незалежний спостерігач

Володимир Молчанов про причини чергової тарифної протестної кампанії

Володимир Молчанов
Володимир Молчанов проаналізував ситуацію початку січня 2021 року у світлі спроб розпочати так званий "тарифний Майдан". На його думку одні й ті ж самі ляльководи і бенефіціарії піднімають тарифи та намагаються розбурхати суспільство. Але проблема неконтрольованого та необгрунтованого підняття тарифів має місце. Далі - текст.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Книжковий новорічний подарунок: детектив про підпілля ОУН у Херсоні

Початок нового року почався з приємної несподіванки - виходу цікавої незвичної книжки Олександр Меньшов "Репринти незакінчених чернеток". Олександр Меньшов - херсонець, вдумливий історик, цікавий публіцист. Вже давно читаю його замітки в соціальних ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Хроніка » У Присиваській громаді запроваджують консультації із виборцями за планом

У Присиваській громаді запроваджують консультації із виборцями за планом

Наприкінці року в Присиваській сільській громаді відбулося онлайн-семінар впровадження публічних консультацій влади із громадою в якій взяли участь представники виконкому сільської ради, старости, а також експерти Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень.

У громаді є нагальна потреба у підготовці Плану публічних консультацій. Депутати схвалили Положення про консультації влади із мешканцями об’єднаної громади, але ці консультації проводилися лише спонтанно в разі виникнення у керівництва інтуїтивного відчуття необхідності почути думку громадян з певних питань. На першій сесії новообрані депутати висловилися за активне залучення жителів сіл до обговорення проблемних моментів в житті громади й підвищення кваліфікації самих депутатів у цих питаннях.

Експерти Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень організували для представників влади практичний семінар із законодавства по питанням організації публічних консультацій. Цей семінар відбувся в онлайн-режимі, бо епідемія КОВІД-19, яка вразила громаду, змушує активніше застосовувати нові онлайн-форми.

Керівник Центру  Олександр Мошнягул розповів учасникам про законодавчі засади та переваги попереднього планування консультацій у конкретному форматі з публічним висвітленням Плану консультацій, щоб усі зацікавлені особи могли долучитися до обговорення його змісту.

Учасники онлайн-обговорення вирішили найближчим часом зібрати пропозиції щодо публічних консультацій серед виконавчих органів, після чого винести ці пропозиції  на повторне обговорення ширшого кола учасників, із залученням депутатів сільської ради і громадських активістів, а пізніше затвердити План публічних консультацій із громадою розпорядженням сільського голови.

Консультація експертів Причорноморського центру відбувалася в рамках реалізації проєкту «Залучення мешканців об’єднаних громад до реалізації реформ, шлях до розв’язання конфліктів».

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" у межах проекту «Запобігання та врегулювання конфліктів в громадах шляхом залучення мешканців до вирішення місцевих проблем» в рамках програмної ініціативи МФВ «Демократична практика». Матеріал відображає позицію авторів і не обов'язково збігається з позицією Міжнародного фонду "Відродження".

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica