незалежний спостерігач

Володимир Молчанов про причини чергової тарифної протестної кампанії

Володимир Молчанов
Володимир Молчанов проаналізував ситуацію початку січня 2021 року у світлі спроб розпочати так званий "тарифний Майдан". На його думку одні й ті ж самі ляльководи і бенефіціарії піднімають тарифи та намагаються розбурхати суспільство. Але проблема неконтрольованого та необгрунтованого підняття тарифів має місце. Далі - текст.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Три дня назад я вакцинировался от коронавируса

Три дня назад я вакцинировался от коронавируса Постоянно сталкиваюсь с недоверием окружающих к вакцинам от Ковида. Бытует почему-то такое опасливое мнение даже в моём окружении. Поэтому хочу показать, что вакцинация - это важно, безопасно и необходимо, ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Політика » Вимагаємо публічного звіту про розслідування вбивства Павла Шеремета

Вимагаємо публічного звіту про розслідування вбивства Павла Шеремета

Павло Шеремет 
Медійні та правозахисні організації вимагають публічного звіту від правоохоронців про розслідування вбивства Павла Шеремета. Друкуємо текст Заяви.

Сьогодні, 20 липня 2018 року, виповнюється два роки від дня вбивства журналіста Павла Шеремета. Звістка про його загибель шокувала багатьох в Україні та поза її межами, і через два роки потрясіння не зменшилося.

Ми досі не знаємо, чому вбили Павла. Не знаємо, хто був замовником, у якій країні він живе, хто був виконавцем і що стало причиною цього жахливого теракту. Теракту, оскільки вбивство журналіста завжди спрямоване не тільки проти нього самого; це ще й акт залякування — колег і суспільства в цілому. Це промовистий знак усім нам.

Президент Порошенко назвав розслідування вбивства Шеремета «справою честі». Але два роки потому перебіг слідства засекречений. Ані рідні Павла, ні колеги-журналісти, ні суспільство не знає, чи є у слідчих підозрювані та версії. За допомогу в розкритті злочину не було призначено винагороду — як це сталося після вбивства журналіста у Словаччині. За ці два роки нікого з керівників слідства не відправили у відставку через відсутність результатів.

В Україні є моторошний приклад розслідування вбивства іншого журналіста — Георгія Гонгадзе. І якщо виконавці врешті-решт понесли покарання, то замовників досі не названо. Ми не хочемо, щоби ще багато років колеги, близькі, українське суспільство в цілому чекало покарання для вбивць і замовників цього злочину.

Ми вимагаємо справедливості для Павла Шеремета. Ми вимагаємо публічного звіту від правоохоронних органів — Національної поліції, Служби безпеки України та Генеральної прокуратури України — про перебіг розслідування вбивства Павла Шеремета. Ми вимагаємо конкретних дій, а не чергових заяв про необхідність розслідування. Інакше «справа честі» стане величезною ганьбою для всієї української влади та країни загалом.

Заяву підписали:
ГО «Детектор медіа»
Інститут масової інформації
Центр інформації про права людини
ГО «Крос медiа» (видання «Заборона»)
Комісія з журналістської етики
Незалежна медійна рада
Центр громадянських свобод
Центр демократії та верховенства права
Кримська правозахисна група
ГС «Освітній дім прав людини в Чернігові»
ГО «МАРТ»
ГО «Платформа прав людини»
ГО Truth Hounds
ГО «Ти потрібен Україні»
ГО «Громадське радіо»
ГО «Громадське телебачення»
ХОФ «Громадська альтернатива»
ГО «Кримськотатарський ресурсний центр»
ГО «Лабораторія цифрової безпеки»
Національна спілка журналістів України
ГО «Народний захист»
Український інститут з прав людини
Інститут демократії ім. Пилипа Орлика
ГО «Донецький інститут інформації» (видання «Новини Донбасу»)
ГО «Харківська правозахисна група»
Проект “Без кордонів”
Фундація “Відкритий Діалог”
ГО “Центр досліджень правоохоронної діяльності”
ГО "Криворізьке міське правозахисне товариство"
Газета “Промінь Просвіти Є” (м. Кривий Ріг)
Херсонська обласна організація Комітету виборців України

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica