громаді запроваджують консультації із виборцями за планом

У Присиваській громаді запроваджують консультації із виборцями за планом

Наприкінці року в Присиваській сільській громаді відбулося онлайн-семінар впровадження публічних консультацій влади із громадою в якій взяли участь представники виконкому сільської ради, старости, а також експерти Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень.

У громаді є нагальна потреба у підготовці Плану публічних консультацій. Депутати схвалили Положення про консультації влади із мешканцями об’єднаної громади, але ці консультації проводилися лише спонтанно в разі виникнення у керівництва інтуїтивного відчуття необхідності почути думку громадян з певних питань. На першій сесії новообрані депутати висловилися за активне залучення жителів сіл до обговорення проблемних моментів в житті громади й підвищення кваліфікації самих депутатів у цих питаннях.

Експерти Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень організували для представників влади практичний семінар із законодавства по питанням організації публічних консультацій. Цей семінар відбувся в онлайн-режимі, бо епідемія КОВІД-19, яка вразила громаду, змушує активніше застосовувати нові онлайн-форми.

Керівник Центру  Олександр Мошнягул розповів учасникам про законодавчі засади та переваги попереднього планування консультацій у конкретному форматі з публічним висвітленням Плану консультацій, щоб усі зацікавлені особи могли долучитися до обговорення його змісту.

Учасники онлайн-обговорення вирішили найближчим часом зібрати пропозиції щодо публічних консультацій серед виконавчих органів, після чого винести ці пропозиції  на повторне обговорення ширшого кола учасників, із залученням депутатів сільської ради і громадських активістів, а пізніше затвердити План публічних консультацій із громадою розпорядженням сільського голови.

Консультація експертів Причорноморського центру відбувалася в рамках реалізації проєкту «Залучення мешканців об’єднаних громад до реалізації реформ, шлях до розв’язання конфліктів».

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" у межах проекту «Запобігання та врегулювання конфліктів в громадах шляхом залучення мешканців до вирішення місцевих проблем» в рамках програмної ініціативи МФВ «Демократична практика». Матеріал відображає позицію авторів і не обов'язково збігається з позицією Міжнародного фонду "Відродження".

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica